Одеська спортсменка Анжеліка ТЕРЛЮГА стала переможницею турніру серії К1 «Прем’єр-ліга», який відбувся в Лісабоні з 30-го квітня по 2 травня. Це був останній турнір цієї серії перед Олімпійськими іграми.

«ЗОЛОТА» АНЖЕЛІКА

У фіналі змагань в категорії «до 55 кг» володарка олімпійської ліцензії Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ) перемогла Ясмін Аттіа з Єгипту з рахунком 6:0. Успіх принесли два ії коронні удари «ура-маваші» (на фото). На шляху до фіналу вона почергово здолала Зузанну Шварцову зі Словаччини (2:0), болгарку Івану Каменову (2:0), чемпіонку світу і Європи Сару Кардін із Італії (2:1) і німкеню Яну Месершмітт (4:2).

Lisbon 01

Lisbon 02

Це перемога принесла Анжеліці 20-ту медаль на турнірах Прем’єр-ліги (нагорода на турнірі ПЛ в Стамбулі за уточненими даними була 19-ю). У одеської каратистки, яка є першим номером світового рейтингу в своїй категорії, 11 золотих, 3 срібних і 6 бронзових медалей на турнірах цієї серії, а всього в ії активі 34 нагороди на великих міжнародних турнірах (6 – чемпіонат Європи, Європейські ігри, 20 – Прем’єр-ліга, 8 – серія А).

В КРОЦІ ВІД БРОНЗИ

Одеська каратистка Анастасія СТЕПАШКО («+68 кг», тренер – Ігор НЕГАТУРОВ) посіла 5-е місце, програвши в поєдинку за бронзу переможниці Європейських ігор-2019 і чемпіонату Європи Лаурі Паласіо Гонсалес з Іспанії. Анастасія пропустила першою (удар рукою), але на другій хвилині відігралася ударом ногою по корпусу – 2:1. Але іспанка набрала ще три очки (4:2). Одеська спортсменка боролася до останнього і за 8 секунд до фінішу знову заробила два бали ударом ногою. Нічия приносила перемогу суперниці (за першим набраним балом), тож заключні секунди Анастасія провела в атаці, але змінити рахунок не змогла.

В першому ж раунді вона програла майбутній фіналістці турчанці Хокаглу Акйол (1:2), тож продовжила боротьбу у втішному турнірі, де подолала Стефані Крешіч із Боснії (2:1) і Шані Торрес із Колумбії (0:0, за рішенням суддів).

Анастасія СТЕПАШКО боролася за медаль топ-турніру вперше з березня 2019-го року, коли билася за бронзу чемпіонату Європи. Тож маємо відмінні передумови для успішного виступу на Євро-2021, який менше, ніж через три тижні розпочинається у хорватському місті Порек.

УПУЩЕНА МОЖЛИВІСТЬ

Кандидатка на участь в Олімпійських іграх-2020 Аніта СЕРЬОГІНА із Чорноморська («до 61 кг», тренер – Олександр ТОНКОШКУР) після перемоги в стартовому раунді над Сарою Грнковою зі Словаччини (7:1) програла майбутній фіналістці, яка стала переможницею – Йовані Прекович з Сербії (0:3), і тим самим отримала виступити у втішному раунді. Тут вона перемогла італійку Джулію Ангелуччі з рахунком 5:2, але за крок до бронзового поєдинку поступилася японці Маюмі Сомея (1:3).

ПЕРШИЙ РАУНД

16-річний Ярослав ФЕДОРОВ (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) зупинився в першому раунді змагань в ката. Ще один учасник, який представляє, Одеську обласну федерацію карате в Португалії, Ігор ЛАГУНОВ (тренер – Дмитро НЕГАТУРОВ) в першому раунді змагань в категорії «+84 кг»,програв американцю Брайану Ірру (3:3).

ОЛІМПІЙСЬКА ЛІЦЕНЗІЯ

11-13 червня в Парижі відбудеться світовий відбір на Олімпійські ігри, в якій візьме участь переможниця Європейських ігор-2019 Аніта СЕРЬОГІНА. Останньому відбору на Ігри передуватиме чемпіонат Європи (19-23 травня, Порек), в якому візьмуть участь провідні каратисти Одеської області.