Ми продовжуємо тему «Коронавірус та Олімпійські ігри» і сьогодні до вашої уваги інтерв’ю з Ігорем МОЇСЕЄВИМ – особистим тренером кандидата на участь в Токіо-2020, борця греко-римського стилю 22-річного Владлена КОЗЛЮКА (на фото: Нові Сад. Чемпіонат Європи-2019. Бронзовий призер молодіжного Євро Владлен КОЗЛЮК зі своїми тренерами Ігорем МОІСЕЄВИМ - зліва - та Андрієм ДЕРКАЧЕМ).

Ми поспілкувалися з Ігорем Вікторовичем як раз в той період, коли його вихованець мав виступати на континентальному відборі в Будапешті (19-22 березня). Втім, не судилося. Ані йому, ані ще одному представнику Одеської області – борцю вільного стилю Василю МИХАЙЛОВУ.

- Звісно, і я, і Владлен дуже розчаровані скасуванням цього турніру, - розповідає наставник. – Він, як і ще три борця, які мали боротися за ліцензії в греко-римській боротьбі, знаходилися в гарній формі. Але звісно, ніяких претензій до організаторів. Ситуація з коронавірусом у світі потребує саме таких жорстких рішень.

Чекаємо нової інформації щодо карантину, адже у нас, починаючи з 29-го березня, в Ужгороді був запланований збір.

- Як Владлен форму підтримує?

- Що стосується саме борцовської підготовки, то такої можливості ії проводити у нас немає, адже всі спортзали закриті через карантин. Залишається тільки підтримувати фізичну готовність, благо погода дозволяє це робити на свіжому повітрі біля моря. Так, щодня пробіжка, зарядка – робота з резиною, на турніках.

Звісно, цього замало, але тут всі в однакових умовах. Втім, краще тренування для борців, як не крути, на килимі, маючи спаринг.

Є спортсмени, яким все одно де готуватися, а ось Владлену краще це робити в умовах тренувального збору. І заключний збір це підтвердив. Режим, три тренування щодня – і він набрав дуже гарну форму. Чи не в найкращій в своїй кар’єрі. Це було видно по спарингах.

Kozliuk World 02

- Взагалі, на якому рівні забезпечення пройшов збір?

- На досить-таки високому. Після приїзду нового міністра спорту Вадима Гутцайта на базі в Конче-Заспі спортсменам зробили «шведський стіл», що дуже зручно. Кожен знає що і в якому обсязі йому треба.

- Над чим працювали на заключному етапі підготовки до континентального відбору?

- Увага приділялася влучності роботи, працювали над деталями шестихвилинки, яку ми розбили на відрізки по 30 секунд. Це тільки здається, що шість хвилин сутички, це мало, для борця – це вічність. Деякі спортсмени класно відпрацьовують першу половину, а в другій – здають та часто-густо програють.

- Для того, щоб відібратися на Олімпійські ігри, треба потрапити у фінал континентального відбору. Наскільки це реально для Владлена?

- Теоретично він може виконати цю задачу. Легше, якщо так можна сказати, було взяти ліцензію на чемпіонаті світу, для чого необхідно було потрапити в шістку кращих, але на тому турнірі виступав інший одесит – Микола Крисов.

Для того, щоб потрапити у фінал, Владлену необхідно буде виграти чотири сутички, а в його ваговій категорії виступають переможці та призери чемпіонатів світу та Європи, за якими стоять серйозні люди. Дуже складна задача.

- Тож чекаємо рішення по карантину?

- Так. Поки про нормальну підготовку ми не можемо говорити, адже зараз всі спортивні зали закрити. Тритижнева пауза в тренувальному процесі може сильно відбитися на формі Владлена. Якщо б у нас був би свій зал, то можна було б проводити тренування за участю двох-трьох спортсменів. Але наш зал на Михайлівській, на жаль, вже рік на ремонті.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live