В понеділок, 28 січня, в СДЮСШОР ім.Літвака відбувся модуль «Волонтерство» проекту Національного олімпійського комітету України #OlympicLab, який реалізується за підтримки «Coca-Cola Foundation».

УЧАСНИКИ МОДУЛЮ

В рамках модулю юним вихованцям відділення баскетболу СДЮСШОР ім.Литвака про волонтерство розповіли організатор масштабних соціальних проектів Наталія ТЕРЕХОВА, яка більше 20 років займається волонтерською діяльністю, а також учасниця ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор, вихованка цієї спортивної школи баскетболістка Ганна СУГАК.

ОСНОВИ ВОЛОНТЕРСТВА

Перед тим, як передати слово гостям, спеціаліст зі зв’язкам зі ЗМІ відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ розповів присутнім про значення волонтерства в олімпійському русі, зазначивши на тому, що сучасні Олімпійські ігри неможливі без участі добровільних помічників: «Навіть перші Ігри сучасності могли не відбутися, якби не допомога благодійних організацій».

Далі слово було надано Наталії ТЕРЕХОВІЙ, яка відзначила, що для молоді волонтерство – це можливість «прокачати» себе, спробувати себе на робочому місці та відчути задоволення саме там, «де ти цього хочеш», а не виконувати якусь нудну роботу.

volonters 01

volonters 03

volonters 14

«Волонтерство – це просто та доступно, будь-яка людина може себе проявити в цьому, кожний може знайти роботу по собі в самих різних проектах – від маленьких та великих, головне – бажання. Волонтерство – це можливість проявити свій потенціал, саме це є одним із стрижнів волонтерства», - розповіла Наталія ТЕРЕХОВА.

Розкривши суть поняття «волонтерство», вона перейшла безпосередньо до спорту: «Ось вже двадцять років ми (благодійний фонд «Добрий самарянин». – прес-служба) займаємося допомогою людям з обмеженими можливостями, а саме паралімпійцям».

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДОСВІД ВОЛОНТЕРСТВА

Запросивши юне покоління до волонтерства, лектор передала своєрідну естафетну паличку Ганні СУГАК, яка на Юнацькій Олімпіаді мала змогу оцінити та побачити роботу волонтерів.

volonters 19

volonters 18

Вона відзначила, що дійсно без допомоги волонтерів було б складно адаптуватися в новій країні: «В будь-якій ситуації ви можете розраховувати на допомогу – чи то побутові питання, чи питання логістики та інше».

«Ці доброзичливі люди завжди прийти на допомогу, і це сприяє концентрації учасників Ігор безпосередньо на спортивних задачах», - відзначила баскетболістка.

Користуючись нагодою, Ганни поділилася з юним поколінням своєї рідної СДЮСШОР імені Литвака досвідом участі в ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх, зазначивши: «Це тільки перша ступень в спорті, головна моя ціль – Олімпійські ігри».

ПІДСУМКИ

За підсумком зустрічі всі учасники модулю «Волонтерство» отримали цінні подарунки від відділення НОК України в Одеській області, зробили фото на згадку зі Ганною СУГАК, а також обмінялися контактами з Наталією ТЕРЕХОВОЮ з ціллю в майбутньому взяти участь у волонтерських проектах.

Крім того, користуючись нагодою, відділення НОК України в Одеській області передало директору школи Олексію ДІБЕРТУ баскетбольні м’ячі та наглядну атрибутику.

КОММЕНТАРІ

Ірина АЧКІНАДЗЕ, вихованка відділення баскетболу СДЮСШОР ім.Літвака:

- Було досить таки цікаво брати участь в такому заході – це для мене вперше. Дізналася чимало нового для себе. Взагалі, я з радістю взяла б участь в якихось благодійних заходах, спробувала б себе як волонтер. Просто через те, що мені це приємно робити.

Ганна СУГАК, учасниця ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор:

- Я в перший раз брала участь в проектах НОК України, і мені дуже цікаво було поділитися своїм досвідом, розповісти про те, як працюють волонтери на такому масштабному заході, розповісти юним спортсменам про участь Юнацьких Олімпійських іграх.

Що стосується мене, то я ніколи займалася волонтерством, але мені було б дуже цікаво спробувати себе в цій гарній справі.

Наталія ТЕРЕХОВА, організатор масштабних соціальних проектів:

- З радістю відкликнулася на запрошення взяти участь в такому проекті, і не пошкодувала, більше того – бачу відклик в очах юних спортсменів, і деякі з них проявили бажання спробувати себе у волонтерстві - ми обмінялися контактами, підписалися один на одного в «Інстаграм». Дуже приємно, що є така прекрасна благородна ініціатива НОК. І наші спортсмени демонструватимуть не тільки свої силу та вміння, але й свої прекрасні душевні якості.

Волонтерство у спорті – це окрема гілка, і в Одесі вона малорозвинена, але в неї є великі перспективи. Наскільки я знаю, серед баскетболістів-колясочників це розвинено, тож можна думати про організацію якихось спільних заходів.

28 січня. Одеса. Модуль «Волонтерство» проекту НОК України #OlympicLab. ФОТОРЕПОРТАЖ

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live