В Одесі відкрився другий міжнародний турнір зі спортивних танців на льоду «LuMi Dance Trophy». Турнір присвячений пам’яті відомого фахівця Людмили МИХАЙЛОВСЬКОЇ та проходить під патронатом відділення НОК України в Одеській області.

СЮРПРИЗИ ВІД ПЕТРЕНКА

Урочиста церемонія відкриття на льоду палацу спорту вийшла яскравої, немов блиск численних медалей Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи, які завоювали вихованці одеської школи фігурного катання. І не обійшлося без сюрпризів. Спочатку, здавалося, неприємного, адже серед почесних гостей ми не побачили знаменитого вихованця одеської «Крижинки» Віктора ПЕТРЕНКА, приїзд якого анонсувався. Але про все по порядку.

LuMiDance 05

LuMiDance 02

Відкриття розпочалося з яскравого виїзду на лід, з одеським, звісно ж, колоритом, представників «Крижинки» - в тільняшках під легендарну «У Чорного моря» у виконанні не менш знаменитого Леоніда Утьосова, розпочинаючи переможця всеукраїнських юнацьких змагань 10-річного Михайла ІВАНЧЕНКА, продовжуючи ії сестрою призеркою чемпіонату України 2018 року (перша медаль після Оксани Баюл в 1994-му) Ганною ІВАНЧЕНКО, срібними призерами нещодавнього чемпіонату України серед юніорів Лікою БОНДАР і Артемом КОВАЛЕМ, переможцями чемпіонатів і кубків України, учасники міжнародних шоу Данилом ВОРОПАЄВИМ та Михайлом МЕДУНИЦЕЮ, багаторазовим чемпіоном України, учасником Олімпійських ігор Яковом ГОДОРОЖЕЮ, який катався в парі зі своєю дружиною - переможниця Кубку України Вікторією КОНИК і… Ось він – приємний сюрприз. На лід запрошується… заслужений майстер спорту, олімпійський чемпіон, бронзовий призер Олімпійських ігор Віктор ПЕТРЕНКО. Можна тільки собі уявити, з якими емоціями він виходив на лід, де готувався всіх змагань, де, можна сказати, кувалися всі його 12 медалей, завойованих на великих міжнародних стартах, та й не тільки вони.

LuMiDance 06

ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ

Далі – суто офіційна частина. Слова привітання від почесних гостей: начальник обласного управління фізкультури і спорту Валентина КОЛЬЧАК від голови облдержадміністрації Сергія ГРИНЕВЕВЕЦЬКОГО, начальник міського спортуправління Руслан ПУЗДРАЧ – від меру Одеси Геннадія ТРУХАНОВА, голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ – від президенту НОК України, олімпійського чемпіону Сергія БУБКИ.

Зокрема у виступі від олімпійців було зазначено, що імена вихованців одеської школи фігурного катання олімпійських чемпіонів Віктора ПЕТРЕНКА, Оксани БАЮЛ, бронзових призерів Олімпійських ігор Олени ГРУШИНОЇ і Руслана ГОНЧАРОВА, чемпіону Європи В’ячеслава ЗАГОРОДНЮКА відомі на весь світ: «Сподіваюся, що цей турнір подарує нам нових чемпіонів та призерів Олімпійських ігор», - говорилося у вітальному слові від Сергія БУБКИ.

Milchev Petrenko

Два олімпійських чемпіони - Микола МІЛЬЧЕВ (зліва) і Віктор ПЕТРЕНКО

Віктор ПЕТРЕНКО відзначив, що дуже щасливий бути в своєму рідному місті, на своєму рідному льоду та виразив сподівання на довге і щасливе життя одеського турніру, а президент Одеської обласної федерації фігурного катання Герман КОГАН пообіцяв, що в наступному році турнір буде більш масштабним.

Слова подяки одеським організаторам від Української федерації фігурного катання в особі генерального секретаря Анастасії МАКАРОВОЇ: «Дякую Одесі за те, що погодилися прийняти та організувати турнір «LuMi Dance Trophy». Одеса була єдиним містом, яке взяло на себе таку велику відповідальність і вже другий рік проводити ці змагання».

Роботу одеситів була відзначена «Подяками» від УФФК

ЗМАГАННЯ СТАРТУВАЛИ

Змагання на льоду палацу спорту стартували ще до офіційного відриття. Першими на лід вийшли представники наймолодшої вікової категорії «Basic novice» (до 13-ти років), потім – в «Intermediate novice» (до 15-ти років). А після відкриття турнір продовжився змаганнями в категорії «Advance novice» (до 17-ти років). Відзначимо, що після виконання обов’язкового танця одеські фігуристи серед лідерів: в молодшій категорії на 3-му місці - Віра ФАГРАДОВА/ Олександр КАРПИШАНСЬКИЙ (тренер - Альона КАЛАМУРЗА), в середній – лідирують Тетяна БЕЛОДОНОВА/ Костянтин ПРИТУЛА (тренер – Олена ОНІЩЕНКО), на 2-му місці - Єлизавета СЕМЕНОВА/ Іван КАЧУР (тренер – Альона КАЛАМУРЗА), в старшій юнацький категорії – на 2-му місці Ірина ПОДГАЙНА/ Роман ДРАГАН (тренер – Олена ОНІЩЕНКО).

Fagradova Korpish

На льоду - Віра ФАГРАДОВА/ Олександр КАРПИШАНСЬКИЙ. Фото - Дмитро ПУТІНЦЕВ

LuMiDance 07

На льоду Ірина ПОДГАЙНА/ Роман ДРАГАН. Фото Дмитро КРАВЦОВ, odessa.online

Kalamurza Postovar

Одна з наймолодших пар змагань - вихованці одеської «Крижинки» Анастасія КАЛАМУРЗА, якій 15 лютого виповниться 9 років, і Ратмір ПОСТОВАР, якому 9 років виповнилося в минулому році. Фото - Дмитро ПУТІНЦЕВ

В другий день визначаться переможці в молодших вікових категоріях, а потім змагання розпочнуть юніори і дорослі, які представлять ритмічний і довільний танець (в третій день).

Нагородження відбудеться 13 лютого о 15.00. У зв'язку з карантином змагання проходять без глядачів. Баталії на льоду палацу спорту - дивимося в онлайн-режимі на сайті УФФК

РОЗКЛАД ЗМАГАНЬ

12 лютого, п’ятниця

12:45. Категорія «Basic Novice». Довільний танець

13:45. Категорія «Intermediate Novice». Довільний танець

15:00. Категорія «Advance Novice». Довільний танець

16:00. Категорія «Junior». Ритмічний танець

17:15. Категорія «Senior». Ритмічний танець

18:15. Нагородження категорій «Novice». 

13 лютого, субота

11:15. Категорія «Junior». Довільний танець

13:00. Категорія «Senior». Довільний танець

15:00. Нагородження переможців та призерів змагань в категоріях «Junior» і «Senior».

УЧАСНИКИ

Всього у турнірі беруть участь 44 танцювальні пари з 9-ти країн – Азербайджану, Білорусі, Бельгії, Ізраїлю, Кіпру, Нідерландів, Туреччини, Кіпру та України.

У змаганнях в категорії «сеньйори» – найсильніші українські пари – переможці та призери чемпіонату України Олександра Назарова/Максим Нікітін, Дар’я Попова/Володимир Бєліков та Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров.

ПАМ’ЯТІ ЛЮДМИЛИ МИХАЙЛОВСЬКОЇ

myhalovskaЛюдмила МИХАЙЛОВСЬКА (29.03.1947-13.02.2019) – заслужений працівник фізичної культури і спорту (1993), суддя міжнародної категорії (1976), рефері чемпіонатів Європи та світу (1995).

Закінчила Київський університет (1971) і Київський інститут фізичної культури (1976).

Від 1969-го року працювала в спортивному товаристві «Локомотив», де очолювала ДЮСШ з фігурного катання на ковзанах; 1974-1990 – директор СДЮШОР «Динамо»; 1990 — директор СДЮШОР з фігурного катання на ковзанах (усі — Київ).

Президент Української Федерації фігурного катання на ковзанах (1980-2000), віцепрезидент УФФК (2000-2004).

Член технічного комітету Міжнародної спілки ковзанярів (1994-2006).

Член Національного олімпійського комітету України (1992-2004).

Під час керівництва УФФК Л.В. Михайловської були завойовані золоті медалі Олімпійських ігор Віктором Петренко і Оксаною Баюл, які до речі, представляли на цих змаганнях Одеську область.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Фото відкриття - Дмитро КРАВЦОВ, odessa.online

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live