Більше 320-ти школярів взяли участь в олімпійському уроку #beactive, який відбувся в Южному. В гості до дітлахів приїхали олімпійські чемпіони Жан БЕЛЕНЮК і Микола МІЛЬЧЕВ.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК

Олімпійський урок відбувся на стадіоні авторської школи Гузика, а також безпосередньо у самому навчальному закладі. Додамо, що грандіозне спортивне свято було розділене на три частини. Тож про все по порядку.

ol lesson 29 09 32

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ

На стадіоні авторської школи Миколи ГУЗИКА почесні гості з’являлися через зірковий коридор, утворений учнями молодших класів. Після вітальних слів Жан БЕЛЕНЮК і Микола МІЛЬЧЕВ, котрий, як відомо, очолює відділення НОК України в Одеській області, символічно запалили олімпійський вогонь, який, знов-таки, утворили маленькі школяри, з жовто-червоними стрічками в руках. Далі учні вибудувалися в п’ять олімпійських кілець, поки ідейна натхненниця і організаторка свята, голова кафедри фізкультури авторської школи Світлана ВИШНЯ розповідала про їх значення. Далі руханка, яку провели переможниця Кубку світу та Європи з кікбоксингу ВАКО Юлія ШУЛЬЖЕНОК разом зі своєю тренеркою Катериною ГЛАДКОЮ.

ol lesson 29 09 06

ol lesson 29 09 08

ol lesson 29 09 09ol lesson 29 09 10ol lesson 29 09 11

СПОРТИВНІ ЛОКАЦІЇ

А вже після розминки розпочалася безпосередньо активна частина олімпійського уроку. На стадіоні були організовані шість локацій з видів спорту, на яких учні, переходячи з однієї на іншу, проявляли свої здібності та отримували нові знання від чемпіонів та тренерів. Юні школяри були задіяні у боротьбі, флорболі, веслуванні, стендової стрільби, скелелазінні і різноманітних активностях «Coоl games».

Так юні учні на локації «Стендова стрільба», крім спілкування з олімпійським чемпіоном Миколою МІЛЬЧЕВИМ, могли потримати в руках його рушницю зразку Сіднею-2000; на локації «Веслування» мали змогу доторкнутися до човна, на якому їхній земляк Юрій ЧЕБАН переміг на чемпіонаті світу-2014, який проходив в Москві, та послухати розповідь про видатного веслувальника з перших вуст – від його першої тренерки (нарівні з Євгеном ЛЕСЯКОМ) та матері Людмили ЧЕБАН; на локації «Скелелазіння» – спробувати свої сили в новому олімпійському виді спорту – за цими активностями уважно спостерігала донька знаменитого українського альпініста Владислава ТЕРЗИУЛА – Юлія РЯБЧУК-ТЕРЗИУЛ, а на локації «Боротьба» за учнями пильно спостерігав Жан БЕЛЕНЮК, який, нагадаємо, є олімпійським чемпіоном і дворазовим чемпіоном світу у греко-римської боротьби. В Южному, нагадаємо, має переможні традиції вільна боротьба.

ol lesson 29 09 15

ol lesson 29 09 16

ol lesson 29 09 18

ol lesson 29 09 21

ol lesson 29 09 22

ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА. ЯК СТАТИ ЧЕМПІОНОМ

Після активної частини свята – теоретична, в актовому залі школи, де на питання учнів старших класів відповідали Жан БЕЛЕНЮК, Микола МІЛЬЧЕВ, Людмила ЧЕБАН, Юлія РЯБЧУК-ТЕРЗИУЛ та тренер Жана БЕЛЕНЮКА Володимир ШАЦЬКИХ. Головний урок для учнів – ніколи не здаватися на шляху до своєї мети.

ol lesson 29 09 25

ol lesson 29 09 24

ol lesson 29 09 26

ol lesson 29 09 27

НОВІ ЗІРКИ В УНІКАЛЬНОМУ СПОРТЗАЛІ

А заключна частина олімпійського уроку носила більш розважальний характер, і проходила в унікальному спортивному залі. Унікальність в тому, що на стіні намальований учень цієї школи, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН – як яскравий приклад для юного покоління (сам знаменитий веслувальник знаходиться зараз в якості головного тренеру збірної України на чемпіонаті світу з марафону). Також в цьому спортзалі є зіркова кімната, де свої побажання учням вже залишили знамениті особистості: веслувальник Юрій ЧЕБАН, стрілок Микола МІЛЬЧЕВ, волейболістки Дар’я СТЕПАНОВСЬКА і Дар’я ДРОЗД. Нові зірки – від Жана БЕЛЕНЮКА і Юлії РЯБЧУК-ТЕРЗИУЛ. В спортзалі школяри пограли з почесними гостями в малюкбол.

По закінченню свята учні школи отримали олімпійські подарунки від відділення НОК України в Одеській області. Голова олімпійського осередку Одещини Микола МІЛЬЧЕВ також відзначив викладачів школи Світлану ВИШНЮ і Тетяну РУБАН, які були головними організаторами олімпійського уроку.

На завершення традиційне фото на згадку. В цей день було зроблені три таких фотографії – ці зустрічі надовго залишаться в пам’яті учнів авторської школи Миколи Гузика.

ol lesson 29 09 28

ol lesson 29 09 29

ol lesson 29 09 30ol lesson 29 09 31

ЧЕМПІОНСЬКІ КОМЕНТАРІ

Микола МІЛЬЧЕВ, олімпійський чемпіон, голова відділення НОК України в Одеській області:

- Це не перший олімпійський урок в Южном і, сподіваюсь, не останній. Я завжди говорив, що Южне – це окрема планета, тут найспортивніші класи, найкращі школи. Дуже радий знов опинитися тут і привітати учнів, викладачів і керівництво авторської школи Гузика, де з таким розмахом проводиться олімпійський урок.

Жан БЕЛЕНЮК, олімпійський чемпіон, народний депутат України:

- Із задоволенням відкликнулися з тренером на запрошення наших друзей із Южного. І, звісно, не пошкодували. Олімпійський урок залишив приємні враження – відмінна популяризація олімпійського руху. Дуже сподобалася реакція дітей. Ми поділилися досвідом і, сподіваюсь, це допоможе їм в досягненні висот, які вони ставитимуть перед собою (повне інтерв’ю із Жаном БЕЛЕНЮКОМ найближчим часом на наших ресурсах. – пресслужба).

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live