Більше 900 одеситів взяли участь в святкуванні олімпійського дня, який відбувся в Парку перемоги цієї суботи. В головній події свята – масовому пробігу – стартували 790 чоловік: наймолодшій було три роки, найстаршій – 91.

ІСТОРІЯ ПРОВЕДЕННЯ

Олімпійський день проводиться щорічно в травні-червні на честь заснування Міжнародного олімпійського комітету. З цієї нагоди Національний олімпійський комітет України з 2005 року проводить безліч заходів у столиці та всіх регіонах нашої країни. Одеса не стала винятком. Наше місто стало одним з перших, де відзначили це свято.

СПОРТ ПРОТИ СТИХІЇ

Учасники Олімпійського дня почали збиратися задовго до початку реєстрації. Вже о пів на дев’яту локація була наповнена юними спортсменами, які планували стартувати в пробігу, а також взяти участь в урочистому відкритті. Деякі з них навіть розминалися – все по-серйозному. З появою олімпійських банерів розпочалося масове фотографування, яке, здавалося, ніколи не закінчиться. Зупинив цей процес сигнал до початку церемонії відкриття. А міг зупинити і дощ, який прогнозувався упродовж тижня впритул до ранку олімпійського дня. Втім, тепла атмосфера спортивного свята немовби розігнала хмари якраз на період проведення олімпійського дня. Злива грянула вже після обіду.

olympic 2019 01

olympic 2019 03

ЗІРКОВА КОМПАНІЯ

Від кількості зірок спорту рябіло в очах: олімпійські чемпіони Віктор МИХАЛЬЧУК, Яків ЖЕЛЕЗНЯК, Микола АВІЛОВ, Олена СОКОЛОВСЬКА, Микола МІЛЬЧЕВ, срібні призерки Олімпійських ігор Наталія БУРДЕЙНА та Олена КРАВАЦЬКА, чемпіонка Європи з карате Аніта СЕРЬОГІНА, яка поки тільки мріє про Олімпіаду.

Привітали учасників олімпійського дня голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ – головного організатора Олімпійського дня в Південній Пальмірі, начальник управління фізкультури та спорту ОДА Валентина КОЛЬЧАК, голова постійної комісії з освіти, культури та спорту Одеської міськради Олег ЕТНАРОВИЧ, голова Одеської обласної Федерації гандболу Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ. Всі вони зазначили важливість такого свята як Олімпійський день, який НОК України проводить для залучення дітей до спорту.

Від імені олімпійських чемпіонів до учасників олімпійського дня звернувся Микола АВІЛОВ, який побажав юним спортсменам гарно відпочити влітку і з новими силами приступити до штурму нових висот.

olympic 2019 06

Яків ЖЕЛЕЗНЯК - олімпійський чемпіон 1972 року

olympic 2019 07

Віктор МИХАЛЬЧУК - олімпійський чемпіон 1968 року

olympic 2019 08

Микола МІЛЬЧЕВ - голова відділення НОК України в Одеській області, олімпійський чемпіон 2000 року

ЯСКРАВЕ ВІДКРИТТЯ

Церемонію відкриття яскраво розфарбували танцювальні та спортивні колективи Одесчини. Першими це зробили представники клубу «Катана» із Чорноморська – кращого клубу країни за підсумком 2018 року, далі показові виступи представила одеська «Окінава». Бойова частина змінилася естетичної – запалив майданчик народний колектив «Сюрприз» - традиційний учасник олімпійського дня. Ще трохи мистецтва від представників Одеської Федерації ушу і, звісно ж, не обійшлося без черлідінгу – виду спорту, який набирає оберти в Одесі, більше того – має вже міжнародні успіхи.

olympic 2019 13

olympic 2019 15

olympic 2019 18

ОЛІМПІЙСЬКІ ЗАБІГИ

Говорячи про олімпійські забіги, відзначимо, що з кожним роком кількість учасників зростає. В 2017-му – 500, в 2018-му – 610 і, нарешті, в 2019-му – 790. Відзначимо, і ще один рекорд олімпійського дня в Одесі: наймолодшому учаснику було 3 роки, найстаршому – 92.

Ну а що стосується безпосередньо забігів, то в кожному з них спортсмени боролися щосили: хто за перемогу, хто із самим собою. Тут все ж таки основний принцип: головне не перемога, а участь.

Проходили забіги в залежності від вікової категорії: наймолодші розпочинали з дистанції 50 метрів, найстарші – завершували бігом на 500 метрів.

Передостаннім був забіг, а точніше хода за участю представниць скандинавської ходьби, де саме й брала участь найстарша учасниця змагань – 91-річна Лада Бондарева.

Незважаючи на те, що чільним тут був олімпійський принцип, переможці та призери забігів отримали цінні подарунки від відділення НОК України в Одеській області – різноманітну атрибутику з олімпійською символікою. І, звісно ж, всі ті, хто взяв участь в пробігу отримав сертифікат учасника олімпійського дня.

До зустрічі через рік!

olympic 2019 23

olympic 2019 27

olympic 2019 28

olympic 2019 19

olympic 2019 31

91-річна Лада БОНДАРЬОВА - найстарша учасниця олімпійського дня в Одесі

ВРАЖЕННЯ

Микола МІЛЬЧЕВ, олімпійський чемпіон, глава відділення НОК України в Одеській області:

- Такі спортивні свята як Олімпійський день - це, перш за все, пропаганда олімпійського руху. А олімпійський рух - це і світ, і здоров'я, і спорт, звичайно. Хочеться відвернути дітей від гаджетів, залучити до спорту. З кожним роком в нашому святу беруть участь все більше і більше дітей – це дуже важливо. Враження тільки позитивні.

Яків ЖЕЛЕЗНЯК, олімпійський чемпіон 1972 року:

- Дуже здорово, що проводиться такі спортивні свята як олімпійський день, дуже здорово, що так багато дітей присутні на таких заходах. Діти – це наше майбутнє, а такі свята велика справа у формуванні особистості. Хочеться, щоб вони націлювалися та бачили перед собою велику ціль як Олімпійські ігри. Дай Боже, щоб з цієї маси людей в Одесі з’явилися нові олімпійські чемпіони, а вони можуть з’явитися тільки із маси людей завдяки праці, завдяки таланту. Нехай комусь з них посміхнеться спортивне щастя.

Олена КРАВАЦЬКА, срібна призерка Олімпійських ігор 2016 року:

- Враження дуже позитивні, дуже гарні емоції. Дуже рада, що в Одесі вже багато років проводиться таке спортивне свято як олімпійський день, що в цьому святі беруть участь так багато дітей, які з таким настроєм виступають, незважаючи навіть на таке палюче сонце. Дуже рада бувати на таких заходах.

Юним спортсменам хочу побажати, щоб вони займалися своєю справою із задоволенням, терпіння та сил на шляху до своєї цілі.

olympic 2019 32

olympic 2019 29

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live