9 січня свій день народження відзначив знаменитий одеський велосипедист, олімпійський чемпіон Володимир СЕМЕНЕЦЬ (фото 2015-го року). Йому виповнилося 72 роки.

Володимир Іванович розпочав заняття спортом у ДЮСШ №5 – легкої атлетикою у Володимира КАЦМАНА, який в 1972 року привів до олімпійського золота Миколу АВІЛОВА. А сьогоднішній іменинник згодом став займатися велоспортом (на треку – тоді на місці нинішнього театру музичної комедії діяв велотрек) – розпочав у Володимира ГЕЙНЕМАНА, потім перейшов до Олександра ЗАЙДМАНА, який і довів його до олімпійської вершини:

Semenet Olympic 01

Semenet Olympic 02

4 вересня 1972 року одеський спортсмен піднявся на вищу сходинку з Ігорем Целовальниковим, з яким переміг в гонках на тандемах. Також в активі Володимира СЕМЕНЦЯ п’ять медалей чемпіонату світу (чотири срібні і однa бронзовa). Зараз Володимир Іванович з родиною проживає в Санкт-Петербурзі, куди переїхав невдовзі після тріумфу в Мюнхені.

 

Олімпіада-1972. Друга фінальна гонка змагань на тандемах (з Ігорем Целовальниковим),

яка принесла олімпійську перемогу. Фрагмент трансляції каналу «НТВ-Спорт»

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live