Спортсмени обласної ДЮСШ кульової стрільби завоювали 8 медалей (5 золотих і 3 срібні), на чемпіонаті України серед юніорів, який відбувся у Вінниці (на фото - зліва направо: Спортсменки збірної Одеської області Валеря ОСТРОВСЬКА, Софія МИХАЙЛЮК і Крістіна ОСТАПЕНКО).

ПІДСУМКИ

Збірна Одеської області, набравши 1513 очок, стала першою в загально-командному заліку. Провідні спортсмени завоювали 3 і більше медалей: Валерія ОСТРОВСЬКА (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Костянтин ДЗЮБА) – 4 золоті, Іван ТКАЛЕНКО (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Світлана СКАЧКО), Крістіна ОСТАПЕНКО (тренери – Світлана СКАЧКО, Ірина ВИНОГРАДОВА), Софія МИХАЙЛЮК (тренери – Світлана СКАЧКО, Ганна ВЄЛЄВА) – по 3 (2-1-0).

Крім того, Іван ТКАЛЕНКО і Валерія ОСТРОВСЬКА виконали норматив майстра спорту України міжнародного класу, але через низький ранг змагань звання не буде присвоєне. Для цього потрібно виконати норматив на чемпіонаті України.

ЗОЛОТИЙ ПОКЕР ОСТРОВСЬКОЇ

15-річна Валерія ОСТРОВСЬКА стала чемпіонкою України у стрільбі з пневматичної стрільби (в особистому турнірі і в міксті з Іваном ТКАЛЕНКОМ), а також завоювала дві найвищі нагороди в командному турнірі (в обох видах стрільби).

ПНЕВМАТИКА

У стрільбі з пневматичної гвинтівки одеські спортсмени завоювали 5 медалей (3-2-0).

В особистому турнірі Валерія ОСТРОВСЬКА виграла кваліфікацію 625,2, виконавши норматив МСУМК (623,5). Другою на цьому етапі стала Софія МИХАЙЛЮК, яка відстала лише на 0,1 очки. Втім, у фінальній вісімці Софія вибула майже відразу, посівши у підсумку 7-е місце. А Валерія у фіналі обіграла іншу одеську стрілкіню Крістіну ОСТАПЕНКО – 17:7.

Jun Champ 01

Збірна Одеської області перемогла і в командному турнірі в цьому виді змагань, набравши в сумі 1869,2 очки.

В особистому турнірі Іван ТКАЛЕНКО виконав норматив МСУМК, набравши 626,6 (норматив – 624,5) і випередивши киянина Дмитра Гриника із Києва на 8,6 (!) очки. Втім, саме цьому спортсмену Іван поступився у фінальному двобії – 11:17.

У змішаній категорії Валерія ОСТРОВСЬКА з Іваном ТКАЛЕНКОМ перемогли і в кваліфікації (624,8 очки) і у фінальному поєдинку – дует Дарія Римська/ Олександр Стасюк (Вінницька) – 16:12.

СПОРТИВНА ГВИНТІВКА

У стрільбі зі спортивної (малокаліберної) гвинтівки з 3-х положень одеські стрілки завоювали 3 медалі (2-1-0).

В особистому турнірі серед юніорів Іван ТКАЛЕНКО посів 3-е місце в другому раунді кваліфікації, але у фінальній вісімці був сильнішим за своїх конкурентів. У фіналі він обіграв киянина Олексія Вятчіна – 16:8.

Серед дівчат у фінальну вісімку вийшли три представниці одеської стрільби: Софія МИХАЙЛЮК (з 1-го місця), Валерія ОСТРОВСЬКА (3) і Крістіна ОСТАПЕНКО (4). У підсумку саме Софія вийшла у фінал, де, щоправда, поступилася Дарії Римській – 7:17. Крістіна стала 4-ю, Валерія - 5-ю.

Крім того, збірна Одеської області впевнено перемогла в командному турнірі, набравши 1708 очок, що на 24 балів вище, ніж у вінницьких спортсменок.

НАСТУПНИЙ СТАРТ

Наступний старт для одеських спортсменів – чемпіонат України зі стрільби з гвинтівки, який відбудеться у Вінниці 15-22 серпня. Він стане заключним етапом відбору на чемпіонат Європи (5-18 вересня, Вроцлав).