Триразова чемпіонка Європи з карате одеситка Анжеліка ТЕРЛЮГА, яка з останнього Євро привезла не тільки «золото», а ще й ліцензію для участі в ІІ Європейських іграх, поділилася враженнями від змагань. Бесіда відбувалася на Думській площі після вручення премії «Спортивна столиця»-2018.

ЄВРО-2019

- Цей чемпіонат Європи був для мене емоційно важким, адже після моїх виступів був різний емоційний фон, - зазначила спортсменка на початку бесіди. - В четвер я була засмучена після програшу у півфіналі в особистому куміте, в п’ятницю – була щаслива після виходу у фінал в «стінці». А в суботу ми перемогли в командному турнірі, тож я поїхала додому із золотою медаллю. Це не може не радувати, адже вже третій рік поспіль я на чемпіонаті Європи підіймаюся на вищу сходинку. Цікаво, що у переможному фіналі командного куміте у 2017-му ми також дралися із турчанками, а я – з тою ж суперницею, що й зараз (на фото), і з тим же успіхом, в минулому році – виграла в особистому турнірі, в цьому році – знов в команді.

Крім того, я відібралася на Європейські ігри. На цей турнір також буду дуже серйозно готуватися і також постараюся привезти медаль додому.

Terliuga Euro 01

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВІДБІР

- Розпочинаючи з червня 2018-го триває і олімпійський відбір. На чотирьох останніх турнірах ви були в призовій трійці, в трьох випадках на першому місті. Наскільки важко витримувати цей марафон, який завершиться тільки в наступному році?

- Незважаючи на те, що я виграю багато турнірів за останні місяці, я ще не в топі олімпійського рейтингу (на 5-му місці. – прес-служба) – через те, що всі мої бали за успішні виступи ділилися на два. З квітня бали нараховуватимуться в повному обсязі.

Найголовніше – продовжувати в тому ж дусі: на кожному турнірі бути в топовій позиції, бажано у фіналі. І тільки тоді я, може, отримую ліцензію за рейтингом. Відбір дуже складний. Треба бути не просто №4, чи №5 в своїй категорії, треба буде в топ-2, адже тільки два кращих отримають путівку в Токіо-2020. Зроблю все, що від мене залежить, щоб досягти цієї цілі.

ОЛІМПІАДА-2020

- Чи можна говорити, що Олімпіада стала головною ціллю твого життя, враховуючи той факт, що карате виключили із програми Олімпіади-2024?

- Ні, так категорично не можу сказати. Не можу сказати, що моє життя закінчиться, якщо я не потраплю на Олімпійські ігри. Я людина трохи іншого складу розуму. Намагаюся себе не завантажувати тим, що в разі невиконання задачі життя закінчиться. В жодному разі.

Але повторюся: я зроблю все залежне від себе, тому що я дуже хочу стати учасницею Олімпіади. Я прекрасно розумію, що це історичний момент і іншого шансу не буде.

Анжеліка ТЕРЛЮГА. Інтерв’ю після Євро-2019. ВІДЕО

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live