20-річний уродженець села Андріївка Білгород-Дністровського району Одеської області Юрій ЗАХАРЄЄВ став переможцем 27-го міжнародного турніру імені Альгірдаса Шоцікаса, який відбувся в Каунасі (фото: facebook.com/OdessaBoxingFederation).

ПІДСУМКИ

У фіналі змагань в категорії "до 71 кг" чемпіон світу-2021 Юрій ЗАХАРЄЄВ (тренер – Олександр МІХАЛЬОВ) переміг поляка Цесарі Знамеца з рахунком 4:1 за суддівськими голосами. Але головним для нього на турнірі став поєдинок першого раунду (чвертьфіналу) із своїм земляком Максимом МОЛОДАНОМ, з яким вони розпочинали в одному залі, у одного тренера (Ігоря ЮРЕСКУЛА). Це бій був важливим в контексті відбору на Європейські ігри. Юрій переміг, але не гарантувало йому путівку на ці змагання.

kaunas 03

Як повідомив  президент Федерації боксу України Кирила ШЕВЧЕНКА (відеозвернення було розміщено на офіційній сторінці ФБУ у Фейсбук), боротьба за путівку в цій категорії продовжується: «Головний тренер визначиться з учасником безпосередньо перед Європейськими іграми»

ВІДБІР НА ЄВРОПЕЙСЬКІ ІГРИ

В рамках відбору на Європейські ігри до змагань в Каунасі відбулися два турніри: Максим МОЛОДАН переміг Юрія ЗАХАРЄЄВА у фіналі чемпіонату України (28 листопада – 4 грудня), на 67-му Меморіалу Іштвана Бочкая (Дебрецен, 7-11 лютого), Юрій став переможцем, а Максим зупинився в чвертьфіналі.

kaunas 05 3

ПОДАЛЬШІ ПЛАНИ

В планах спортсменів збірної України тренувальний збір на олімпійській базі в Конча-Заспі (з 18 квітня), далі – міжнародний турнір в Чехії (3-8 травня).

Згідно системи кваліфікації це буде останній турнір в рамках відбору в збірну України на Європейські ігри-2023. Як відомо, в боксерському турнірі на кону стоятимуть 4 олімпійські ліцензії в кожній з категорій.