Як ми повідомляли, вихованці одеської СДЮШОР «Динамо» завоювали 8 медалей на Кубку України в Броварах. За підсумками змагань ми поспілкувалися з тренером спортсменів Олександрою КУРБАНОВОЮ (на фото: 9 листопада. Бровари. Медалісти змагань Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ, Вадим НАУМЕНКО, Анастасія ХОМІНА, Юрій КОСЯН зі своїм тренером).

Нагадаємо, що на першому старті нового сезону Ігоря ТРОЯНОВСЬКИЙ, який претендує на участь в Олімпійських іграх, завоював 3 срібні медалі, Юрій КОСЯН – 1 золоту та 1 срібну, Анастасія ХОМІНА – по 1-й срібній та бронзовій, а Вадим НАУМЕНКО – 1 бронзову. Першим трьом плавцям по 17 років, Вадиму - на рік менше. З наставником ми спілкувалися про підготовку ії підопічних, про цілі на сезон, торкнулися і проблемних моментів.

КУБОК УКРАЇНИ

- Олександро, як оціните виступ спортсменів на Кубку України?

- В цілому, поставлені задачі виконані. Втім, слід зазначити, що цей старт був неосновним. Наприклад, у Ігоря основний старт – це дорослий чемпіонат Європи у грудні, а у Вадима Науменка – юніорський чемпіонат України 20-23 листопада. Юрій Косян зробив максимум, вразивши своєю зібраністю та роботою, яку він зробив на зборі в Каменському. Анастасія Хоміна зробила непогану роботу, але результатів від неї ми чекаємо пізніше.

В цілому, високих результатів ми не чекали, адже у нас було складне літо – воно пройшло в роботі, спортсмени майже не відпочивали. Ігор та Настя брали участь у юніорському чемпіонаті світу, після чого відразу відправилися на збір.

- Над чим працювали на цьому зборі?

- Більше працювали над підвищенням загально-фізичної готовності, над технічними питаннями, враховуючи виступ на юніорському чемпіонаті світу. В Будапешті ми побачили, де були помилки в техніці і працювали в цьому напрямку – техніку завжди треба вдосконалювати.

- Наскільки успішною була реалізація технічної роботи в Броварах?

- Все, що було необхідно, спортсмени виконали. Трохи, звісно, треба почистити деякі моменти.

swim Dinamo 06

swim Dinamo 03

ЮНІОРСЬКИЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ

- Які висновки були зроблені за підсумками чемпіонату світу серед юніорів, де брали вперше брали участь Ігор Трояновський та Анастасія Хоміна? Напевно розраховували на більш високі результати…

- Так, ми розраховували, що будуть потрапляння у півфінали та фінали. Висновки, звісно, зробили – про них я трохи розповіла вище. Були й об’єктивні причини таких результатів. Так Ігор в період підготовки переніс доволі важке захворювання – гнійну ангіну – вперше в житті. Пробували обійтися без серйозних препаратів, щоб це не позначилося на формі. Але, звісно, хвороба відбилася на результаті виступу. Достатньо важким для Ігоря видався чемпіонат Європи, враховуючи довгі перельоти, тож організм просто не впорався із навантаженням.

ЗАДАЧИ НА СЕЗОН

- Ваші підопічні спортсмені ще достатньо юні, але разом з цим амбіційні в плані результату. Звісно, прагнете високих результатів на міжнародному рівні і ви як тренер. Які основні задачі поставлені на новий сезон?

- У Ігоря основна задача – виконання олімпійського нормативу. Його ми пробуватимемо виконувати впритул до юніорського чемпіонату Європи, який відбудеться влітку. У нас є три старти, на яких ми можемо показати необхідний результат. У Вадика Науменка – це юніорський чемпіонат Європи, як і у Юрія Косяна, у якого відбір відбудеться в березні наступного року.

UkrCup 2019 02

Бровари. Кубок України. Юрій КОСЯН. Фото usf.org.ua

У Насті Хоміної – також основний відбір буде в березні, і після нього ми вже будемо бачити, на що ми можемо націлюватися в цьому сезоні. Вона вже вийшла із юніорського віку, перейшла у дорослий спорт, тож у неї доволі непростий період. Між юніорським та дорослим спортом є доволі великий обсяг роботи, який треба зробити, щоб цей перехід був якомога безболісним. Тут важливо втримати спортсмена, дати йому можливість тренуватися, створити умови, щоб він не закінчив кар’єру, а реалізовував свій потенціал. По Насті Хоміній достатньо багато таких ось організаційних питань. Будемо спілкуватися з нашим спортивним керівництвом, адже без матеріальної підтримки дуже важко втримати людину в спорті.

UkrCup 2019 03

Бровари. Кубок України. Анастасія ХОМІНА. Фотоusf.org.ua

- Така ситуація тільки по Хоміній, чи по іншим спортсменам також?

- По всім, адже спортсмену треба дати час на адаптацію та на подальший розвиток. Йде мова не тільки про четвірку плавців, які досягли вже певного рівня. У нас ще є група більш молодших плавців з гарними перспективами, але, якщо не буде підтримки, їх розвиток може закінчитися. Тренер та спортсмен працюють, але ми повинні відчувати підтримку, яка дає нам впевненість в завтрашньому дні, та й в сьогоднішньому також.

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

- Які найближчі спортсменів плани?

- Як я вже говорила, 20-23 листопада юніорський чемпіонат України в Харкові, де візьме участь Вадим Науменко. У Ігоря Трояновського з 2 по 9 грудня чемпіонат Європи. Далі, з 11 по 25 грудня, у нас запланований збір із загально-фізичної підготовки в Батумі, де ми продовжуватимемо нарощувати темп, обсяги роботи, тобто готуватимемо ту базу, на яку можна накладати спеціальну роботу в наступний період підготовки. В цьому зборі, крім Ігоря, візьмуть участь також Юрій Косян та Вадим Науменко.

UkrCup 2019 04

Бровари. Кубок України. Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ. Фотоusf.org.ua

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live