Ми вже розповідали, що 17-річна одеська «русалка» Владислава КОЧЕРБА стала володаркою двох медалей чемпіонату України з артистичного плавання. До вашої уваги інтерв'ю з однією з героїнь спортивного лютого в Одеській області.

МЕДАЛІ В СОЛО. ІСТОРИЧНИЙ ФАКТ

Медалі чемпіонату України в олімпійському виді спорту – це, можливо, не така вже рідка подія для одеського спорту, але дві нагороди в артистичному плаванні у змаганнях солісток це не тільки історичний факт – це відбулося вперше за 7 років, але й поява сильної та амбіційної спортсменки.

Останнього разу дві медалі в соло на чемпіонаті України завоювала ще одна вихованка Ольги НІКОЛАЙЧУК Марія ЛЕЩЕНКО – ще в 2016-му. Тоді наша героїня ще навіть не розпочала займатися цим видовищним видом спорту – це відбулося лише два роки по тому, коли Марія завоювала вже свою третю нагороду чемпіонату України в соло. В лютому 2023-го Владислава КОЧЕРБА перехопила цю медальну естафету і зупинятися на цьому не збирається.

synchro champ 02

- Владо, перед усім, дозвольте привітати і з цим знаковим досягненням в кар’єрі. Наскільки ви задоволені своїм виступом?

- Дякую, це дійсно важлива подія в моїй кар’єрі.

synchro champ 04Ну, насамперед, задоволена тим, що бачу прогрес. Підняла висоту, краще рухаюся майданчиком, почала демонструвати емоції. Відповідно, коли я бачу прогрес, мене це дуже тішить, і хочеться рухатися тільки вперед і досягати перемог. Звичайно, ще працювати і працювати, та й найголовніше проводити більше часу у воді, відточувати техніку. Мені дуже подобається сольна програма, коли можна показати свою пластику, гнучкість, граціозність і, взагалі, показати у всій красі цей вид спорту. Зараз, як відомо, Україна живе у війні, ми – спортсмени – незважаючи на перешкоди, рухаємося тільки вперед. Маємо перемагати на своєму фронті.

За медалі чемпіонату України хочу подякувати тренерському штабу національної збірної команди України з артистичного плавання на чолі зі Світланою Саїдовою, а також моєму особистому тренеру Ользі Ніколайчук і, звісно, моїй родині. Вони всі мене підтримували та допомагали. Це наші загальні досягнення.

Я готувалася поруч з національною збірною команди України, котра, як відомо, є найсильнішою командою світу, і це була величезна мотивація для мене – намагалася бути сильною, як наші чемпіонки світу (на чемпіонаті світу-2022 збірна України завоювала 2 золоті медалі у змаганнях груп. – пресслужба). І ще раз хочу подякувати за віру в мене Світлані Борисівні. Це дорогого коштує.

- Розкажіть, будь ласка, для широкого загалу, чим відрізняються технічна та довільна програми? Який вид вам найбільше подобається і чому?

- Технічна програма коротша за довільну, і там всі виконують одні й ті самі елементи. В довільній програмі всі виявляють свої фізичні вміння, харизму і креатив. Напевно, подобаються обидві програми, кожна по-своєму. У техніці я демонструю силу та зібраність, у «довільній» - хореографію, володіння тілом у воді на висоті. А це непросто.

- Які подальші плани?

- Підготовка у нас майже цілорічна, тож підготовка до наступних змагань. Зараз я продовжую підготовку до чемпіонату України серед юніорів та чемпіонату Європи серед юніорів. Це дуже великий обсяг роботи.

Плани – підняти рівень фізичної та функціональної підготовки. Оскільки нова система суддівства в артистичному плаванні вимагає виконання складних елементів і демонстрації висоти.

- Які цілі ставите на наступних змаганнях – юніорських чемпіонаті України і чемпіонаті
Європи?

- Тільки золоті медалі. В обох видах змагань солісток.

synchro champ 02

Київ. Бронзова призерка Олімпійських ігор Владислава АЛЕКСІЇВА вручає бронзову нагороду чемпіонату України Владиславі КОЧЕРБІ.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Фотоfacebook.com/ukrsynchro

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live