Срібна призерка Олімпійських ігор-2016 шаблістка Аліна КОМАЩУК, яка з цього року представляє Одеську область, поділилася своїми думками щодо відміни Олімпіади, а також розповіла про перспективи збірної України в боротьбі за олімпійську ліцензію.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВІДБІР

- Аліно, розпочнемо бесіду з актуальної теми – перенесення Олімпіади. Як віднеслися до цього?

- Нормально. До цього йшло. Коли розпочалося поширення коронавірусу світом, була навіть впевнена, що Олімпіаду перенесуть. Що стосується особисто мене та збірної України, то, гадаю, це рішення нам на руку. Буде час якомога краще підготуватися до фінішу олімпійського відбору. Щоправда, зараз важко сказати буде лише один турнір, який було скасовано, чи будуть ще змагання в залік олімпійського рейтингу.

- Поговоримо про олімпійський відбір, збірна України знаходиться в непростій ситуації - путівка в Токіо-2020 ще не гарантована. На останньому етапі Кубку світу збірна України за вихід в топ-8 програла збірній Польщі. Перед останнім боєм українки вели 40:31, але перший номер світового рейтингу Ольга Харлан програла свій бій 3:14. Як команда перенесла цей удар?

- Ми з розумінням віднеслися до цього. Не перерахувати скільки випадків було, коли Оля витягувала збірну, зараз, на жаль, трапилося зворотна ситуація. У фехтуванні іноді трапляється такий ступор. Звісно, цьому є якась причина. Можливо, це від напруги.

Зробимо висновки та змагатимемося далі, адже у нас є шанси завоювати путівку на Олімпійські ігри.

­- Ви сказали «від напруги». Що ви мали на увазі?

- Оля не виступала в особистих змаганнях, щоб зберегти сили та викластися по максимуму саме в командному турнірі. Можливо, це і стало причиною поразки. Коли фехтуєш в особистому турнірі, мандраж більшою мірою зникає, а цей поєдинок зі збірної Польщі став першою для Олі на цих змаганнях.

- Психологічно вже впоралися з цим ударом?

- Так, доволі швидко. Не слід зациклюватися на цьому. У нас ще є непоганий шанс завоювати путівку на Олімпійські ігри-2020. Потрібно зробити все, що в наших силах, щоб потім не шкодувати, що ми чогось не зробили. Викластися ще більше, ніж викладалися раніше.

У нас є зараз чимало часу, щоб подумати про те, що сталося, заспокоїтися та краще підготуватися до наступних змагань. Дуже цікаво, що міжнародна федерація вирішить на рахунок відбору. Чекаємо.

WorldCup 04

8 березня. Афіни. Збірна України на етапі Кубку світу - у своєму олімпійському складі. В збірній дві представниці Одеської області: Аліна КОМАЩУК (третя зліва) та Олена КРАВАЦЬКА (четверта зліва). Також на фото: Ольга Харлан (перша зліва) та Олена Вороніна.

КАРАНТИН ТА ШАБЛЯ

- Як підтримуєте спортивну форму на карантині?

- Тренуюся вдома. Купила невеличкі тренажери, зокрема степер, всілякі пристосування. Також планую взяти велотренажер на прокат, купити фітбол. В планах також стрибки на скакалці, робота з фітнес-еспандером та зі своєю вагою.

Зараз немає куди готуватися, то ж більше аеробної роботи. Головне – не втрачати форму, намагатися ії тримати. Невеличкий тренажерний зал вдома буде гарною допомогою в цьому.

- Не шкодуєте коштів заради Олімпіади…

- Так. Тренажери завжди будуть в пріоритеті, завжди будуть потрібні.

- А шаблю в руку берете?

- Ні. Поки ще не хочеться. У нас цей сезон був доволі напряженим, майже без відпочинку – вдома більш двох днів поспіль не була, тож поки немає бажання брати в руки шаблю. Від фехтування треба іноді відпочивати. Треба скучити за шаблею, щоб з новими силами та бажанням приступити до роботи.

- Скільки потрібно часу, щоб скучити за фехтуванням?

- Враховуючи, що нас сильно завантажили в цьому сезоні, то більше місяця точно.

- Є якась інформація стосовно змагань в цьому році?

- Ні. Жодної новини, як і про тренувальні збори. Зазвичай, у нас сезон стартує в жовтні, тож можливо тоді все і розпочнеться. Звісно, про календар змагань знатимемо заздалегідь, і, відштовхуючи від нього будуватиметься і підготовка.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live