Понад сімсот одеситів взяли участь в Олімпійському дні, який пройшов 26 травня в Парку Перемоги.

Олімпійський день проводиться щорічно в травні-червні на честь заснування Міжнародного олімпійського комітету. З цієї нагоди Національний олімпійський комітет України вже 24-й рік поспіль проводить безліч заходів у столиці та всіх регіонах нашої країни. Одеса не стала винятком. Це місто стало одним з перших, де відзначили це свято.

Микола МІЛЬЧЕВ, олімпійський чемпіон, глава відділення НОК України в Одеській області:

- Такі спортивні свята як Олімпійський день - це, перш за все, пропаганда олімпійського руху. А олімпійський рух - це і світ, і здоров'я, і ​​спорт, звичайно. Хочеться відвернути дітей від гаджетів, залучити в спорт.

Одна з цілей таких заходів - показати громадськості, нашим чиновникам, що в Одесі є спорт, є олімпізм. На мій погляд, Одеса була, є і буде найспортивнішим містом України.

Микола АВІЛОВ, олімпійський чемпіон 1972 року:

- Я вже багато років приходжу на Олімпійський день, який проводиться в Одесі. Не тільки я, але і мої друзі - олімпійські чемпіони, які проживають в нашому місті. Ми із задоволенням проводимо цей час тут серед молоді. Хотілося б, щоб таких свят було більше. Тому що саме такі свята привертають нашу молодь, наших дітей до занять спортом.

Хотілося б, що з цих хлопців, яких ми тут напутствуємо, даємо, можна сказати, путівку в життя, у великий спорт, з'явилися олімпійці, олімпійські призери, чемпіонатів Європи та світу.

Нам - олімпійським чемпіонам - приємно бути серед молоді. Ми віримо, що з цих дітей виростуть нові олімпійці, які прославлять місто Одесу, прославлять Україну.

ОВАЦІЇ ОЛІМПІЙСЬКИМ ЧЕМПІОНАМ

Перед тим, як гримнуло урочисте відкриття Олімпійського дня, численній публіці були представлені спортсмени, які є справжньою гордістю Одес, а саме олімпійські чемпіони: Віктор Михальчук, Микола Авілов, Яків Железняк, Микола Мільчев і Олена Соколовська.

Olympicday 134

Кожному - бурхливі овації!

А ще призи від спонсора відділення НОК України в Одеській області - «Тойота Центр Одеса Інжпроект», і пам'ятні сувеніри від декана факультету фізичної культури та реабілітації Педуніверситету Бориса Шеремета, який сказав чимало теплих на адресу олімпійців.

Olympicday 134

Olympicday 134

ВІДКРИТТЯ - СПРАВЖНЄ СВЯТО

Справжнім шоу стало спортивна частина відкриття Олімпійського дня. Задав тон зразковий хореографічний ансамбль танцю «Сюрприз», який представив захоплюючу композицію на пісню Злати Огневич «Летіла зозуля», яка не залишила байдужим нікого. Слідом за ними свою майстерність показала команда тхеквондо спортивного комплексу «Art sport», де компанію юним спортсменам склали і більш майстровиті. Далі - знову танець на популярну композицію. Центр сучасної хореографії «Фокус». Свято набирає обертів.

Olympicday 134

А два заключних номера відкриття подарувала глядачам Одеська обласна організація Всеукраїнської Федерації черлідингу. Спочатку черклуб «Фортуна» показав вищий пілотаж в акробатиці, а потім починають спортсменки - свій яскравий танець.

Olympicday 134

ОЛІМПІЙСЬКІ ЗАБІГИ

«Головному судді - приступити до проведення змагань!», - така команда була дана відразу після урочистого відкриття, а це означало, що прийшла пора центрального події Олімпійського дня - масового легкоатлетичного забігу. Всього було зареєстровано 610 учасників: наймолодшому - чотири роки, найстаршому - шістдесят три.

Olympicday 134

Olympicday 134

Залежно від вікової групи учасникам було запропоновано подолати від п'ятдесяти до п'ятисот метрів. Незважаючи на статус змагань та святковий настрій, програвати ніхто не хотів: і боротьба дійсно йшла до останніх метрів дистанції. Кращі - чемпіони і призери - отримали призи від відділення НОК України в Одеській області, а всі спортсмени – сертифікати учасника Олімпійського дня.

Olympicday 134

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live