Більше 500 чоловік взяли участь в наймасовішій спортивній події в Одесі – Олімпійському дні, який проводиться щорічно з нагоди створення Міжнародного олімпійського комітету. Захід відбувся в традиційній локації – парку перемоги, навпроти палацу спорту.


СПОРТ ПРОТИ СТИХІЇ

Прогноз на 19 червня та й сама одеська погода упродовж першого літнього місяця посіяли сумніви відносно проведення Олімпійського дня саме в цей день. Але раз вирішено – треба проводити. І цей день став, напевно, першим сонячним за останні два тижні. Тепла атмосфера спортивного свята немовби розігнала хмари якраз на період проведення олімпійського дня, хоча напевно ми не дорахувалися кілька сотень учасників, як погода все ж таки відлякала.

olympic day 2021 site 075

ЗІРКОВА КОМПАНІЯ

На жаль, не всі зірки змогли побувати на головному спортивному святі Одеської області, але й без того від кількості зірок спорту рябіло в очах: олімпійські чемпіони Яків ЖЕЛЕЗНЯК, Олена СОКОЛОВСЬКА, Микола МІЛЬЧЕВ, який, нагадаємо, очолює відділення НОК України в Одеській області, срібна призерка Олімпійських ігор Любов РУДОВСЬКА, а також олімпійці-2020 – Анжеліка ТЕРЛЮГА, Аніта СЕРЬОГІНА, Ірина МАЛОВІЧКО, які на короткий час перервали підготовку до Токіо-2020, щоб зарядитися енергією олімпійського свята.

Побачили ми на святі і Бориса РОБУЛЬЦЯ - тренера олімпійського чемпіона зі стрибків у висоту Геннадія АВДЄЄНКА.

olympic day 2021 site 011

olympic day 2021 site 015

ОЛІМПІЙСЬКІ ЛІЦЕНЗІЇ

Не буде зайвим ще раз нагадати спортсменів Одеської області, які на даний момент завоювали право взяти участь в Олімпійських іграх: майстер стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО (тренер – Микола МІЛЬЧЕВ), важкоатлетка Анастасія ЛИСЕНКО (тренер – Юрій КУЧІНОВ), представниці карате Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ), Аніта СЕРЬОГІНА (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) і борець вільного стилю Василь МИХАЙЛОВ (тренер - Андрій ПАНАІТОВ).

ОЛІМПІЙСЬКЕ ВІДКРИТТЯ

Церемонія відкриття розпочалася під олімпійський гімн. Під цю мелодію представниці колективу «КК Girls» Одеської федерація чирлідінгу (президент – Юлія КУРАКІНА) винесли прапор НОК України. Далі традиційні вітальні слова: від голови відділення НОК України в Одеської області Миколи МІЛЬЧЕВА і начальник управління фізкультури і спорту Одеської облдержадміністрації Валентина КОЛЬЧАК, які в один голос побажали успіху нашим спортсменам на Іграх в Токіо-2020, а також закликали всіх присутніх щосили вболівати за них.

olympic day 2021 site 010

olympic day 2021 site 009

olympic day 2021 site 018

Далі – приємна та важлива частина свята, а саме нагородження олімпійськими подарунками: присутніх на святі легенд одеського спорту, родичів знаменитих одеських олімпійців, які вже пішли з життя, олімпійців-2020 і їхніх тренерів, а також керівників організацій, які сприяли їхній підготовці. Всього – більше 30-ти чоловік.

Олімпійськими подарунками були відзначені: Віктор МИХАЛЬЧУК, Яків ЖЕЛЕЗНЯК, Микола АВІЛОВ, Олена СОКОЛОВСЬКА, Любов РУДОВСЬКА, Олена КРАВАЦЬКА, Борис РОБУЛЕЦЬ, Віталій ВАНСОВИЧ (син легкоатлета Євгена ВАНСОВИЧА, який був одним з першопрохідців на Олімпійських ігор), Юлія НІКАНДРОВА (онучка знаменитого стрілка Юрія НІКАНДРОВА, який також брав участь в Іграх-1952), Віктор НІКОЛАЄВ та Дар’я МОРОЗОВА (діти дворазової олімпійської чемпіонки Маргарити НІКОЛАЄВОЇ), Ігор РЯБЧИНСЬКИЙ (син олімпійської чемпіонки з веслування Юлії РЯБЧИНСЬКОЇ), Ірина МАЛОВІЧКО, Анжеліка ТЕРЛЮГА, Денис МОРОЗОВ, Аніта СЕРЬОГІНА і Олександр ТОНКОШКУР.

olympic day 2021 site 021

Чемпіон Олімпійських ігор 1972 року Яків ЖЕЛЕЗНЯК

olympic day 2021 site 023

Срібна призерка Олімпійських ігор 1976 року Любов РУДОВСЬКА

olympic day 2021 site 024

Борис РОБУЛЕЦЬ - тренер олімпійського чемпіона у стрибках у висоту Геннадія АВДЄЄНКА

olympic day 2021 site 025

Юлія НІКАНДРОВА - онучка знаменитого стрілка Юрія НІКАНДРОВА, який брав участь в перших для одеських спортсменів Олімпійських іграх - 1952 року

olympic day 2021 site 027

Віктор НІКОЛАЄВ та Дар’я МОРОЗОВА - діти дворазової олімпійської чемпіонки Маргарити НІКОЛАЄВОЇ

olympic day 2021 site 028

Ігор РЯБЧИНСЬКИЙ - син олімпійської чемпіонки з веслування Юлії РЯБЧИНСЬКОЇ

olympic day 2021 site 031

Володарка олімпійської ліцензії на Ігри-2020 Анжеліка ТЕРЛЮГА з тренером Денисом МОРОЗОВИМ

Серед керівників організацій, які сприяли підготовці олімпійців-2020: начальник управління фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації Валентина КОЛЬЧАК, начальник управління фізичної культури і спорту Одеської міськради Руслан ПУЗДРАЧ, голова постійної комісії з питань освіти, спорту, культури та туризму Одеської міськради Олег ЕТНАРОВИЧ, перший заступник Одеської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України Ольга ЧЕРКАСОВА (три спортсмени Одеської області представлятимуть на Іграх-2020 «Динамо» – Анастасія ТОДОРОВА, Анастасія ЛИСЕНКО і Василь МИХАЙЛОВ), начальник 9-го Спортивного клубу армії Віктор КОВАЛЬОВ (Збройні сили в Токіо представлять два одеських армійця – Анжеліка ТЕРЛЮГА і Аніта СЕРЬОГІНА), голова Одеської обласної організації українського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Тетяна ФЕДОРЕНКОВА (одеський «Колос» на Іграх-2020 представить Ірина МАЛОВІЧКО), президент Одеської обласної федерації карате Олексій КОХАНЕЦЬ.

olympic day 2021 site 035

Начальник управління фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації Валентина КОЛЬЧАК

olympic day 2021 site 037

Начальник управління фізичної культури і спорту Одеської міськради Руслан ПУЗДРАЧ

olympic day 2021 site 039

Президент Одеської обласної федерації карате Олексій КОХАНЕЦЬ

Також були відзначені директор Одеського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Ігор ПАСТЕРНАК, сімейний лікар цього закладу Тетяна СЛОБОДЯНЮК і ректор Південноукраїнського педагогічного університету імені Ушинського, професор Олексій ЧЕБИКІН.

Під завісу цієї приємної частини напутні слова учасникам Олімпіади-2020 від олімпійського чемпіона Якова ЖЕЛЕЗНЯКА, якій побажав олімпійцям, щоб удача завжди знаходилася поруч з ними.

olympic day 2021 site 047

ВІД НАГОРОДЖЕННЯ ДО ЗАБІГІВ

Своєрідним містком від урочистої частини до активності став виступ каратистів – представників СК «Захист» (президент – Олексій КОХАНЕЦЬ), які показали на татамі: різноманітні комбінації, техніки захисту і атаки, а також виступи в куміте і ката.

Нагадаємо, що два з шести олімпійців на Іграх-2020 представляють саме карате.

olympic day 2021 site 055

ОЛІМПІЙСЬКІ ЗАБІГИ

В головній події свята – масовому пробігу – стартували більше 350-ти чоловік: наймолодшому учаснику було три роки. Для когось це була просто участь у спортивному, а хтось щосили боровся – хто за перемогу, хто із самим собою.

Проходили забіги в залежності від вікової категорії: наймолодші розпочинали – з дистанції 50 метрів, найстарші завершували – бігом на 500 метрів.

Кращі в забігах - чемпіони і призери - отримали призи від відділення НОК України в Одеській області, а всі спортсмени – сертифікати учасника Олімпійського дня.

olympic day 2021 site 065

olympic day 2021 site 068

olympic day 2021 site 069

olympic day 2021 site 089olympic day 2021 site 090

olympic day 2021 site 110

olympic day 2021 site 102

olympic day 2021 site 076

olympic day 2021 site 093

olympic day 2021 site 141

olympic day 2021 site 136

olympic day 2021 site 146

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2021 В ОДЕСІ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live