Провідні борці Одеської області Василь МИХАЙЛОВ та Владлен КОЗЛЮК цього тижня візьмуть участь у великих міжнародних турнірах. Про систему олімпійського відбору у вільній та греко-римській боротьбі, де виступають спортсмени – в нашому матеріалі.

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

Борець вільного стилю, уродженець Тарутина Василь МИХАЙЛОВ (категорія «до 74 кг», (тренери – Андрій ПАНАІТОВ, Петро КАРАБАДЖАК) візьме участь у рейтинговому турнірі «Маттео Пелліконе» в Римі, який відбудеться з 15 по 17 січня, одеський борець-класик Владлен КОЗЛЮК (категорія «до 97 кг», тренери – Ігор МОІСЕЄВ, Андрій ДЕРКАЧ) – у «Тор Мастерс» в датському Нюкьобінгу (17-18 січня).

Василю треба обов’язково виграти турнір в Римі, щоб взяти участь в європейському відборі в Токіо-2020. Це задача-максимум, а задача-мінімум – бути вище у підсумковій класифікації, ніж інший український борець в категорії «до 74 кг» - Денис Павлов (Київська обл.). Змагання у категорії «до 74 кг» відбудуться 18 січня.

Турніри будуть показані в прямому ефірі за наступними посиланнями: «Маттео Пелліконе» і «Тор Мастерс».

Myhaylov 13

Європейські ігри-2019. Василь МИХАЙЛОВ (в центрі), тренер Андрій ПАНАІТОВ (справа) та головний тренер збірної України Григорій ДАНЬКО

Kozliuk medals 01

Чемпіонат Європи серед молоді-2019. Бронзовий призер змагань Владлен КОЗЛЮК та його тренери - Ігор МОІСЕЄВ (зліва) та Андрій ДЕРКАЧ

Krysov Simochkinn

Микола КРИСОВ та його тренер Олег СІМОЧКІН

КОЛО ПРЕТЕНДЕНТІВ

Крім цих двох спортсменів, в коло кандидатів входить ще один одеський борець-класик Микола КРИСОВ, котрий, як і Владлен, виступає в категорії «до 97 кг». Він в 2019-му став чемпіоном України, переміг на великому міжнародному турнірі в Києві, а також брав участь на чемпіонаті Європи та Європейських іграх. Як розповів пресслужбі тренер спортсмена Олег СІМОЧКІН, поки у Миколи в планах тільки навчально-тренувальні збори на олімпійській базі в Кончі-Заспі: з 8 по 22 січня та з 28 січня по 12 лютого. Також в на цій базі, провели заключний етап підготовки до міжнародних турнірів Михайлов з Козлюком

КАЛЕНДАР ЗМАГАНЬ

15-18.01. Вільна боротьба. Рейтинговий турнір «Меморіал Маттео Пелліконе». Рим

Василь МИХАЙЛОВ

17-18.01. Греко-римська боротьба. «Тор Мастерс». Нюкьобінг (Данія)

Владлен КОЗЛЮК

10-16.02. Чемпіонат Європи. Рим

19-22.03. Європейський олімпійський відбір. Будапешт

30.04-03.05. Світовий відбір. Софія

СИСТЕМА ВІДБОРУ

Перший критерій – чемпіонат світу-2019. За першим критерієм путівку в Токіо-2020 отримали спортсмени, які посіли перші шість місць.

Другий критерій – європейський відбір. За другим критерієм путівку на Ігри отримають фіналісти в кожній з 18-ти олімпійських категорій – і у вільній, і в греко-римській боротьбі.

Третій критерій – світовий відбір. Ті, хто не відібрався за двома першими критеріями, візьмуть участь у світовому відбору. Тут також олімпійську ліцензію отримають фіналісти.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ВІДБІР

ВІЛЬНА БОРОТЬБА. Отже, в європейському відбору візьме участь кращий з українських борців в кожній з категорій на рейтинговому турнірі в Римі. Другий український борець – стартує на чемпіонаті Європи.

У випадку, якщо українці не пройдуть євровідбір на Токіо-2020, участь в світовому відборі візьме спортсмен, який посяде 1-е, чи 2-е місце на чемпіонаті Європи. В іншому випадку – склад збірної на світовий відбір буде визначений тренерською радою.

Склад олімпійської збірної України буде оприлюднений за 45 днів до початку Олімпіади-2020.

ГРЕКО-РИМСЬКА БОРОТЬБА. Система національного відбору станом на 14 січня на офіційному сайті Федерації греко-римської боротьби України не оприлюднена.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live