Головними досягненнями минулого спортивного тижня стали для спортсменів Одеської області перемоги боксера Цотне РОГАВА та срібна медаль каратистки Анжеліки ТЕРЛЮГИ на великих міжнародних змаганнях. Крім того, кандидати на участь в Олімпійських іграх взяли участь ще в п’яти турнірах високого рівня.

ГОЛОВНІ ДОСЯГНЕННЯ

Боксер Цотне РОГАВА (тренер - Абель ХАЧАТРЯН) став переможцем турніру найвищої категорії «Странджа-2020», який проходив в Софії, подолавши зокрема дворазового призера Олімпійських ігор італійця Клементе Руссо. Тепер все думки одесита про ліцензійний турнір, який відбудеться в Лондоні 13-23 березня.

Rogava 01

Каратистка Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ) завоювала срібну медаль на турнірі Прем’єр-ліги в Парижі, яка стала для неї 25-ю на турнірах серії «Карате 1» - Прем’єр-ліги (18, 9 золотих) та серії А (7, 5 золотих). Незважаючи на поразку у фіналі, стратегічну задачу одеситка виконала. Вона зміцнила свою лідируючу позицію в олімпійському рейтингу в категорії «до 55 кг», випередивши своїх найближчих переслідувачів – Вен Цзю Юнь (Китайський Тайбей), яка стала третьою, та турчанку Яка Туба, яка програла вже у другому поєдинку.

Анжеліка зміцнила свої позиції настільки, що ваш покірний слуга вже й новину написав про вирішення задачі відбору в Токіо-2020, але більш уважно прочитавши систему нарахування очок в олімпійський рейтинг, відклав ії. Сподіваюсь до турніру ПЛ в Дубаї (14-16 лютого).

Terliuga Chilie

КАРАТЕ

На турнірі Прем’єр-ліги в Парижі (24-26 січня) каратистки Анастасія СТЕПАШКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ) та Аніта СЕРЬОГІНА (на фото) з Чорноморська (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) набрали важливі очки в олімпійський рейтинг. І якщо Аніта в своїй категорії «до 61 кг» йде першою серед українок, випереджаючи Діану Шостак зі Львову майже на 800 очок (це відстань приблизно дорівнює одній перемозі), то Анастасія – друга з відставанням в 2000 очок від львів’янки Галини Мельник. Ця диспозиція всередині збірної України важлива для потрапляння на кваліфікаційний турнір в Париж, адже відібратися за олімпійським рейтингом шанси не дуже високі – у Аніти, наприклад, в олімпійському рейтингу відставання від топ-4 більше 3000 очок.

Serogina 04

ГОРДІЄНКО

Дзюдоїст Олександр ГОРДІЄНКО (тренер – Іван ЧЕРТОВ) на турнірі «Гран-прі» в Тель-Авіві теж набрав важливі очки в олімпійський рейтинг, але пройшов тільки перший раунд в суперважкій ваговій категорії «+100 кг». Він переміг італійця Вінченцо Д’Арко, вже на 11-й секунді поклавши суперника на лопатки, але програв корейцю Кім Сунгміну, пропустивши «іппон» за 1.16 до фінішу. Зараз одесит знаходиться на 32-му місці в олімпійському рейтингу, набравши 1204 очок і продовжує боротьбу за олімпійську ліцензію.

Gordienko 02

ЯСТРЕМСЬКА

Як ми повідомляли, тенісистка Даяна ЯСТРЕМСЬКА (тренер – Саша Бажін) завершила відкритий чемпіонат Австралії в 2-му колі, тоді, як в минулому році вийшла в третій раунд. В онлайн-рейтингу ВТА вона знаходиться на 25-му місці. Нагадаємо, що на Олімпійські ігри потраплять спортсмени із топ-56 станом на 8 червня 2020 року.

В період 5-8 лютого Даяна зіграє у складі збірної України в Кубку Федерації в першій групі Євро-Африканської зони. В груповому раунді українки зіграють проти збірних Хорватії та Болгарії.

Також у лютому Даяна планує зіграти на турнірі WTA Premier у Дубаї (17-23 лютого) і Premier 5 в Досі (24 лютого - 01 березень).

dayana yastremska 4

ІЛЬІНА

Одеський стрілець Анна ІЛЬІНА (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Костянтин ДЗЮБА), яка відкрила олімпійський рік двома перемогами на чемпіонаті України у стрільбі із пневматичної зброї та національним рекордом, на турнірі «H and N Cup» в Мюнхені (22-26 січня), у фінальну частину не потрапила – ані в особистому турнірі, ані в змішаній категорії. В особистому турнірі, а саме в ньому відбудеться ліцензійний відбір на чемпіонаті Європи у лютому, Анна показала в кваліфікації результат 623,7 (на ЧУ – 625). В першій серії вона набрала гросмейстерську суму 106,2, але в інших п’яти – була далекою від такого показника (від 101,8 до 104,3).

Наступний старт – чемпіонат Європи зі стрільби з пневматичної зброї (23 лютого-2 березня), на якому визначатимуться володарі олімпійських ліцензій.

Lvov shoot 05

ФЕХТУВАННЯ

Як ми розповідали, одеські фехтувальники на «Всеукраїнських змаганнях найсильніших» завоювали одну бронзову медаль (Аліна КОМАЩУК). Олена КРАВАЦЬКА, яку вибила з турніру саме Аліна, стала 9-ю, а Андрій ЯГОДКА – 4-м. Втім, одесити знаходяться в обоймі збірної України та продовжують боротьбу за ліцензії.

Найближчий старт у Андрія – етап Кубка світу в Польщі в період 21-23 лютого, де відбудуться і командний, і особистий турнір, у дівчат – 6-8 березня на етапі Кубку світу в Афінах.

fenc Nik 07

ПЛАВАННЯ

17-річний (17 років йому виповнилося 23 січня) одеський плавець-юніор Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександра КУРБАНОВА) виступав на великому турнірі «Euro meet» в Люксембурзі (24-26 січня). Кращий результат він показав в одному із своїх основних видів – дистанції 200 м комплексом. Він став 4-м серед юніорів з результатом 2.10,07, а в загальному заліку (серед усіх спортсменів) фінішував 16-м (2.08,73).

Наступним стартом для провідних одеських плавців (Вадим НАУМЕНКО, Анастасія ХОМІНА, Юрій КОСЯН) стане чемпіонат України серед молоді та юніорів (18-22 лютого, Дніпро).