Через пандемію коронавірусу відмінені кваліфікаційні змагання на Олімпійські ігри з боротьби, фехтування, боксу, карате та тенісу, де беруть участь спортсмени Одеської області.

Найближчим часом до вашої уваги думка безпосередніх учасників боротьби за ліцензії – спортсменів та тренерів. А поки – факти.

БОКС

У вівторок, 16 березня, нагадаємо, був скасований континентальний відбір з боксу, де одеський спортсмен Цотне РОГАВА вже встиг виграти один бій.

БОРОТЬБА

Як ми вже повідомляли, був відмінений континентальний відбір з боротьби, в якому планувалася участь борця вільного стилю Василя МИХАЙЛОВА (тренери – Андрій ПАНАІТОВ, Петро КАРАБАДЖАК) та «класика» Владлена КОЗЛЮКА (тренери – Ігор МОЇСЕЄВ, Андрій ДЕРКАЧ), був запланований на 19-22 березня. Також перенесений і світовий відбір, який був запланований в Софії 30 квітня - 3 травня.

КАРАТЕ

Коронавірус кардинально поміняв міжнародний календар і в змаганнях з карате, де на олімпійську ліцензію претендує чемпіонка Європейських ігор-2019 із Чорноморська Аніта СЕРЬОГІНА (тренер – Олександр ТОНКОШКУР). Були скасовані етап Прем'єр-ліги в Рабаті (14-16 березня), чемпіонат Європи в Баку (29-31 березня), а також, на днях, а точніше в понеділок, етап Прем'єр-ліги в Мадриді, який був призначений на 17- 19 квітня і повинен бути фіналізувати олімпійський рейтинг! Чи будуть ще турніри в заліку олімпійського рейтингу, невідомо. Поки наступним турніром в календарі світового карате числиться олімпійська кваліфікація, призначена в Парижі 8-10 травня. І в ньому візьме участь Аніта СЕРЬОГІНА.

Seroginas 55

Нагадаємо, що одеситка Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер - Денис МОРОЗОВ), здобувши перемогу на турнірі Прем'єр-ліги в Дубаї в середині лютого, забезпечила собі олімпійську ліцензію. Також олімпійські ліцензії завоювали майстер стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО (тренер - Микола МІЛЬЧЕВ) та важкоатлетка Анастасія ЛИСЕНКО (тренер - Юрій КУЧІНОВ).

ФЕХТУВАННЯ

У фехтуванні, де на олімпійські путівки претендують відразу три одеських спортсмени, причому всі вони були учасниками Олімпійських ігор-2016: перший номер українського шаблі Андрій ЯГОДКА та срібні призерки Ріо-2016 Аліна КОМАЩУК та Олена КРАВАЦЬКА (на фото), відмінені заключні турніри олімпійського відбору (19-22 березня): етапи Кубку світу – в Будапешті (чоловіки) та Сент-Нікласі (жінки). Андрій боротиметься за ліцензію в особистих змаганнях, дівчата - за олімпійську путівку в командному турнірі

fenc Nik 13

ТЕНІС

19-річна одеська тенісистка Даяна ЯСТРЕМСЬКА, яка претендує на олімпійську ліцензію в найближчі півтора місяці отримала незаплановану відпустку, Всесвітня тенісна асоціація відмінила всі турніри до початку травня. Зараз Даяна знаходиться на 25-му місце, тоді олімпійську путівку отримають спортсменки із «топ-56» станом на 8 червня.

ЩО ДАЛІ

Як повідомив у вівторок Міжнародний олімпійський комітет в своєму комюніке, система олімпійського відбору може бути змінена. Інформація про це буде опублікована на початку квітня.

В документі йдеться наступне:

«На сьогоднішній день 57 відсотків спортсменів вже кваліфікувалися на Ігри. Що стосується решти 43 відсотків місць, МОК працюватиме з міжнародними федераціями для внесення будь-яких необхідних і практичних змін в їх відповідні системи кваліфікації для Токіо-2020 на основі наступних принципів:

  1. Усі квотні місця, які вже були розподілені на сьогодні, залишаються розподіленими для НОК та спортсменів, які їх отримали.
  2. Можливість отримати додаткові місця на запланованих кваліфікаційних змаганнях зберігається.
  3. Усі необхідні зміни до відбіркових систем та всі місця, що залишилися, будуть:

а) ґрунтуватись на основі результатів та місць, здобутих останнім часом (наприклад, рейтинг міжнародних федерацій чи історичні результати);

b) відображати, де це можливо, існуючі принципи відповідних кваліфікаційних систем (наприклад, використання рейтингів або конкретні континентальні / регіональні результати конкретних подій).

Будь-яке збільшення квот для спортсменів буде розглядатися в кожному окремому випадку за виняткових обставин за підтримки Організаційного комітету Токіо-2020.

Міжнародні федерації вноситимуть пропозиції щодо будь-яких змін в межах компетенції відповідних систем кваліфікації на основі принципів, викладених вище. Адаптації повинні бути реалізовані в виді спорту через відмінності між системами кваліфікації.

МОК уже ввів прискорену процедуру для вирішення цієї ситуації. Будь-які необхідні зміни в кваліфікаційних системах Токіо-2020 за видами спорту будуть опубліковані до початку квітня 2020 року і доведені до відома всіх зацікавлених сторін»

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live