Рівно 30 років тому, 15 лютого 1992 року, одеський фігурист Віктор ПЕТРЕНКО став переможцем Олімпійських ігор в Альбервілі.

ЗІРКОВИЙ ЧАС

Вихованець одеської СДЮШОР «Крижинка» (тренери – Галина ЗМІЄВСЬКА, Валентин НІКОЛАЄВ) на свої другі Олімпійські ігри – в Калгарі-1988 він став бронзовим призером – їхав в якості одного з фаворитів. Після своїх перших Ігор одесит закріпився серед найкращих у світі, по два рази вигравши чемпіонат Європи та срібну медаль чемпіонату світу.

І Олімпіада в Альбервілі стала піком кар'єри Віктора Петренка. Одесит блискуче відкатав свою коротку програму «Кармен», але в довільній припустився кількох помилок. Тепер залишалося тільки чекати, як виступлять конкуренти.

- Я пішов в роздягальню і став чекати, - розповідав пізніше Петренко. - Потім, пам'ятаю, туди вбіг американець Боумен і почав мене вітати: мовляв, хлопець, ти виграв! Спочатку, звичайно, не зрозумів, що сталося. Відчуття перемоги прийшло вже пізніше. А в той момент одна тільки думка була - невже??!

Одеський фігурист переміг і в короткій, і в довільній програмах, випередивши американця Пола Вайлі і чеха Петра Барну, ставши першим на просторах екс-СРСР, враховуючи змагання і серед чоловіків, і серед жінок, олімпійським чемпіоном в одиночному катанні.

Віктор ПЕТРЕНКО. Олімпійські ігри-1992. Коротка програма. «Кармен» (Бізе)

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live