Одеський штовхальник ядра Роман КОКОШКО виконав норматив для потрапляння на чемпіонат світу. Це відбулося на змаганнях «Memorial Moniz Pereira» проходили в Лісабоні.

ПУТІВКА НА ЧЕМПІОНАТИ СВІТУ і ЄВРОПИ

25-річний Роман КОКОШКО в своїй четвертій спробі штовхнув снаряд на 21 м 23 см, що принесло йому перемогу у змаганнях та путівку на перші в кар’єрі чемпіонати світу (норматив – 21,10) і Європи (20,85). Це четвертий результат сезону в Європі. Ще в одній зі спроб Роман показав результат 21 м 18 см.

Таким чином, одеський динамівець, який другий рік тренується в Португалії під керівництвом відомого українського тренера Володимира ЗІНЧЕНКА, встановив свій черговий в цьому році особистий рекорд.

Anduhar 04

Вже після рекордного турніру Роман став переможцем ще на двох турнірах: у Франції на

«Athlé Urban X'périence» в Салон-де-Провансе (20 м 61 см) та Швейцарії на «Citius Meeting» в Берні (19 м 94 см).

Чемпіонат світу відбудеться в американському Юджині 15-24 липня, а чемпіонат Європи – в Мюнхені, 15-21 серпня.

РЕКОРДНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Відзначимо, що цей сезон Роман розпочинав з особистим рекордом 20 м 01 см, який датувався травнем 2021-го. Вже на першому цьогорічному старті просто неба – Кубку Європи (13 березня, Лейрія) – він встановив новий орієнтир (20 м 49 см), а нещодавно на змаганнях в Андухарі (4 червня) впритул наблизився до гросмейстерської позначки – 20 м 71 см. І ось нова висота – 21 метр.

Роман КОКОШКО (uaf.org.ua)

– У Лісабоні було два результати за 21 метр. Наскільки розумію, відчуття для 20 метрів ви вже піймали. Для 21 ще потрібен час?

- Я не так давно почав штовхати з кругового маху. Минулий рік багато в чому був вирішальним і цього сезону вже є певна стабільність, відчуваю себе комфортніше в секторі. Звичайно, хотілося б більше спроб під 21 метр або за цю позначку, але потрібно поступово рухатися

Для стабільних результатів за цю позначку 21 метр потрібен кураж, коли не потрібно думати, що і як ти робиш. У Лісабоні це приблизно так і було: штовхнув і відчув, що ніби непогано. А коли заміряли, побачив, що це 21.23 метри. У мене на якийсь час був шок. Тренер запропонував зупинитися (є така практика, щоб не витрачати додаткові емоції). Але я відчував, що можу додати, й зрештою у шостій спробі було 21.18 метрів.

- Змаганнях в Берні не вдалося сягнути навіть позначки «20»…

– У розминці всі три спроби, які виконував з повного руху, були далекими. Одна була якраз на лінію 21 метра й дві на 20.80-20.90. Але почав затискатися, рух став коротшим і тому такий результат.

– Чому так?

– Все йде від голови. Потрібно розслабитися, а тобі хочеться все більше й більше.

– Зараз вас почали частіше запрошувати на змагання?

– Так, більше того, я вперше в житті спробував чотири старти майже поспіль – з коротким інтервалом. 28 травня був перший з них – у Німеччині. 4 червня в Андухарі, 10-го – в Лісабоні, 12-го у Франції і от зараз, через два дні, в Берні. Далі планую зробити невеличку паузу й десь після 20-25 червня ще потрібно буде пару разів виступити, набратися більше досвіду перед чемпіонатом світу. Особливо після такого виступу, як сьогодні. Коли вийшов з сектора, першою думкою було, коли наступний турнір, щоб реабілітуватися.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live