Олімпійський чемпіон Токіо-2020, народний депутат України Жан БЕЛЕНЮК під час перебування в Южному в інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області поділився враженнями про олімпійський урок, базу ФСК «Олімп», а також перспективи закону про меценатство в спорті.

- Із задоволенням відкликнулися з тренером на запрошення наших гостей із Южного, - відзначив на початку інтерв’ю Жан Венсанович. - Олімпійський урок залишив приємні враження – відмінна популяризація олімпійського руху. Дуже сподобалася реакція дітей. Ми поділилися досвідом і, сподіваюсь, це допоможе їм в досягненні висот, які вони ставитимуть перед собою.

- Крім того, ви ознайомилися з базою ФСК «Олімп». Чи можна, на ваш погляд, ії використовувати більш широко?

- Наскільки я знаю, ії вже використовують досить широко – тут проводили вже чимало зборів і збірні України з вільної боротьби, і з волейболу. Але ії можна використовувати ще більш широко, запрошуючи ще більше команд, адже місце дійсно унікальне. Це справжня перлина для спортсменів. В цьому місті на березі Чорного моря є всі умови і для технічного вдосконалення, і для відновлення. Тому, впевнений, що базу ФСК «Олімп» треба розвивати.

Beleniuks 29 09 02

- Питання вам як народному депутату України та першому заступника голови Комітету з питань молоді та спорту Верховної Ради. Коли, на вашу думку, в Україні повною мірою запрацює Закон про меценатство в спорті, як називають Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо меценатської діяльності у сфері фізичної культури і спорту»?

- Цей Закон вже рамочно прийнятий, але для того, щоб він був повністю реалізований і функціонував, необхідно внести зміни в Митний і Податковий кодекси України. Це вже не є зоною відповідальності Комітету з питань молоді та спорту, тож ми чекаємо, коли ці зміни будуть зроблені. На жаль, як Мінфін, так і профільний комітет проти подібних змін, говорячи про те, що недобросовісні бізнесмени можуть використовувати цей Закон для ухилення від оподаткування. Тому зараз йде дискусія навколо цього питання.

- Але, якщо Закон про меценатство буде реалізований, в ньому є чималий потенціал для підвищення результатів наших спортсменів на міжнародній арені, зокрема на Олімпійських ігор, чи не так?

- Так, звісно. Це західноєвропейська практика, коли люди, які відчувають на себе певне соціальне навантаження і мають бажання допомагати, вносять свою лепту в розвиток спорту в країні. В реаліях Україні є певні побоювання щодо використання подібних підходів. Тому потрібно пропрацювати всі страхуючи варіанти, так звані «запобіжники», які не дозволять зловживати цим корисним для спорту Законом в особистих цілях – ухиляючись від оподаткування.

- Звісно, складно це прогнозувати, але яка, на ваш погляд, вірогідність того, що Закон запрацює на користь спорту вже в цьому олімпійському циклі?

- Дійсно, це складно прогнозувати. Це, повторюсь, залежить від того, коли будуть внесені зміни у Митний і Податковий кодекси.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live