Учасник Олімпійських ігор, одеський фігурист Яків ГОДОРОЖА зустрівся з юними спортсменами у рамках напряму «Олімпійські та людські цінності» проекту Національного олімпійського комітету #OlympicLab. Захід відбувся в дзеркальному залі Палацу спорту.

ОЛІМПІЙСЬКА ІСТОРІЯ ОДЕСЬКОГО ФІГУРНОГО КАТАННЯ

Учасниками заходу разом з олімпійцем стали чемпіони та призери Всеукраїнських змагань, які відбуваються зараз в Одесі. Перед тим, як передати слово Якову ГОДОРОЖІ, спеціаліст зі зв’язкам зі ЗМІ відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ розповів присутнім про історію Олімпійських ігор, зокрема про історію участі в них одеських фігуристів. Було зазначено, що Одеса має великі традиції у цьому виді спорту – фігуристи нашого міста брали участь у восьми Олімпіадах поспіль (1988-2014) і на чотирьох з них піднімалися на п’єдестал. У 2014 році учасником Олімпійських ігор став як раз 21-річний на той час Яків ГОДОРОЖА, який змагався в одиночному катанні та командному турнірі.

Godorozha 2014

ЦІКАВЕ СПІЛКУВАННЯ

Одеський олімпієць розповів, що з дитинства мріяв про те, щоб взяти участь в Олімпійських іграх, навіть написавши про це у своєму творі під час навчання ще в молодших класах. Крок за кроком він йшов до мрії, хоча зустрічалися на його шляху й перешкоди.

Після тривалої розповіді юні фігуристи обрушили на нашого героя шквал різноманітних питань, які стосувались Олімпійських ігор та й не тільки. Їх цікавило буквально все – від того, як він знаходив спільну мову з іноземними спортсменами до деталей підготовки безпосередньо до олімпійського турніру. Незважаючи на те, що минуло вже п’ять років з тих пір, Яків згадував олімпійські події у всіх деталях. «Таке не забувається. Я немов перенісся в ті часи і перебуваю зараз на Олімпіаді», - говорив олімпієць.

Даючи настанову юному покоління, Яків зазначив: «Якщо ви прагнете потрапити на Олімпійські ігри, треба йти до своєї мрії, незважаючи на перешкоди. Треба все зайве відкинути та працювати». Приєдналася до слів фігуриста і багаторічний завуч СДЮСШОР «Крижинка» Олена ТЮРІНА, яка зазначила: «Якову не все просто давалося у дитинстві, як і вам, але він наполегливо працював, тому і досяг мети».

По завершенню цікавого спілкування одеський олімпієць вручив фігуристам цінні подарунки від Національного олімпійського комітету України. У фіналі – традиційне фото на згадку. Може, хтось з цих юних спортсменів і продовжить переможні традиції одеського фігурного катання.

Godorozhas 03

Godorozhas 18

Godorozhas 05

Godorozhas 14

Godorozhas 23

Godorozhas 30

КОММЕНТАРІ

Яків ГОДОРОЖА, учасник Олімпійських ігор 2014 року:

- Було дуже приємно поділитися своїми спогадами з юними фігуристами. Бачив відклик в їх очах, їм було цікаво, це – здорово. На Олімпійських іграх у мене були тільки позитивні емоції. Коли виходив на олімпійський лід, у мене була подвійна, а, може, і потрійна відповідальність. На тебе дивляться тисячі глядачів на арені, плюс мільйони перед екранами телевізорів – налаштованість дуже висока.

Юним фігуристами хотів би побажати, якщо вам подобається займатися фігурним катанням, треба йти до цілі, не здаватися і, крім того, отримувати задоволення від того, чим ти займаєшся.

Ольга НЄДОВА, учасниця Всеукраїнських змагань, учасниця #OlympicLab:

- Яків Годорожа – відмінний приклад для юних фігуристів. Він досягнув своєї цілі, незважаючи на те, що були перешкоди

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live