12-річна вихованка СДЮСШОР «Крижинка» фігурного катання Єва ШУЛЬГА, яка стала бронзовою призеркою чемпіонату України серед юніорів (до 19-ти років), поділилася своїми враженнями про найбільшу успіх в своїй кар’єрі та планами на майбутнє (фото: Київ. 5 лютого. Єва ШУЛЬГА з тренером-хореографом Наталією КАРПІЧ після завоювання нагороди юніорського чемпіонату України).

- Я дуже довго та ретельно готувалася до свого першого в кар’єрі юніорського чемпіонату, - розповіла фігуристка. - Третє місце – це максимальний результат, якого я могла досягнути на цих змаганнях, адже перші дві спортсмені набагато досвідченіші та база у них набагато сильніше, ніж у мене та у інших учасниць. Тож боротьба була, по суті, за третє місце. Я виявилися найсильнішою серед решти учасниць. Прокатом в цілому задоволена, хоча без помилок, звісно, не обійшлося, і ці помилки треба буде виправити в тренувальному процесі.

- Запорукою бронзової нагороди стала, судячи з всього, довільна програма, адже коротка не вийшла так, як хотілося, чи не так?

- Моє п’яте місце в короткій програмі стало результатом того, що я вперше виконувала каскад «три-три» (тулуп-тулуп. – прес-служба). Він вийшов не таким, як хотілось би, і відповідно я отримала за це низькі оцінки.

Eva 3

ДОВІЛЬНА ПРОГРАМА

- Сильно хвилювалися перед довільною програмою, адже вам треба обов’язково виступити краще за конкурентів, щоб потрапити на п’єдестал?

- Ну, хвилювання це нормальний стан для будь-якого спортсмена, і я не виключення. Звісно, старалася максимально сконцентруватися на виступі і не занурюватися в свої думки. Я сказала собі: «Все буде так, як повинно бути, але я прикладу максимум зусиль, щоб все вийшло якомога краще». З такими думками вийшла на лід. Більшість елементів вийшло так, як треба.

- Що було головною удачею, чи головним успіхом довільної програми на цьому чемпіонаті?

- На змаганнях в Дніпрі в жовтні у мене було більш складна програма, і відкатала я ії чистіше. Але, в будь-якому разі, я задоволена тим, що змогла зібратися, що впоралися з хвилюванням, і посісти в підсумку третє місце, і саме це було найголовнішою моєю ціллю на цих змаганнях.

- Ваш тренер розповів, що ви застудилися під час підготовки. Наскільки це відбилося на виступі?

- Так, я хворіла, була висока температура упродовж декількох днів, і це, дійсно, вплинуло на підготовку і, як слід, на виступ. Крім того, були і інші фактори в підготовці, які позначилися на виступі. Але я дуже задоволена, щоб зуміла їх подолати.

ВЕЛИКІ ЦІЛІ МАЛЕНЬКОЇ ЄВИ

- Розкажіть, як ви розпочали займатися фігурним катанням?

- Фігурним катанням я займаюсь вже сім років. Була дуже активною дитиною і передбачалося, що я буду займатися спортом. З подачі наших друзів, у яких донька ходила на ковзанку, я стала займатися фігурним катанням. Спробували – сподобалося. У мене досить швидко стали виходити елементи. Так втягнулася, і з часом відношення до занять стало серйознішим. Зараз фігурне катання – основна справа нашої сім’ї. Все крутиться навколо нього.

Eva Ldinka

2010-й рік. Єва ШУЛЬГА. 4,5 роки. Перші кроки на льоду

Eva 2013

2013-й рік. Єва ШУЛЬГА (в центрі). Після двох років занять На задньому плані - ії перший тренер Юрій ВАЙПАН.

- Після того, прийшли перші успіхи, напевно, з’явилися серйозні цілі. І ця бронза чемпіонату України серед юніорів напевно лише етап на шляху до більш великих цілей, чи не так?

- Так. В першу чергу, хотілось би частіше брати участь у міжнародних змаганнях. Це і юніорські «Гран-прі», і чемпіонати світу та Європи в цій віковій категорії. І найкраща новина на сьогодні це, напевно, те, що я потрапила в трійку призерів, а, значить, маю великі шанси взяти участь в «Гран-прі». В подальшому взяти участь і в крупних стартах серед дорослих спортсменів – чемпіонатах світу та Європи, а, якщо говорити про велику ціль – це Олімпійські ігри. До Олімпіади мені, щоправда, як до Місяця. Але мріяти не шкідливо, чи не так? (сміється).

Eva Shulga semya

КОМЕНТАР ТРЕНЕРА

Георгій СТАРКОВ, тренер Єви ШУЛЬГИ:

- На юніорському чемпіонаті Єва зробила п’ятдесят відсотків того, щоб могла б, якщо б находилася в оптимальному стані. А так вона застудилася в період підготовки, і це не могло не відбитися на готовності. Ми спростили програми. Але все, що Єва могла на даному етапі, вона зробила.

І зараз можу впевнено сказати: Єва по праву третя серед дівчат-юніорок країни. Причому цю позицію вона посіла, знаходячись не в найкращий своїй формі.

- Які складові успіху?

- По-перше, наявність великого льоду Палацу спорту. По-друге, зараз мені допомагає надає хореограф Наталія Карпіч, раніше приходилося одному працювати. Взагалі, у нас гарний тренерський штаб. Ну і Єва, сама по собі, талановита дівчинка. Ось такі складові нашого нинішнього результату.

- Кілька слів про Єву…

- Розпочинала вона займатися на ковзанці «Умка», у мене займається вже третій рік. Як я вже казав, Єва – талановита дівчинка, а що стосується роботи, то плануємо постійно покращувати рівень програм, адже треба рухатися вперед. Головним стартом сезону був юніорський чемпіонат України, тепер готуватимемося до наступного сезону, де вже заплановані міжнародні змагання. Перші з них, можливо, будуть в серпні-вересні, тому було б здорово, якщо б великий лід Палацу спорту працював і влітку.

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live