Сім спортсменів Одеської області візьмуть участь в ХХХІІ Олімпійських іграх в Токіо-2020. Це стало відомо після інформації, яку озвучив старший тренер збірної України з важкої атлетики і особистий тренер Анастасії ЛИСЕНКО Юрій КУЧІНОВ.

КОРОНАВІРУС ПРОТИ ОЛІМПІАДИ

Як повідомив наставник пресслужбі відділення НОК України в Одеській області, лікарі не дозволили Анастасії, яка ще в листопаді 2019-го завоювала право виступати на Іграх-2020, відправитися в Токіо.

«На стані Анастасії позначилися наслідки коронавірусу. Дуже шкода, що вона не візьме участь в Олімпійських іграх-2020, адже вона могла реально боротися за медалі», - відзначив Юрій Павлович.

ОЛІМПІЙСЬКА ІСТОРІЯ

Таким чином, в Токіо-2020 Одеську область представлятимуть сім спортсменів, як і на двох попередніх Олімпійських іграх. На тих двох Олімпіадах наша чудова сімка завоювала по 2 медалі, причому обидва рази найвищі нагороди приносив веслувальник Юрій ЧЕБАН. Ще по одній медалі завоювали: в 2012-му – важкоатлетка Юлія ПАРАТОВА (бронзу), в 2016-му – шаблістка Олена КРАВАЦЬКА (срібло).

Більше всього учасників від нашого регіону було на Олімпіаді 2004 року – 16 спортсменів, але тоді і виступ був найменш успішним за пострадянський період – 1 медаль (срібло Ігоря РАЗОРЬОНОВА).

Найбільш успішними за цей період були: Сідней-2000 (3 медалі: золото – Микола МІЛЬЧЕВ, срібло – Наталія БУРДЕЙНА, бронза – Олена ГОВОРОВА) і Пекін-2008 (золоті – Василь ЛОМАЧЕНКО, Олена ХОМРОВА, бронза – Юрій ЧЕБАН).

Всього за час участі в літніх Олімпійських іграх (з 1952 року) спортсмени Одеської області завоювали 39 медалей (21 золоту, по 9 срібних і бронзових).

Загальна олімпійська статистика спортсменів Одеської області: в спеціальному розділі сайту відділення НОК України в Одеській області.

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ В ТОКІО-2020

Таким чином, участь в Олімпійських іграх-2020 візьмуть сім спортсменів Одеської області: Ірина МАЛОВІЧКО (стендова стрільба, тренер – Микола МІЛЬЧЕВ), Василь МИХАЙЛОВ (вільна боротьба, тренер – Андрій ПАНАІТОВ), Аніта СЕРЬОГІНА (карате, тренер – Олександр ТОНКОШКУР), Анжеліка ТЕРЛЮГА (карате, тренер – Денис МОРОЗОВ), Анастасія ТОДОРОВА (веслування, тренер в збірній – Олексій СЕМИКІН), Цотне РОГАВА (бокс, тренер – Абель ХАЧАТРЯН), Даяна ЯСТРЕМСЬКА (теніс, тренер – Олександр ЯСТРЕМСЬКИЙ).

Разом зі спортсменами в Токіо відправляться і їхні особисті тренери: Микола МІЛЬЧЕВ (старший тренер збірної України зі стрільби), Денис МОРОЗОВ, Андрій ПАНАІТОВ, Олександр ТОНКОШКУР (старший тренер збірної України з карате) і Абель ХАЧАТРЯН.

Профайли учасників Токіо-2020: в спеціальному розділі сайту

ОДЕСЬКІ ТРЕНЕРИ

В якості головних тренерів збірної України відправляться на Олімпійські ігри-2020 дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН (веслування на байдарках і каное) і Юрій КУЧІНОВ (важка атлетика).

Відзначимо, що для ЧЕБАНА ця Олімпіада стане п’ятою в кар’єрі і першою в якості тренера (як спортсмен він завоював 3 медалі – 2 золоті, 1 бронзову), для КУЧІНОВА – сьомою в кар’єрі (він не пропускає Олімпійські ігри з 1996 року, а його вихованці завоювали за це період 1 срібну і 1 бронзову медалі).

ОЛІМПІЙСЬКІ ЧЕМПІОНИ ВИХОВАЛИ ОЛІМПІЙЦІВ

Відзначимо, що два одеських олімпійських чемпіони підготували двох учасників Олімпійських ігор-2020: Микола МІЛЬЧЕВ – Ірину МАЛОВІЧКО, а Юрій ЧЕБАН – Анастасію Четверікову, яка представляє Житомирську область.

УКРАЇНА В ТОКІО-2020

Україну на найголовнішому спортивному форумі чотириріччя представлятимуть 157 олімпійців у 25-ти видах спорту (30-ти дисциплінах). Нагадаємо, що Олімпійські ігри пройдуть в Токіо з 23 липня по 8 серпня.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live