Южненська байдарочниця Анастасія ТОДОРОВА в понеділок стартує на Олімпійських іграх. До вашої уваги передстартове інтерв’ю спортсменки та графік ії заїздів.

ТОКІО. ПЕРШІ ВРАЖЕННЯ

- Анастасіє, ваші перші враження від олімпійського каналу. Говорять, що постійно дує вітер

- Так, дійсно, вітер дує постійно. Причому постійно боковий. Але всі в однакових умовах.

- Кожного дня після приїзду тренуєтеся?

- Так, починаючи із середи. Через день виходили з Людою Кукліновською в четвірці і двійці. Ось сьогодні було останнє тренування в двійці перед стартом Олімпійських ігор. Прогнози робити не буду, можу сказати лише одно: ми налаштовані на боротьбу за медалі Олімпійських ігор.

Tokyo 29 07 38

– Які враження від роботи в екіпажі з Людою?

– Ми з Людою два досвідчених бійця, зокрема і в двійках – я виступала з Інною Грищун, Люда – з Машею Повх, з якою вона була фіналісткою останніх трьох чемпіонатів світу в цьому олімпійському виді програми. Тож у нас обох є чималий досвід в командних човнах. Ми гарно попрацювали на заключному зборі, мені сподобалося.

В період підготовки ми більшою мірою приділяли увагу дистанційному проходженню, а також скочуванню, адже функціональна робота вже закладена і, в будь-якому разі, ти вийдеш на дистанцію і зможеш ії відпрацювати, адже ти готовий. Але необхідне скочування – для того, щоб реалізувати свої можливості в прокаті і в русі човна. Тому десь 80% часу приділялося саме цьому компоненту. Вважаю, що ми готові до Олімпійських ігор.

Todorova int 2020 02

ОЛІМПІЙСЬКА ПІДГОТОВКА

- Як будувалася робота на заключному зборі?

– Робота проходила з акцентом на роботу на воді, а саме на дистанційній роботі. Також приділяли увагу командним човнам і «тренажерці» - була підтримуюча, я би так казала, робота.

– По тому, що довелося бачити в тренажерному залі, язик не повернеться назвати цю роботу підтримуючою. Бачив серйозну силову роботу…

- Два тренування на тиждень були дійсно силовими, направлені на силову витривалість, решта – робота із власною вагою. Для нас це звична робота, ми завжди це робимо.

Todorova int 2020 06

Todorova int 2020 05

– Поговоримо про четвірку – той вид, в якому українські вболівальники завжди чекають нагород...

- Четвірка – це механізм. Такий великий двигун. І цей човен поїде лише тоді, коли всі налаштуються на гонку. Дуже багато залежить від настрою. Ми всі готові та психологічно налаштовані. Кожна з нас досвідчена спортсменка, тому ніщо не повинно завадити завоювати медалі. Головне – налаштуватися. Настрій має бойовий, маємо боротися до кінця до останніх сантиметрів дистанції. Четвірка – це човен, який має показати себе максимальне добре. Ми розуміємо, що Олімпійські ігри – за великим рахунком, це лотерея, адже на Іграх може відбутися що завгодно, тому треба боротися до кінця. Фаворити можуть змінитися. Робитимемо все можливе, що в Україні були медалі.

- Напевно саме ця четвірка – найсильніша за останній олімпійський цикл, адже ви з обома Маріями знаходитеся в розквіті сил, та й Людмила Кукліновська теж вже досвідчений боєць з характером. Тож, на мій погляд, питання поставлене ребром: або зараз, або ніколи…

- Так і є. І в тренажерному залі, і на воді відчувалося, що кожна з нас налаштована по- бойовому. Всі пахали, ніхто не давав собі поблажок – віддавалися дівчата максимально. Для всіх медаль Олімпіади – це велика мрія, яку хочеться здійснити. Є бажання перемагати, є згуртованість. Це видно і це відчувається в човні. В човні відчувається неймовірна енергія, яка має спрямувати його на олімпійський п’єдестал.

В цілому, вважаю, що заключний збір пройшов продуктивно. Залишилося тільки реалізувати свою готовність на Олімпійських іграх.

ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ-2020

– Що буде найважливішим для завоювання медалі Олімпійських ігор?

– Найголовніше – налаштуватися на боротьбу. Легко не буде, та й ніколи не було, тож треба бути готовими до цієї важкої боротьби. Боротися за кожний сантиметр, особливо на фініші. Минула Олімпіада показала, що це є чи не вирішальним фактором – тоді ми поступилися 0,3 секунди. Ще трохи дистанції і ми б догнали конкурентів.

– Хто підтримуватиме вам під час Олімпійських ігор?

– Мій рідний Білгород-Дністровський, Одеська область та, взагалі, мабуть, вся країна. Звісно ж, рідні та близькі люди. Всі переживатимуть та дивитимуться гонки, тож хочеться показати максимум і порадувати всі олімпійською медаллю. Підтримка відчувається упродовж всього олімпійського циклу, тобто упродовж всього періоду підготовки. На гонки приїжджаєш з думкою про те, що для тебе зробили все і хочеться зі свого боку також зробити все, щоб завоювати медаль.

Завоювання медалей – моя головна ціль на Олімпійських іграх-2020. Олімпійський п’єдестал – це найвища нагорода, яку я бажаю, яку я хочу.

ТРАНСЛЯЦІЇ І РЕЗУЛЬТАТИ

Трансляції змагань: на «UA-перший» і сайті "Суспільне. Спорт"

Результати онлайн: на офіційному сайті Олімпіади.

Олімпійські ігри-2020.

Олімпійські ігри-2020.

Розклад заїздів за участю Анастасії ТОДОРОВОЇ

2 серпня

Попередні заїзди

5.08. Байдарка-двійка. 500 м (20 екіпажів). Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА (4). 1-2 – півфінал, решта – чвертьфінал.

Чвертьфінали*

7.08/7.15. Байдарка-двійка. 500 м. Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА. 1-4 – півфінал.

3 серпня

Півфінали

4.23/4.30. Байдарка-двійка. 500 м. Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА. 1-4 – фінал А, 5-8 – фінал В.

Фінали А і В

6.39/6.46. Байдарка-двійка. 500 м. Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА.

6 серпня

Попередні заїзди

4.30. Байдарка-четвірка. 500 м (12 екіпажів). Марія Кічасова-Скорик/ Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА/ Марія Повх (6). 1-2 – півфінал, решта – чвертьфінал.

Чвертьфінал

6.05. Байдарка-четвірка. 500 м. Марія Кічасова-Скорик/ Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА/ Марія Повх. 1-6 – півфінал, 7-8 – фінал В.

7 серпня

Півфінал

4.07/4.14 . Байдарка-четвірка. 500 м. Марія Кічасова-Скорик/ Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА/ Марія Повх. 1-4 – фінал А, 5 – фінал В.

Фінали А і В

6.12/6.19. Байдарка-четвірка. 500 м. Марія Кічасова-Скорик/ Людмила Кукліновська/ Анастасія ТОДОРОВА/ Марія Повх.

Примітка: * - в разі необхідності

Пресслужба ФКУ

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

за матеріалами сайту ФКУ

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live