Срібна призерка Олімпійських ігор-2016 з фехтування на шаблях Аліна КОМАЩУК з 1 січня цього року виступатиме за Одеську область. Про це повідомив тренер Олександр ВАСЮТІН, який є особистим наставником усіх трьох одеських кандидатів в олімпійці.

«Можна сказати, що олімпійські перспективи Одеської області у фехтуванні в Токіо-2020 зросли майже вдвічі», - відзначив спеціаліст.

Раніше Аліна представляла Хмельницьку область, а першим стартом у складі збірної Одеської області стане для неї турнір найсильніших, який відбудеться у Миколаєві 24 січня.

Olena Alina 02

Kravatska medal 7 1

КОЛО ПРЕТЕНДЕНТІВ

В коло претендентів на участь в Олімпійських іграх, крім Аліни КОМАЩУК, входять ще одна срібна призерка-2016 Олена КРАВАЦЬКА, а також учасник Ігор в Ріо-2016 Андрій ЯГОДКА.

Yagodka Seul 3 1

ОСТАННІ НОВИНИ

На етапі Кубка світу, який триває в Монреалі з 10 по 12 січня, Андрій ЯГОДКА вийшов в основну сітку (64 кращих). Він здолав груповий етап відбору (3 перемоги в 5-ти боях), а потім взяв верх над китайцем Ван Ші з рахунком 15:10.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВІДБІР. КАЛЕНДАР

10-12.01. «Гран-прі». Монреаль. Особистий турнір. Андрій ЯГОДКА

24.01. Турнір найсильніших. Миколаїв (цей турнір не входить в олімпійський відбір)

21-23.02. Кубок світу. Варшава. Особистий та командний турніри. Андрій ЯГОДКА

06-07.03. «Trophée Luxardo». Падуя (Італія). Андрій ЯГОДКА

06-08.03. Кубок світу. Афіни. Особистий та командний турніри. Аліна КОМАЩУК, Олена КРАВАЦЬКА

08.03. Кубок світу. Падуя (Італія). Командний турнір. Андрія ЯГОДКА

20-22.03. Кубок світу. Будапешт. Особистий та командний турніри. Андрій ЯГОДКА

20-22.03. Кубок світу. Сент-Ніклас (Бельгія). Особистий та командний турніри. Аліна КОМАЩУК, Олена КРАВАЦЬКА

СИСТЕМА ОЛІМПІЙСЬКОГО ВІДБОРУ

Перший критерій – олімпійський рейтинг (командний). Володарі олімпійських ліцензій визначатимуться за олімпійським рейтингом, який враховує результати, показані на змаганнях в період з 3-го квітня 2019-го до 4 квітня 2020-го (чемпіонати Європи та світу, 8 етапів Кубка світу).

В першу чергу, відбір проводиться за рейтингом команд – в Токіо відправляться 8 кращих збірних (24 спортсмени). Відбір проводиться за такою схемою: перша четвірка рейтингу та чотири кращі команди з кожної географічної зони з тих, що знаходяться в діапазоні з 5-го по 16-е місця.

Для участі в особистому турнірі добираються ще десять спортсменів.

Другий критерій – олімпійський рейтинг (особистий). За особистим олімпійським рейтингом добираються ще шість спортсменів, зокрема ДВА представники Європи.

Третій критерій – континентальний відбір. За підсумком континентального відбору добираються ще чотири спортсмени (по одній ліцензії на чотири континенти, зокрема Європу). В континентальних відборах беруть участь лише ті спортсмени, які не відібралися за першими двома критеріями.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ РЕЙТИНГ

КРАВАЦЬКА, КОМАЩУК. У двох наших представниць є шанси потрапити на Олімпійські ігри лише завдяки командному рейтингу, адже саме українка (Ольга Харлан) очолює олімпійський рейтинг в особистому заліку.

Станом на 1 січня 2020 року срібний призер Ріо-2016 збірна України поки не потрапляє в число учасників Олімпіади-2020, знаходячись на 6-му місті. Втім, наша команда за очками впритул наблизилася до топ-5, набравши 216 очок. У перших команд такі показники: Росія (312), Франція (272), Південна Корея (254), Італія (234) та Угорщина (225). Щоб потрапити в Токіо, українкам треба випередити угорських шаблісток

За потрапляння в призову трійку на етапах Кубка світу начисляються 64, 52 та 40 балів відповідно, з 4-го по 8-е – 36, 32, 30, 28, 26. На двох етапах Кубка світу, що залишилися, збірній України треба перемагати, і це гарантує потрапляння щонайменше в топ-5. Взагалі-то, українкам необхідно якомога вище збірної Угорщини – саме цю команду треба випередити в олімпійському рейтингу, що опинитися в Токіо-2020. За особистим рейтингом на Ігри потрапляє олімпійська чемпіонка Ольга Харлан, яка йде першою, втім, звісно, збірній України, яка на обох олімпійських командних турнірах була у фіналі (2008 – на 1-му місці, 2016 – на 2-му), цього замало.

Women team fencing qual 2

ЯГОДКА. У Андрія залишається, по суті, єдиний шанс відібратися на Олімпіаду-2020 – через континентальний відбір, що йому, до речі, вдалося зробити чотири роки тому. В командному заліку збірна України вже втратила шанси потрапити до числа учасників Токіо-2020, в особистому – шанси також не дуже високі. Адже щоб відібратися на Ігри через олімпійський рейтинг, одеситу, який поки не входить навіть в топ-50, бажано бути в призовій трійці на всіх чотирьох турнірах, що залишилися і щоб при цьому якомога гірше виступив грузин Сандро Базадзе – другий за рейтингом європеєць. Першим в дуеті європейців, які на даний час потрапляють в Токіо-2020, йде француз Боладе Апіті.

men team fencing qual

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live