Одеський фехтувальник Андрій ЯГОДКА став переможцем традиційного турніру пам’яті Вадима Андрієвського, який відбувся у Львові 5 грудня. У фінал він здолав опір Михайла Цапа із Миколаєва з рахунком 15:10.

ЗНОВУ ЯГОДКА

У півфіналі турніру, який був одним із етапів Кубку України, Андрій був сильніше ще одного фехтувальника збірної України Олексія Стаценка з Києва (15:11). Одеський шабліст також переміг і в першому турнірі національного рівня цього сезону – етапі Кубка України в Черкасах (25 жовтня)

КРАВАЦЬКА

У змаганнях жінок срібна призерка Олімпіади в Ріо-2016 Олена КРАВАЦЬКА в матчі за вихід в топ-4 програла першому номеру світового рейтингу, багаторазовій чемпіонці світу Ользі Харлан з Миколаєва та посіла у підсумку 8-е місце.

«Для Олени, як ви знаєте, це був перший турнір після дворічної перерви в кар’єрі. Звісно, вона ще не відновила свої найкращі кондиції. Свій перший бій на першому етапі турніру вона виграла у другого номера української шаблі Аліни Комащук (5:4), але поступилася більш слабким суперницям. У плей-офф Олена взяла верх в першому бою, але з Харлан поєдинок не склався», - прокоментував виступ спортсменки головний тренер збірної Одеської області Олександр ВАСЮТІН.

СМИРНОВА

Також на чвертьфінальній стадії зупинилася юніорка Маргарита СМИРНОВА. Вона вела упродовж всього бою проти Ірини Щукли, яка зараз представляє Туреччину (турнір носив статус відкритого), але їй не вистачило одного уколу (програла 14:15), щоб вийти в наступний раунд та отримати, принаймні, бронзову нагороду. Втім, сьоме місце – один з найкращих результатів для 19-річної одеської юніорки у національних змаганнях такого рівня (серед дорослих). Відзначимо, що у відбірковій групі одеситка нанесла єдину в турнірі поразку Ользі Харлан (5:3) та у раунді плей-офф була посіяна під третім номером

«Маргарита показала прекрасне фехтування, доказала, що вона по праву №1 в юніорському рейтингу, обігравши до того одну зі своїх головних конкуренток в цій віковій категорії з рахунком 15:6. На жаль, у чвертьфіналі їй трохи не пощастило», - відзначив Олександр Васютін.

І ЩЕ РАЗ ЗА ОДЕСУ

Краще серед інших фехтувальників Одеської області виступив Даніель ЄРЬОМЕНКО, який за вихід в топ-8 програв Олексію Стаценку. Олександр ШЕВЧЕНКО та «кадет» Іван ГАЙСІН пройшли відбірковий раунд, але програли в першому раунді плей-офф.

ПОДАЛЬШІ ПЛАНИ

Даніель Єрьоменко та Маргарита Смирнова найближчим часом візьмуть участь в етапах юніорського Кубку світу – у Варшаві (8-9 грудня) та німецькому Дормагені (15-16 грудня). Наших провідних фехтувальників – Андрія Ягодку та Олену Кравацьку виступи на етапах Кубку світу чекають вже у січні.

Старші спортсмени представляють ШВСМ «Олімпієць», Єрьоменко та Гайсін – КДЮСШ №13.