21 вересня, рівно 19 років тому,одна з найтитулованіших спортсменок історії одеського спорту лучниця Наталія БУРДЕЙНAзавоювала срібну медаль Олімпійських ігор в Сіднеї.

Sidney 2000Вже у кваліфікації командного турніру Олімпіади-2000 збірна України, де компанію одеській спортсменці складали Катерина Сердюк та Олена Садовнича, заявила про свої медальні амбіції, посівши друге місце. І українки підтвердили їх. Спочатку обіграли збірну Італії, потім – у півфіналі – турчанок. І забезпечили собі, принаймні, срібні нагороди. В фіналі кореянки не дали шансу збірній України. В Одесу відправилося олімпійське «срібло»

«Відчуття на п’єдесталі? Це важко описати словами, це дійсно треба відчути. Це досягнення як підсумок великої, важкої роботи, кропіткої, непомітною для багатьох, це те, заради чого віддавалися всі сили, заради чого доводилося відмовлятися від багатьох речей. Ось вона медаль - ти її заслужив», - так згадувала найщасливіші миттєвості кар’єри Наталія БУРДЕЙНА.

За чотири роки одеситка виступила на Олімпіаді в Афінах. На жаль, повторити успіх Сиднею не вдалося – шосте місце в командному турнірі. Це була остання Олімпіада в кар’єрі одеської лучниці, втім, в ії колекції шість медалей на чемпіонатах світу, зокрема й золота в 2005 році.

Зараз наша героїня тренер збірної України та розвиває свій улюблений вид спорту в Одесі, тренуючи підростаюче покоління.

А ми нагадуємо, що першим тренером Наталії була Олена ВІХРОВА, а вивела ії на олімпійський п'єдестал Алла КІВАЙЛО.

Наталія БУРДЕЙНА. Сюжет програми "Спорт-тайм" (2004). Портрет чемпіонки.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live