Президент ФК «Бастіон» (Чорноморськ) Сергій ЧЕРВАЧОВ розповів в інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області про своє дітище, якому віддає душу та серце вже багато років (на фото: Голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ вручив Сергію ЧЕРВАЧОВ подяку).

- Сергій Миколайович, ви вже більше п’ятнадцяти років підтримуєте футбол в Чорноморську. Ми пам’ятаємо, що ФК «Бастіон» представляв Одеську область у другій лізі. Як все розпочиналося?

- Пам’ятаю, що на місці цієї бази був схил, на якому завжди були двоє воріт. Ми постійно їздили, а діти постійно грали у футбол. І ось в один прекрасний день ми вирішили побудувати тут справжній стадіон. З часом діти підросли, а ФК «Бастіон» став грати в аматорській, а потім і в другій лізі. У нас в клубі займалися близько 300 дітей. Вони брали участь в турнірах і в Стамбулі, і в Іспанії, і в Італії.

- Чому вирішили підтримувати футбол?

- Я люблю спорт, сам займався веслуванням в юнацтві, доволі швидко виконав норматив «кандидата в майстри спорту СРСР». Розпочинав в Олександрівці, потім перейшов на наш знаменитий веслувальний канал. В мій час, а я родом із 60-х років, спортом займалися майже всі, це було модно.

А чому вирішив підтримувати? Діти були, так би мовити «безхозні». Це було нормальне бажання допомогти дітям нашого чорноморського міста. А потім вибудували так звану клубну піраміду, у вершині якої був клуб другої ліги. Упродовж трьох сезонів виступали в цьому дивізіоні, сягали навіть третього місця в групі А.

Потім через фінансові складнощі вимушені були закінчити з професійним футболом, але дитячий футбол ми кинути не могли. В наступному році плануємо заявитися в аматорську лігу, що не потребує великих витрат. У дітей повинен бути стимул. Футболіст повинен не тільки тренуватися, а й змагатися. Змагатися за перемогу та у підсумку перемагати.

Bastion NOC 04

Bastion NOC 15

Bastion NOC 12

- Які емоції у вас виникають, коли ви бачите як діти грають у футбол?

- Відразу забуваєш про все, і душа радується, що діти не «сидять» в гаджетах, а проводять час на свіжому повітрі, займаючись спортом. Ми виховуємо не тільки спортсмена, але й особистість. Людина повинна бути з характером, спорт це виховує, а в житті без характеру нічого не досягнеш. Ми не проводимо відбір, в «Бастіоні» може займатися будь-який хлопчик. У нас грамотні тренери, у нас цікаві тренування. Дітлахи із задоволенням займаються в будь-яку погоду. Це зараз світить сонце, а минулі роки і на снігу грали – вони дуже люблять футбол.

- А що вам дав спорту у житті?

- Характер, бажання перемагати, вміння виходити із непростих ситуацій. Вважаю, що спорт – це велика допомога юному покоління у вихованні характеру, у вихованні особистості, тому і підтримую спорт.

Bastion NOC 09

Чорноморськ. Проект #OlympicLab. Голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ та президент ФК «Бастіон» Сергій ЧЕРВАЧОВ з юними футболістами клубу

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live