Южненський БК «Хімік» слідом за жіночою волейбольною командою Одеського припортового заводу став чемпіоном України. Перемога у фінальної серії з «Київ-Баскетом» з рахунком 3:0 принесла южненцям третій чемпіонський титул.

«ЗОЛОТИЙ МАТЧ»

Як розповів сайт ФБУ, головним сюжетом першої половини, а може й третього матчу фінальної серії в цілому, стали події наприкінці другої чверті: головний тренер южненців Віталій Степановський отримав два технічних фоли за 25 секунд і достроково залишив залу Палацу спорту задовго до закінчення матчу.

Як виявилось, втрата тренера лише завела южненців, які провели дуже потужний відрізок в третій чверті. Гості нав’язали боротьбу на щитах і навіть заволоділи перевагою в фарбі, вигравши серію відскоків у зоні суперника. До того ж Хімік додав агресії в захисті та відчув впевненість на чужій половині майданчику, що дозволило гостям виграти чверть 26:12 та перегорнути все з ніг на голову, отримавши 4 очка переваги перед заключною десятихвилинкою.

Khimik baskets 04

У підсумку - 79:73 (16:23, 18:21, 26:12, 19:17).

В двох фінальної перших матчах, які відбулися в Южному, «Хімік» здобув перемоги з рахунком 88:70, 92:87 (ОТ).

ЧЕМПІОНИ СЕРЕД КРАЩИХ

Найкориснішим гравцем сезону визнано розігруючого «Хіміку» Деона ЕДВІНА, який, до речі став найкращим снайпером у третьому матчі фіналу. Ще одним гравцем южненців, який отримав індивідуальну винагороду став Крістіан ДЖОНС, який отримав приз імені Олександра Білостінного найкращому центровому ліги. 21-річний бігмен національної збірної України та южненського «Хіміку» Сергій ПАВЛОВ отримав нагороду найкращому молодому гравцеві.

Khimik baskets 03

У півфінальній серії «Хімік» взяв верх над «Дніпром» - 3-2, а в чвертьфіналі – над харківським БК «Політехнік» - 2-0.

БК «Хімік» раніше ставав чемпіоном України в 2015 та 2016-му роках.