Одеські команди здобули 17 комплектів нагород у національних турнірах з «олімпійського» регбі в 2021-му році (на фото: Жіноча команда Одеси - володар Кубку України)

ПІДСУМКИ РОКУ

2021 рік видався одним з найуспішніших для регбійних команд Одеської області за роки незалежності України. Великий внесок у цей успіх внесли і команди, яки грали у турнірах з «олімпійської» версії регбі. Одеські регбісти виграли обидва Кубки України та стали переможцями і призерами усіх чемпіонатів України, у яких брали участь: у турнірах з регбі-7 вони здобули 17 комплектів медалей: 7 золотих, 7 срібних та 3 бронзові.

«ЗОЛОТИЙ ДУБЛЬ» ЖІНОЧОЇ ЗБІРНОЇ ОДЕСИ

Жіноча збірна Одеси втретє поспіль здобула «золото» української Суперліги (з трьох можливих). Підопічні Крістіни Катілової і Марини Кишмар по чотири рази перемогли усіх своїх суперниць та з легкістю захистили титул найсильнішої команди України. Окрім того, у середині сезону одеситки ще й відібрали у столичного «Авіатора» Кубок України, коли здобули на рідній землі чотири перемоги у чотирьох зустрічах. Отже, маємо «золотий дубль» з регбі-7 (до речі, пізніше збірна Одеси виграла ще й перший в історії Кубок України з класичного регбі – регбі-15).

rugby Odessa 2021 01

КУБОК УКРАЇНИ ТА «БРОНЗА» СУПЕРЛІГИ «КРЕДО-1963»

Одеський чоловічий клуб «КРЕДО-1963» минулого року вдало зіграв у Суперлізі з регбі-7: двічі підопічні Дмитра Федишина були четвертими за підсумками перших двох етапів, а у фінальному посіли друге місце, в результаті чого забронювали за собою бронзові медалі.

А ще одесити, за відсутності головного фаворита усіх українських змагань – харківського «Олімпа», вперше за багато років виграли Кубок України з регбі-7. Отже, в «олімпійському» регбі «КРЕДО» здобув дві нагороди – золоті та бронзові.

rugby Odessa 2021 06

«СРІБЛО» ВИЩОЇ ЛІГИ ТА «ЗОЛОТО» ПЕРШОЇ

Юніорська команда «Лідерс», яка виступала у вищій лізі чемпіонату України з регбі-7, незважаючи на юний вік своїх виконавців, до останнього билася за чемпіонство, але у підсумку взяла «срібло». І це – у дебютному сезоні у «вишці».

rugby Odessa 2021 08

Команда Морського училища №3 «Моряки» (RC «Sailors») блискуче зіграла як підчас відбору, так і підчас проведення фінальної частини першої української ліги з регбі-7. 100% перемог принесли підопічним Миколи Делієргієва та Романа Коваленка «золото». Цього року «моряки» гратимуть у «вишці».

rugby Odessa 2021 02

«СРІБЛО» УНІВЕРСІАДИ

Студентська збірна Одещини, незважаючи на карантинні обмеження та дистанційне навчання, все ж таки взяла участь у Всеукраїнській універсіаді, яка проходила у Хмельницькому. Наші земляки легко дісталися до фіналу, де з боями програли господарям поля. Але й срібло у такій непростій ситуації цілком можна вважати успіхом.

МЕДАЛЕВИЙ «ВРОЖАЙ» МОЛОДІ, ЮНІОРІВ ТА ЮНАКІВ

Врешті-решт, солідним «врожаєм» медалей у чемпіонатах України з регбі-7 можуть похвалитися молодіжні та юнацькі команди з Одеської області.

Жіноча збірна Одеси стала другою одразу в трьох турнірах – серед дівчат віком до 17-ти, 18-ти та 21-го року, юніорська збірна Одеси U-18 (хлопці) здобула «золото».

На рахунку команд одеської школи «Анатра» «золото» та «срібло» чемпіонатів України U-15 та U-17 відповідно, ОДЮСШ здобула три нагороди у «сімці»: «золото» (U-16), «срібло» (U-15) та «бронзу» (U-17), вихованці школи «Лідерс» стали третіми у змаганнях регбістів вікової категорії «до 16 років».