19-річна одеська фехтувальниця Маргарита СМІРНОВА посіла 6-е місце на етапі Кубку світу серед юніорів, який відбувся в іспанській Сеговії 19-20 січня. Це кращий результат в кар’єрі спортсменки.

ОСОБИСТИЙ ТУРНІР. ДЕВ’ЯТЬ ПЕРЕМОГ

На груповому етапі одеситка здобула п’ять перемог в шести поєдинках, здолавши опір француженки Мейліс Анкладе (5:2), італійки Валлі Джованеллі (5:3), Моніки Хіменес з Іспанії (5:0), американки Хонор Джонсон (5:1) та британки Кейтлін Максвелл (5:4), програвши лише румунці Феліції Якоб (1:5). Вона посіла 2-е місце в групі та 23-е в класифікації за підсумками першого раунду змагань.

Smirnova Segovia 02В плей-офф Маргарита СМІРНОВА послідовно обіграла Нору Келі (Алжир) – 15:7, свою однофамільницю по імені Анна із Росії – 15:11, потім партнерку по збірній Валерію Проченко – 15:10, а в поєдинку за вихід в топ-8 сильну угорку Валентину Нагі – 15:14.

«Це дуже важливий психологічний момент для Маргарита, адже чимало попередніх матчів, зокрема на етапах Кубку світу, вона не довела до логічного завершення, маючи в активі 14 очок», - відзначив в своєму коментарі головний тренер збірної Одеської області Олександр ВАСЮТІН.

Одеській фехтувальниці залишилося виграти один поєдинок, щоб вперше в кар’єрі піднятися на п’єдестал турніру світового рівня. Але полька Зузанна Цеслар була сильніше – 15:10. А суперниця у підсумку стала срібною призеркою.

«Шосте місце на етапі Кубку світу – це дуже гарний результат. Взагалі, останні результати Маргарити, зокрема, два потрапляння у вісімку на всеукраїнських змаганнях серед дорослих, свідчать про те, що Маргарита прогресує. Розраховуємо, що вона буде одним з лідерів українського фехтування в наступному олімпійському циклі», - підбив підсумки виступу Олександр ВАСЮТІН.

В особистому турнірі шаблісток в Іспанії брала участь 131 спортсменка.

КОМАНДНИЙ ТУРНІР

В командному турнірі збірна України стала 10-ю. В 1/8 фіналу українки програли збірній Польщі (40:45), в наступному матчі взяли верх над іспанками – 45:35, а в поєдинку за 9-е місце одним ударом поступилися японкам. Маргарита СМІРНОВА виграла свій поєдинок у Кіоко Цукіно з рахунком 8:2 та вивела свою команду вперед 40:37, втім, довести матч до перемога збірна України не змогла.

Smirnova Segovia 01

25 січня. Сеговія. Маргарита СМІРНОВА - в центрі

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

25-26 cічня фехтувальники збірної Одеської області, зокрема Маргарита СМІРНОВА, візьмуть участь в чемпіонаті України серед юніорів, який буде вирішальним етапом відбору у збірну України для участі в чемпіонатах світу та Європи.