Міжнародний олімпійський комітет затвердив зміни до системи кваліфікації Токіо-2020 для кожного виду спорту.

ОДЕСЬКІ ОЛІМПІЙЦІ-2020

На сьогодні олімпійські ліцензії завоювали три спортсмени, які представляють Одеську область: Ірина МАЛОВІЧКО (стендова стрільба, тренер – Микола МІЛЬЧЕВ), Анастасія ЛИСЕНКО (важка атлетика, тренер – Юрій КУЧІНОВА) та Анжеліка ТЕРЛЮГА (карате, тренер – Денис МОРОЗОВ).

КАНДИДАТИ В ОЛІМПІЙЦІ-2020

В коло претендентів на участь в Олімпійських іграх-2020, які, нагадаємо, перенесені на 23 липня – 8 серпня 2021 року, входять ще 17 спортсменів Одеської області, які представляють 12 видів спорту: Аніта СЕРЬОГІНА (карате, тренер – Олександр ТОНКОШКУР), Анастасія ТОДОРОВА (веслування, тренер – Микола КРАВЧУК), Юлія КОЛЕСНИК (веслування, тренер – Юрій ЧЕБАН), Анна ІЛЬІНА (кульова стрільба, тренер – Костянтин ДЗЮБА, Ірина ВИНОГРАДОВА), Микола МІЛЬЧЕВ (стендова стрільба), Василь МИХАЙЛОВ (вільна боротьба, тренер – Андрій ПАНАІТОВ), Владлен КОЗЛЮК (греко-римська боротьба, тренер – Ігор МОІСЕЄВ, Андрій ДЕРКАЧ), Андрія ЯГОДКА (фехтування, тренер – Олександр ВАСЮТІН), Олена КРАВАЦЬКА (фехтування, тренер – Олександр ВАСЮТІН), Аліна КОМАЩУК (фехтування, тренери – Олександр ВАСЮТІН, Олег ШТУРБАБІН), Цотне РОГАВА (бокс, тренер – Абель ХАЧАТРЯН), Олександр ГОРДІЄНКО (дзюдо, тренер – Іван ЧЕРТОВ), Даяна ЯСТРЕМСЬКА (теніс, тренер – Саша БАЖІН), Вадим НАУМЕНКО, Юрій КОСЯН (обидва – плавання, тренер – Олександра КУРБАНОВА), Денис НОСКОВ (баскетбол 3х3, тренер – Олег ЮШКІН), Роман КОКОШКО (легка атлетика, тренер – Євген КАРСАК).

РОЗКЛАД КВАЛІФІКАЦІЙ

КАРАТЕ. Заключні турніри в залік олімпійського рейтингу відбудуться навесні 2021-го: це етап «Прем’єр-ліги» (попередньо в Рабаті, але можлива заміна) та чемпіонат Європи в Гетеборзі (в травні). Заключний етап відбору на Олімпійські ігри – світова кваліфікація – запланована на червень 2021 року.

Нагадаємо, що «Прем’єр-ліга» в Рабаті та чемпіонат Європи, які були заплановані в березні, були скасовані через пандемію коронавірусу, як, втім, і світова кваліфікація в Парижі, яка була запланована на травень.

ПЛАВАННЯ, ЛЕГКА АТЛЕТИКА. Кваліфікація на Олімпійські ігри в цих видах спорту завершиться 29 червня. Для потрапляння на Ігри необхідно виконати необхідний норматив.

ВЕСЛУВАННЯ. Склад олімпійської збірної України визначиться за підсумками національного відбору, де будуть враховуватися результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. У травні відбудеться європейська та світова кваліфікація: в Сегеді (12-16 травня) та Барнаулі (20-23 травня) відповідно, де южненські веслувальниці можуть поборотися за додаткові ліцензії для країни.

СТЕНДОВА ТА КУЛЬОВА СТРІЛЬБА. Згідно новому календарю у одеської майстрині кульової стрільби Анна ІЛЬІНА боротиметься за олімпійські ліцензії у двох змаганнях. Перше – це чемпіонат Європи у стрільбі з пневматичної зброї, який запланований 23 лютого – 8 березня у фінському місті Лог'я. В цьому турнірі одеситка сперечатиметься за одну з двох ліцензій у стрільбі з пневматичної гвинтівки. На чемпіонат Європи зі стрільбі в хорватському місті Осієк (23 травня – 6 червня) одеські спортсмени матимуть шанси на ліцензії в двох видах програми: у кульовій стрільбі – Анна ІЛЬІНА (стрільбі з малокаліберної гвинтівки, з 3-х положень, 1 ліцензія), у стендовій стрільбі – олімпійський чемпіон 2000 року Микола МІЛЬЧЕВ (2 ліцензії).

Крім двох ліцензійних змагань, у березні-квітні 2021-го заплановані два етапи Кубку світу (один – в кульовій стрільбі, другий – в стендовій), де спортсмени боротимуться за залікові бали в світовий рейтинг, за підсумком якого будуть розподілені по одній ліцензії у кожному з видів (всього – 12), крім міксту в кульовій стрільбі. Ще до дві ліцензії в цих видах розподілить спеціальна комісія Міжнародний олімпійський комітет.

ТЕНІС. Учасники Олімпійських ігор визначаться за рейтингом станом на 7 червня 2021 року. Путівку на Ігри отримають спортсмени, які займатимуть місця з 1-го по 56-е.

ДЗЮДО, БОРОТЬБА, БАСКЕТБОЛ 3х3, БОКС, ФЕХТУВАННЯ. Дати проведення відбору (чи заключних етапів відбору) на Олімпійські ігри-2020 на сьогодні невідомі.

ОСОБЛИВОСТІ КВАЛІФІКАЦІЇ

За інформацією сайту МОК, новий термін завершення кваліфікації – 29 червня 2021 року, ґрунтується на тому, що Олімпійські ігри починаються 23 липня (день церемонії відкриття), а переглянутий остаточний термін подачі спортивних заявок – 5 липня 2021 року; якщо у кваліфікаційній системі вказані критерії прийнятності за віком, ці критерії повинні бути розширені, щоб охопити нові дати, дозволяючи спортсменам, які мали право на участь у липні 2020 року залишатися правоздатними у 2021 році. Всі критерії правоздатності та вікові критерії будуть прийматися на розсуд відповідних міжнародних федерацій.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live