Більше 40 юних дзюдоїстів взяли участь в проекті НОК України #OlympicLab «Загальнолюдські і олімпійські цінності». Зірки одеського дзюдо провели для них майстер-клас.

ГОЛОВНІ ДІЙОВІ ОCОБИ

В олімпійському заході, який відбувся спортивному залі клубу «Рандорі» (школа «Ніка-М»), взяли люди, які відомі далеко за межами нашого міста: заслужений тренер України Іван ЧЕРТОВ, який працює в дзюдо більше 50-ти років (в минулому році йому виповнилося 75), та його вихованці - чемпіон світу і Європи серед молоді 1983 року Геннадій ЯРЕМЕНКО і бронзовий призер чемпіонату Європи 2018 року, володар п’яти медалей турнірів «Гран-прі», кандидат на участь в Олімпійських іграх Олександр ГОРДІЄНКО.

Уважними слухачами, а потім і активними учасниками заходу стали більше сорока учнів клубу «Рандорі» від 9-ти до 14-ти років. Перед тим, як приступити до найсмачнішої частини, спеціаліст по зв’язкам зі ЗМІ відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ розповів присутнім про те, що представляє собою проект НОК України #OlympicLab, про олімпійські здобутки дзюдо. Цікаво, що саме уродженець Одеси Руслан МАШУРЕНКО завоював для України першу олімпійську нагороду – в 2000-му році в Сіднеї. І саме олімпійські цілі стоять і перед юними спортсменами, і перед Олександром ГОРДІЄНКОМ, який став центральною фігурою майстер-класу.

judo ol 01

judo ol 02

judo ol 03

ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА

Продовжив теоретичну частину заходу патріарх одеського дзюдо Іван ЧЕРТОВ, який розповів дітлахам вже про здобутки Одеси в цьому виді спорту, до багатьох з яких саме він і приклав руку, про якості, що виховує цей давній вид єдиноборства. Геннадій ЯРЕМЕНКО на правах господаря передав ініціативу в руки продовжувача його славних справ, також супертяжа, Олександра ГОРДІЄНКА, зазначивши, що дуже важливо проведення таких майстер-класів, адже у тренерів іноді замилюється око, і свіжий погляд юним спортсменам дуже необхідний.

МАЙСТЕР-КЛАС

А далі розпочалося найцікавіше – майстер-клас, який став для одного з кандидатів на участь в Олімпіаді незапланованим тренуванням – дещо незвичним за змістом, але напрочуд інтенсивним. Пройшло все в традиційному форматі: спортсмен показував різноманітні прийоми та комбінації, акцентував увагу на головному, а потім проходило закріплення матеріалу – практична частина, де юні спортсмени під пильним наглядом Олександра ГОРДІЄНКА повторювали побачене.

Поділився своїм безцінним досвідом з юними дзюдоїстами і Іван ЧЕРТОВ. Володар 6-го дану розкрив молодшому поколінню деякі секрети дзюдо, а потім показав, що у свої 75 знаходиться в прекрасній спортивній формі. Дітлахи були захваті.

judo ol 05

judo ol 08

judo ol 09

judo ol 11

judo ol 14

judo ol 15

judo ol 16

КРАЩИМ – ПОДАРУНКИ

Захід затягнувся десь на дві години, і ті юні дзюдоїсти, хто краще за інших проявив себе на татамі, у отримав цінні подарунки від відділення НОК України в Одеській області. Втім, без подарунків не залишився ніхто. Головне – отримані знання та досвід, але й автограф майстра теж дорогого коштує – автограф-сесія тривала десь півгодини.

ВРАЖЕННЯ

Олександр ГОРДІЄНКО, бронзовий призер чемпіонату Європи 2018 року:

- Дуже добрі враження від спілкування з дітьми. Бачу, що вони працьовиті, мають певний рівень підготовки – Геннадій Андрійович вже багато чому їх навчив (Геннадій Яременко – президент та тренер клубу «Рандорі». – прес-служба). Постарався їм показати щось нове. Вони уважно слухали, сподіваюсь, що цей майстер-клас був корисним. Бажаю цим спортсменам тільки перемог. Нехай хтось з цих дітей стане олімпійським чемпіоном.

Геннадій ЯРЕМЕНКО, чемпіон світу та Європи серед молоді 1983 року, президент та тренер клубу дзюдо «Рандорі»:

- Дуже задоволений цим заходом. Бачу, що у дітей, можна казати, відкрилася техніка. Вони дуже старалися, щоб показати свої вміння Олександру Гордієнку та Івану Івановичу Чертову. І їм, гадаю це вдалося. Прекрасний захід, що й говорити. Треба їх проводити якнайчастіше.

judo ol 17

judo ol 18

judo ol 21

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live