Одеський фехтувальник Андрій ЯГОДКА виступить на «Гран-прі» в Сеулі, який проходитиме в рамках відбору Олімпійські ігри-2024. Турнір відбудеться 27-29 квітня.

ДО ОСТАННЬОГО ДНЯ

Майже до останнього дедлайна заявки на Кубок світу (20 квітня) не було відомо, чи візьмуть українці участь в ньому участь, адже Кабмін України заборонив участь у міжнародних змаганнях, якщо в них беруть участь російські і білоруські спортсмени. І в той же час Міжнародна федерація фехтування дозволила представникам країн-агресорів брати участь в них. Втім, на етап Кубку світу шаблісти цих країн не були заявлені.

Як повідомив Андрій ЯГОДКА (тренери – Олександр ВАСЮТІН, Олександр КРАСОВСЬКИЙ) в інтерв’ю пресслужбі НОК України в Одеській області, він відправляється в Сеул за «власний рахунок», за рахунок Мінмолодьспорту України в Південну Корею їдуть лише перші номери національного рейтингу – Юрій Цап з Миколаєва і Ольга Харлан, яка представляє Київ.

Yagodka Euro 02 1

Таким чином, провідні шаблістки Одеської області, срібні призерки Олімпійських ігор-2016 Олена КРАВАЦЬКА і Аліна КОМАЩУК в Кореї не виступатимуть.

В Сеулі відбудеться тільки особистий турнір шаблістів.

ЯГОДКА. ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДОСВІД

Андрій ЯГОДКА брав участь в Олімпійських іграх-2016 і був в одному кроці від потрапляння на Ігри в Токіо-2020, поступившись у фіналі європейського відбору.

СИСТЕМА ВІДБОРУ

Відбір на Олімпійські ігри-2024 відбувається в два етапи: на першому (3 квітня 2023 – 1 квітня 2024) за підсумками серії змагань визначаються кращі команди і спортсмени за рейтингом, на другому – спортсмени добираються за зональними турнірами.

За командним рейтингом на Олімпіаду кваліфікуються чотири кращі за цим показником збірні, а також по одній кращій з кожного континенту (з 5-го по 16-е місця), за особистим – шість спортсменів (по 1-му від кожного НОК – по два від Європи і Азії-Океанії, по одному – від Америки і Африки).

ПЕРШИЙ ТУРНІР. СЕУЛ. РОЗКЛАД

Grand prix serie logo

Четвер. 27 квітня*

04:00. Чоловіки. Групові турніри і плей-офф (до Т64)

П'ятниця. 28 квітня

02:00. Контроль зброї

08:00. Жінки. Групові турніри і плей-офф (до Т64)

Субота. 29 квітня

03:00. Чоловіки. Основна сітка (розпочинаючи з 1/32 фіналу)

04:30. Жінки. Основна сітка (розпочинаючи з 1/32)

12:00. Чоловіки. Жінки. Півфінали і фінал

Примітка: * - розклад (за київським часом) може зазнати змін.

СИСТЕМА НАРАХУВАННЯ

В олімпійський рейтинг в особистому заліку очки нараховуються наступним чином: 1-е місце – 32, 2-е – 26, 3-е – 20, 5-8-е – 14, 9-16-е– 8, 17-32 місця – 4, 33-64 – 2, 65-96-е – 1

ОДЕЩИНА НА ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ-2024

На сьогодні Одеська область має лише одну олімпійську ліцензію: ії завоювала майстер спорту України міжнародного класу зі стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО, ставши 5-ю на чемпіонаті світу-2022.

Malovichko quota

Як ми повідомляли, відразу три одеські спортсмени візьмуть участь у змаганнях зі стендової стрільби в Європейських іграх-2023: олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ, його учениця Ірина МАЛОВІЧКО і Вікторія НАУМЕНКО.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live