Спортсмени Одеської області завоювали 8 медалей на чемпіонаті України з плавання, який відбувся в Харкові 6-9 березня. Чемпіонат був ліцензійним відбором на Олімпійські ігри.

ПІДСУМКИ

Спортсмени Одеської області завоювали 1 золоту, 3 срібні і 4 бронзові медалі (6 – в особистих змаганнях, 2 – в естафеті).

Олімпійські нормативи одеським спортсменам, на жаль, не підкорилися, але вони завоювали право участі на міжнародних змаганнях: так кандидат на участь в Олімпійських іграх-2020 18-річний динамівець Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександр КУРБАНОВА) відібрався на юніорський чемпіонат Європи (7-11 липня), 15-річні Олексій ГРАБАРОВ (тренер – Вадим ПЕНЯЗЕНКО), який також є вихованцем СДЮСШОР «Динамо», і Катерина КАРАНІКОЛОВА (ФЦ «Форма», ФСТ «Динамо», тренер – Ніна БАЖАНОВА) – на міжнародні юнацькі змагання «Мультінейшнс», які цього року відбудуться в України, а саме в Броварах 27-28 березня.

Втім, відзначимо, що Вадим НАУМЕНКО виконав олімпійський норматив В на дистанції 200 м на спині, що дає йому певні шанси на потрапляння на Олімпійським іграм (2.00,91, норматив В – 2.01,03).

Що дає норматив В? Після закінчення кваліфікаційного періоду (28 червня) Міжнародна федерація плавання запросить спортсменів, які досягли нормативу В, поки не буде досягнуто загальної квоти 878 спортсменів. Також буде враховуватися позиція в світовому рейтингу станом на 28 червня 2021 року.

МЕДАЛІСТИ

За підсумками змагань Вадим НАУМЕНКО завоював 1 золоту і 3 бронзові медалі. Він став чемпіоном на дистанції 200 м на спині, показавши результат 2.00,91 (олімпійський норматив – 1.57,51). Срібну медаль, до речі, свою першу на «дорослому» чемпіонаті України, завоював тут Олексій ГРАБАРОВ, встановивши свій особистий рекорд (2.03,71). Бронзові медалі в активі Вадима на дистанції 200 м комплексом, де він претендує на виконання олімпійського нормативу (1.59,67) – з результатом 2.04,62, і на 200-метрівці кролем (1.52,56).

Ще одна бронзова медаль у Вадима НАУМЕНКА в комбінованій естафеті 4х100 м, разом з Микитою ДОРОГОВИМ, Павло МЕНЬШИКОВИМ і Володимиром ОНІЩЕНКОМ (3.46,60).

UkrChamp 2020 Naum

Чотири медалі також в активі 21-річного Микити ДОРОГОВА (нинішній тренер – Олександра КУРБАНОВА), який також націлений на виконання олімпійського нормативу. Він завоював дві 2 срібні медалі на дистанціях комплексним плаванням: 400 м, з особистим рекордом (4.23,91), і на 200-метрівці (2.03,85), не дотягнувши 0,13 секунди до свого кращого результату. Також в його активі бронза в естафеті 4х200 м вільним стилем, де компанію йому склали Володимир ОНІЩЕНКО, Олексій ГРАБАРОВ і Павло МЕНЬШИКОВ.

podgotovka 03

Микита ДОРОГОВ завоював на чемпіонаті України-2021 дві срібні медалі

КОМЕНТАР

Kurbanova 1Олександра КУРБАНОВА, тренер СДЮСШОР «Динамо» і збірної України:

- За підсумком змагань майже всі спортсмени показали свої найкращі результати.

Що стосується олімпійського нормативу, то підготовка до його виконання – процес кропіткий.  Ми до цього прийдемо, але трохи пізніше і краще підготовленими.

Вадим Науменко довів, що він дійсно боєць. Незважаючи на те, що хворів два місяці, відібрався на юніорський чемпіонат Європи, нехай не з найкращим своїм результатом, але зібрався і наблизився до нього впритул.

Микита Дорогов поліпшив всі свої результати, динаміка дуже гарна. Його працьовитість і завзятість у роботі іноді вражають.

Олексій Грабаров прогресує з кожним стартом, серйозний молодий спортсмен, з відмінною перспективою.

Катерина Караніколова також проявила свій характер, покращивши результати у всіх видах. Є над чим працювати, наприклад, над вмінням реалізувати себе не тільки в попередньому запливі, але і в фіналі. Але Катя швидко вчиться.

Павло Меньшиков також з кожним стартом покращує свої результати. Його серйозне ставлення до навчання в медуніверситеті, його завзятість викликають повагу.

Володимир Оніщенко - дорослий, досвідчений спортсмен, який, створює правильну, робочу атмосферу своїм прикладом. Необхідна ланка в збірній Одеської області.

Молодий Максим Гальперін потроху нарощує темп у роботі. Це резерв, на який ми також сподіваємося.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live