17-річний Ярослав ФЕДОРОВ із Чорноморська став срібним призером чемпіонату Європи серед кадетів, юніорів і молоді з карате, який відбувається у фінському Темпере. Він завоював нагороду у дисципліні ката серед юніорів.

СРІБНИЙ УСПІХ

Вихованець СК «Катана порт Чорноморськ» Ярослав ФЕДОРОВ (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) став переможцем групових турнірів на кожній стадії змагань. На 1/16 фіналу він отримав оцінку 23,62 (ката Курурунфа), на другій – 23,8 (Анан), а на третій – 25,12 (Анан Даі), що стало кращим результатом на цій стадії і принесло вихід у фінал. Трохи нижчою у півфіналі була оцінка у іншого фіналіста – іспанця Алехандра Каталана (25,0).

У фіналі іспанець виконував ката першим і отримав оцінку 25,52 – максимальну на цьому чемпіонаті серед юніорів. У Федорова – 24,8.

Для Ярославa це вже третій виступ на чемпіонатах Європи серед кадетів та юніорів. В 2019-му він став 7-м серед кадетів, а в 2020-му – 5-м серед юніорів.

В цьому році він вперше взяв участь у чемпіонаті Європи серед «дорослих» і показав один з найкращих результатів в ката в історії участі України на таких змаганнях– 11-е місце.

Euro 21 day1 02

Euro 21 day1 03

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

В перший день чемпіонату Європи виступали ще два каратисти Одеської обласної федерації карате. У змаганнях в ката серед кадетів Віталій МЕТЕЛЕНКО посів 11-е місце, а Галина ЗАПОРОЖЧЕНКО не пройшла першу стадію (21-е місце у підсумку). Обидва спортсмени представляють СК «Катана порт Чорноморськ» і тренуються у Олександра ТОНКОШКУРА

ЗА ЧЕСТЬ ОДЕЩИНИ

В наступні два дні чемпіонату Європи на татамі вийдуть ще п’ять спортсменів ООФК – всі вони змагатимуться в куміте: серед юніорів – Давид ЯНОВСЬКИЙ (-61 кг, СК «Легіон», тренер – Денис КРИЛОВСЬКИЙ), Аріадна ПАНЧУК (-53 кг, СК «Тигрьонок», тренер – Ігор НЕГАТУРОВ) і Олександр ІНЮТІН (+76 кг, ДЦ «Мауглі», Анатолій ПЕТРОСЮК), серед молоді – Юлія ПАЛАШЕВСЬКА (-50 кг, СК «Тигрьонок», тренери – Дмитро НЕГАТУРОВ, Сергій ПАЛАШЕВСЬКИЙ) і Олена ПАВЛОВСЬКА (+68 кг, СК «Royal Team», тренер – Володимир ЗАРЕЦЬКИЙ).

Юніори боротимуться за медалі 21-го серпня, молодь – 22-го.