Чемпіонка України серед кадетів зі стрільби з лука Поліна ТКАЧЕНКО і тренерка КДЮСШ №17 Валерія ТКАЧЕНКО провели олімпійський урок #beactive для учнів 72-ї одеської школи.

УЧАСНИКИ ОЛІМПІЙСЬКОГО УРОКУ

15-річна вихованка КДЮСШ №17 Поліна ТКАЧЕНКО займається стрільбою із лука вже 6 років і останніми роками є найсильнішою в своїй віковій категорії в України – вона постійно в трійці призерів на чемпіонаті країни серед кадетів, виграючи і в приміщенні, і на повітрі, а в цьому році успішному дебютувала на міжнародному рівні – стала срібною призеркою турніру пам’яті Ірени Шидловської, який проходив у Варшаві. Незважаючи на свій юний вік, в цьому році їй присвоєне звання «майстер спорту України». Тренується Поліна у своєї мами Валерії ТКАЧЕНКО, яка у стрільбі з лука з 13-ти років, спочатку, звісно, як спортсменка, а зараз, останні дванадцять років, успішно працює тренером в КДЮСШ №17. Втім, вона ніколи не залишала свою юнацьку любов.

luk 72 site 01

ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК

На початку олімпійського уроку для учнів 6-в класу 72-ї одеської школи заступник голови відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ коротко розповів про історію участі спортсменів регіону в Олімпійських іграх, зазначивши, що вони мають в своєму активі 45 медалей, а останньою володаркою медалі була каратистка Анжеліка ТЕРЛЮГА, яка стала срібною призеркою Токіо-2020. Єдину олімпійську медаль в стрільбі з лука завоювала Наталія БУРДЕЙНА, ставши срібною призеркою в 2000-му році. Зараз вона успішно працює тренером в секції одеського "Динамо".

До школи №72 Поліна і Валерія ТКАЧЕНКО завітали не з пустими руками, а з повним комплектом спорядження. Крім того, спортсменка захопила із собою купу завойованих у упродовж занять стрільбою з лука медалей, яка потягне на кілька кілограмів.

luk 72 site 05

Після короткого вступного слова наставниця розповіла учням про особливості цього олімпійського виду спорту, розпочавши зі спорядження. Поліна в присутності дітей зібрала свій лук, а тренерка тим часом детально розповідала про його конструкцію, яка виявилося доволі складною, незважаючи на гадану простоту. Амуніція теж має певні особливості, а однією з найважливіших є крага, яка захищає руку. Також учні змогли побачити колчан зі стрілами, а потім з допомогою Поліни прицілитися як справжні лучники. Весь цей процес знайомства з видом спорту супроводжувався відповідями на численними питання – учні дуже активно цікавилися у гостей особливостями стрільби з лука: від того, з якої відстані стріляють, який розмір мішень до того, як записатися в секцію. На всі питання були отримані розгорнуті відповіді, в тому числі і на останній. Вже після завершення олімпійського уроку чи не всі учні класу зайняли чергу до зірочки одеського спорту в особі Поліни ТКАЧЕНКО за автографом, який вона залишала на візитівках.

Ділячись думками за підсумками заходу, Валерія ТКАЧЕНКО була вражена тим, наскільки живий інтерес проявили школяри для стрільби з лука, відзначивши також, що олімпійський урок – дужа важлива річ в залученні дітей до занять спортом.

luk 72 site 08

luk 72 site 06

luk 72 site 07

luk 72 site 09

luk 72 site 10

ГОЛОВНА МЕТА

Тож можна сміливо сказати, якщо хоча б п’ять учнів відправляться на тренування зі стрільби з лука, то одна з цілей олімпійського уроку, а саме залучення юного покоління до занять спортом, виконана на всі 100%.

А ще по закінченню олімпійського уроку спортсменка і тренерка, а також учні отримали подарунки від відділення НОК України в Одеській області.

luk 72 site 12

luk 72 site 13

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live