Южненський БК «Хімік» став володарем Кубку України 2020 року, обігравши в фіналі «Дніпро». «Фінал чотирьох» був перенесений з минулого сезону і відбувся в Южному 3-4 жовтня.

Перемогу баскетбольній команді Одеського припортового заводу приніс триочковий кидок Кирила МАРЧЕНКА одночасно з сиреною. Підсумок - 78:77 (20:24, 20:17, 20:23, 18:13). Упродовж матчу перевага «Дніпра» сягнуло 14-ти очок (4:18), а в заключній чверті южненська команда зуміла ліквідувати відставання в 10 очок.

«Хімік» перервав трирічну гегемонію «Дніпра» в Кубку України. Це третій трофей (перший Кубок України) Віталія СТЕПАНОВСЬКОГО в якості головного тренера «Хіміка» (два чемпіонства датуються 2016-м і 2019-м роками).

Khimik Cup 03 2

Кращим захисником «Фіналу чотирьох» Кубка України став гравець «Хіміка» Віталій ЗОТОВ, ще один баскетболіст-володар трофею - Льюїс САЛЛІВАН - був відзначений відразу в двох номінаціях: як кращий центровий і MVP турніру.

Напередодні, в півфіналі, «Хімік» обіграв в овертаймі «Київ-Баскет» - 76:68 ОТ (13:9, 15:16, 18:15, 13:19, 17:9). Ще один представник Одеської області у фінальній частині - «Одеса» - в іншому півфіналі програла «Дніпру» - 67:76.

БК «Хімік» - БК «Дніпро» - 78:77 (20:24, 20:17, 20:23, 18:13)

БК «Хімік»: Салліван - 23 очок, 5 підбирань, 2 блок-шоти; Марченко - 19 очок, підбір, 2 передачі; Зотов - 16 очок, 5 підбирань, 7 передач; Нельсон - 6 очок, 6 підбирань, перехоплення; Рябчук - 5 очок, 3 підбирання, 6 передач; Вашингтон - 4 очка, 6 підбирань, перехоплення, блок-шот; Войналович - 3 очка, 5 підбирань, 2 передачі, блок-шот.