Срібна призерка Олімпійських ігор одеситка Олена КРАВАЦЬКА дала ексклюзивне інтерв’ю прес-службі відділення НОК України в Одеській області за підсумками виступу на Всеукраїнському турнірі найсильніших, де завоювала бронзову нагороду. Про Смірнову, Харлан, перебування в США та декрет.

 ФЕХТУВАННЯ

Olena Kravatska Muhammad 3- Олено, як оцінюєте свій результат і безпосередньо фехтування на цьому турнірі?

- І результатом, і своїм фехтуванням на даному етапі задоволена. Звичайно ж, є над чим працювати. Тож працюватимемо і надалі, щоб покращувати свої показники.

- Є прогрес у порівнянні з попереднім турніром? В чому?

- Прогрес, звісно, є. Принаймні, в тому, яке місце я посіла у змаганнях. Крім того, мені було вже легше фехтувати у порівнянні з турніром у грудні. На перших змаганнях я була, немов в космосі.

- Наскільки ви далекі від своєї найкращої форми?

- Що стосується фізичних кондицій, то я вже в достатньої гарній формі. В технічному плані – ще неготова. Відчуваю, що мені не вистачає фехтувальної практики. Але у мене буде час, щоб отримати цю практику – у нас планується низка виїзних зборів та й змагань вистачатиме. Крім того, я ще неготова в психологічному відношенні – у мене, як ви знаєте, була дуже велика перерва у фехтуванні. Поки ще складно налаштовуватися на змагання так, як це було раніше.

СМІРНОВА

- За бою за вихід в топ-4 у вас вийшов доволі непростий бій ще з однією одеситкою – Маргаритою Смірновою…

- З Маргаритою мені просто треба було більше фехтувати на досвіді і на прийомах, а я іноді піддавалася емоціям, забуваючи про фехтування. Коли це траплялося, я отримувала по кілька ударів поспіль. Втім, я встигала відключати емоції, збиратися та знову входити в бій. Так що, в цілому бій пройшов нормально.

- Що ви як досвідчена спортсменка скажете про перспективи Смирнової?

- Маргарита – фехтувальниця перспективна. Вона добре підготовлена фізично, а ось що стосується технічної сторони питання, їй треба отримувати якомога більше фехтувальної практики. Цьому сприятимуть збори, міжнародні змагання – і юніорські, і «дорослі». На жаль, отримання такої практики не завжди залежить від спортсмена. Зараз, на жаль, ситуація в країні така, що кошти в перспективних спортсменів майже не вкладаються, від спортсмена відразу бажають результату. Тому не дивно, що перспективні спортсмени через це часто-густо завершують кар’єру.

ХАРЛАН

- За вихід у фінал ви сперечалися з першим номером світового рейтингу Ольгою Харлан. Спочатку програвали 2:8, але потім нанесли сім ударів поспіль. З чим пов’язані такі перепади?

- З Олею Харлан складно фехтувати, в принципі. Плюс після поєдинку з нею у Львові залишилася невпевненість у своїх силах, можливо, навіть, страх (Олена тоді програла свій бій 2:15. – прес-служба). На початку бою дуже поспішала і не думала, що треба робити саме у фехтувальному плані, боялася повторити ті же помилки, що у Львові. Але після рахунку «8» я трохи поміняла тактику, змінила план бою, і зосередилася безпосередньо на фехтуванні, діяла вже по ситуації, що дозволило мені нанести серію ударів. Знов-таки, повторюся: дуже відчувається недолік фехтувальної практики та спарингу. Потрібен час.

ДО І ПІСЛЯ ДЕКРЕТУ

- Ви відфехтували вже два турніри як спортсменка, у якій є дитина. Це накладає певний відбиток на ваші дії, можливо на швидкість прийняття рішень, на сміливість? Можете порівняти своє фехтування до декрету і зараз?

- Якщо порівнювати моє фехтування до декрету і зараз, то можу сказати одне: я ще не в формі. Що стосується психологічної сторони справи, то, коли я на змаганнях, відключаюся від всього, не говорячи, вже про той час, що я знаходжуся на доріжці – я просто забуваю про все на світі: я фехтую! Тож те, що у мене є дитина, аж ніяк не позначається на моєму фехтуванні.

АМЕРИКАНСЬКІ СПРАВИ

- Відразу після турніру в Києві збірна України відправилася двотижневий збір в США, де 25-26 січня відбудеться етап Кубку світу Чому буде присвячений цей збір?

- Збір якраз буде присвячений отриманню практики, адже в цей час там будуть спортсменки і із багатьох інших країн. Це потрібно і мені, і іншим фехтувальницям збірної.

- Наскільки важливий для вас етап Кубку світу в Нью-Йорку? Які завдання ставите перед собою на цьому турнірі?

- Цей етап Кубку світу буде дуже важливий для мене, як і наступні, адже зараз, як я говорила раніше, для мене все починається з нуля. Мені треба набирати рейтинг після дворічної перерви та відібратися у команду. Тому в Штатах націлююся на максимально можливий результат, щоб знову бути в команді. Наступна ціль – успішно виступати вже у складі команди, щоб відібратися на Олімпійські ігри.

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live