Вихованець СДЮШОР «Динамо» Вадим НАУМЕНКО посів 8-е місце на чемпіонаті Європи, який завершився в Римі. Це найкращий результат в історії українського на дистанції 200 м комплексом за останні 25 років (з 1997-го року).

ПІДСУМКИ

Крім того, результат 19-річного Вадима НАУМЕНКА (тренер – Олександра КУРБАНОВА) став кращим в історії одеського плавання в індивідуальних видах з 2004-го року, коли Юрій ЄГОШИН став 7-м на дистанції 100 м вільним стилем (49,84). В тому ж 2004-му Юрій став чемпіоном Європи в комбінованій естафеті.

Це був перший «дорослий» чемпіонат Європи для Вадима НАУМЕНКА. В минулому році він став срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів, також на дистанції 200 м комплексом.

Naumenko silver 02

2021. Рим. Вадим НАУМЕНКО зі своїм тренером Олександрою КУРБАНОВОЮ після завоювання срібної медалі чемпіонату Європи серед юніорів

НАУМЕНКО НА ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ-2022

У фінальному запливі на дистанції 200 м комплексним плаванням Вадим НАУМЕНКО показав час 2.01,65. Переможець - угорець Хуберт Косс – показав результат 1.57,72, у бронзового призера (португальця Габриеля Лопеса) – 1.58,34. Більше всього одеський спортсмен програв на третій 50-метрівці (брасом), де поступився суперникам від 1,2 до 2,2 секунди (2,2 – саме Лопесу). Кращим за інших вийшов заключний етап (кролем) – 4-й результат (29,54).

В півфіналі Вадим встановив рекорд України, фінішувавши з результатом 2.00,48, ставши 8-м на цій стадії. Одеський плавець побив рекорд, який тримався з 2009-го року (Денис Дубров – 2.00,53). В попередніх запливах одеський плавець показав результат 2.00,60, що стало 3-м на цьому етапі змагань.

Також Вадим виступав на цьому чемпіонаті ще в двох видах програми – 200 м вільним стилем і 200 м на спині, але у півфінал (топ-16) не відібрався.

СЕЗОН-2022

Також в цьому сезоні Вадим НАУМЕНКО дебютував на «дорослому» чемпіонаті світу (Будапешт, 18 червня – 3 липня). На дистанції 200 м комплексом він показав 24-й результат (2.02,00). В Будапешті топ-16 закрилися на результаті 1.59,73.