На Олімпійському дні-2020 в Одесі, як відомо, були присутні діти дворазової олімпійської чемпіонки Маргарити НІКОЛАЄВОЇ – Віктор НІКОЛАЄВ та Дар’я МОРОЗОВА, а також онук Дмитро. Дуже цікаво в бесіді із ії сином було дізнатися цікаві моменти біографії легендарної одеської спортсменки.

- Вікторе Юрійовичу, раді вас бачити на Олімпійському дні. Які враження залишило свято?

- Гарне олімпійське свято в масштабах нашого міста. Діти – це майбутнє Одеси і, можливо, хтось з цих юних спортсменів, які були сьогодні присутні, стане колись олімпійським чемпіоном. Хоча, як розповідала мама, це дуже важка праця.

- Цікаво, що ви народилися ще до ії тріумфу в Римі у 1960 році…

- Так, вона стала олімпійською чемпіонкою вже після того, як народила дитину – мені було тоді три роки, а це дуже непросто, як ви розумієте. Пам’ятаю, що завжди грався з ії олімпійськими медалями. А згодом, коли подорослішав, почав розпитувати мати про Олімпійські ігри: було цікаво все – хто виступав, який був регламент і так далі. Було дуже непросто – вона ж виступала без тренера. Тож відстоювати ії в боротьбі за потрапляння в олімпійську збірну було нікому. Хоча за результатами вона була серед лідерів радянської гімнастики. На Олімпійські ігри, як відомо, мама була лише одного разу.

Rim gold medal

9 вересня 1960 року. Рим. Одеська гімнастка Маргарита НІКОЛАЄВА на вищій ступені олімпійського п'єдесталу після змагань в опорному стрибку.

- Як їй вдалося перемогти на Іграх в Римі без тренера?

- На мій погляд, це, талант, працелюбство, наполегливість, фізична форма, яка дозволяла це зробити. Поєднання цих якостей і принесли їй та Одесі дві золоті олімпійські медалі. Багато є талановитих, багато – працелюбних, але далеко не всім вдається поєднати ці якості. Плюс до того – Маргарита Ніколаєва опинилася, як говорять, в потрібному місці в потрібний час.

- Бачив, що ви спілкувалися зі спортивними керівниками нашого міста…

- Так, підняв питання, щоб назвати одну з вулиць Одеси іменем Маргарити Ніколаєвої. Наша родина у свій час пробувала реалізувати цю ідею – не вийшло. Сподіваюся, що зараз нам це вдасться. Я схильний, щоб ії ім’ям назвали якусь з нових вулиць. Вважаю, що мама заслужила це, адже вона принесла Одесі перші золоті олімпійські медалі. На мій погляд, було б правильно, щоб в Одесі була б вулиця Маргарити Ніколаєвої.

Nikolaeva 1960 Odessa 2

Вересень 1960 року. Одеса зустрічає свою першу олімпійську чемпіонку Маргариту НІКОЛАЄВУ.

1962 Dinamo

1962. Одеса. Стадіон "Динамо". Віктор НІКОЛАЄВ з батьками - Маргаритою та Юрієм НІКОЛАЄВИМИ

Олімпійський день на «Динамо». Інтерв’ю Віктора НІКОЛАЄВА

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live