Одеські кандидати на участь в Олімпіаді завоювали повний комплект медалей у змаганнях шаблістів на «Турнірі найсильніших фехтувальників України», який відбувся на олімпійській базі в Конча-Заспі. Чемпіоном став Андрій ЯГОДКА, срібну медаль завоювала Олена КРАВАЦЬКА, бронзу – Аліна КОМАЩУК.

ЧЕМПІОН

У фінальному поєдинку Андрій ЯГОДКА переміг Юрія Цапа (Миколаївська) – 15:12. У чвертьфіналі найсильніший шабліст України останнього десятиріччя здолав іншого одесита – 16-річного Івана ГАЙСІНА (15:6), який в підсумку став 8-м, а в півфіналі був сильнішим за Богдана Платонова (Черкаська) – 15:12.

best tourmament 02 2

23 січня. Конча-Заспа. Переможець турніру Андрій ЯГОДКА і його тренер Олександр ВАСЮТІН

ПРИЗЕРКИ

В особистому турнірі шаблісток Олена КРАВАЦЬКА в напруженій боротьбі програла у фіналі Ірині Щуклі – вихованці українського фехтування, яка зараз виступає за Туреччину (турнір мав статус відкритого) – з рахунком 13:15. У чвертьфіналі Олена взяла верх над Діаною Залевською (Черкаська) – 15:10, а за вихід у фінал – над киянкою Юлією Бакастовою, яка також входить в основний склад збірної України – 15:11

Аліна КОМАЩУК також не змогла здолати опір «турчанки», програвши їй в поєдинку за вихід у фінал. Втім, в поєдинку за бронзу Аліна взяла верх над Оленою Вороніною, з якою у 2016-му завоювала срібну медаль Олімпійських ігор (в тій команді, нагадаємо, була і Олена КРАВАЦЬКА) – 15:13.

Відзначимо, що лідер жіночої шаблі, перший номер світового рейтингу Ольга ХАРЛАН участь у змаганнях не брала.

best tourmament 03

23 січня. Конча-Заспа. Призерки турніру Аліна КОМАЩУК (зліва) і Олена КРАВАЦЬКА, а також тренер Олександр ВАСЮТІН

ОЛІМПІЙСЬКА КВАЛІФІКАЦІЯ

Нагадаємо, у збірної України (і чоловічої, і жіночої) з фехтування на шаблях залишився лише один турнір в рамках олімпійського відбору – вони мали відбутися 20-22 березня 2020-го (у жінок – в Сент-Нікласі, у чоловіків – в Будапешті), але були скасовані через коронавірус.

КОМАЩУК, КРАВАЦЬКА. У жіночої збірної України доволі складна ситуація в олімпійському рейтингу. Перед останнім турніром у збірної України 241 очко. Попереду – збірні Росії (376), Франції (300), Італії (286), Південної Кореї (284) та Угорщини (265).

Олімпійську путівку отримають перші чотири команди за олімпійським рейтингом. Крім того, добирається по одній команді з кожного континенту з тих, що посіли місця з 5-го по 16-е. За потрапляння в призову трійку на етапах Кубка світу начисляються 64, 52 та 40 балів відповідно, з 4-го по 8-е – 36, 32, 30, 28, 26.

Це означає, що путівку в Токіо збірній України не гарантує навіть перемога на останньому відбірковому турнірі. Щоб відібратися в Токіо, збірній України треба в рейтингу випередити угорок, чи самим угоркам випередити кореянок.

ЯГОДКА. Одеський шабліст може відібратися тільки через континентальний турнір, адже в олімпійському рейтингу (особистому та командному) всі шанси на завоювання ліцензій втрачені.

На разі міжнародний календар у фехтуванні невідомий.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live