Вихованці Одеської обласної ДЮСШ кульової стрільби завоювали п’ять медалей на чемпіонаті України серед юніорів 2000 р.н. та молодше, який відбувся у Вінниці (фото: В центрі - чемпіони України серед юніорів 2020 року у "міксті" - Іван ТКАЛЕНКО та Валерія ОСТРОВСЬКА).

«ЗОЛОТІ» ЗДОБУТКИ

Дві золоті та одну срібну медалі завоював 15-річний Іван ТКАЛЕНКО (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Світлана СКАЧКО). Вищі нагороди він завоював у стрільбі із пневматичної гвинтівки (в особистому турнірі та міксті з Валерією ОСТРОВСЬКОЮ), «срібло» - у стрільбі з малокаліберної гвинтівки.

В кваліфікації свого переможного турніру у «пневматиці» Іван показав другий результат (618 очок), втім у фіналі він не залишив суперникам жодного шансу: його перевага була більш, ніж відчутною – 4,7 очки (!): 247,9 проти 243,2 у Даниіла Білика з Києва.

Вже після перших 10-ти пострілів одеський стрілець лідирував з перевагою 2,8 очки, і в подальшому показав стабільно високі результати: 12 з 12-ти пострілів були 10,1 очки та вище (найкращий – 10,7). І лише в двох заключних пострілах він трохи не дотягнув до «десятки» (9,8 та 9,9). Лише 1,3 очка не вистачило Івану, щоб побити юніорський рекорд України.

Jun rifle 04

У міксті Іван ТКАЛЕНКО з Валерією ОСТРОВСЬКОЮ (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Костянтин ДЗЮБА) у серії за золоту медаль перемогли київський дует Валерія Сидоренко/ Даниїл Білик – з рахунком 17-9.

У стрільбі з малокаліберної гвинтівки Іван мав високі шанси завоювати свою третю золоту медаль. Перед останнім пострілом у фіналі він мав перевагу над Максимом Хроненком з Черкащини 0,9 очки (436,5 проти 435,6), але завоював у підсумку срібну медаль. В останньому пострілі він поцілив у «вісімку» (8,9), тоді як суперник – в «десятку» (10,1). 445,7-445,1 – такий підсумок фінального двобою.

Jun rifle 02

«БРОНЗОВА» КРІСТІНА

У стрільбі з пневматичної гвинтівки бронзову медаль завоювала Крістіна ОСТАПЕНКО (тренери – Світлана СКАЧКО, Ірина ВИНОГРАДОВА), якій 11 липня виповнилося лише 15 років. В кваліфікації вона замкнула фінальну вісімку, набравши 618,9 очки. У фінальній серії Крістіна показала стабільну стрільбу – лише два постріли з перших 10-ти нижче «десятки» (9,5 та 9,7), що гарантувало їй «бронзу». На жаль, наступний постріл у «вісімку» (8,2) завадив їй поборотися за чемпіонський титул. У підсумку – бронзова медаль, яка стала першою особистою нагородою Крістіни (на фото: Перша зліва) на чемпіонатах України серед юніорів.

Jun rifle 03

Ії подруги по команді Софія МИХАЙЛЮК (тренери – Костянтин ДЗЮБА, Ганна ВЄЛЄВА) та Валерія ОСТРОВСЬКА (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Костянтин ДЗЮБА) показали 10-й та 11-й результати (615,8 та 614,2 відповідно). У підсумку збірна Одеської області посіла 4-е місце (1848,9 очки) – на відстані 1,2 очки від «бронзи».

Як ми повідомляли, на командному чемпіонаті України, який відбувся 5-9 лютого у Львові, Софія МИХАЙЛЮК у віці 13-ти років виконала норматив «Майстер спорту України», у стрільбі із пневматичної гвинтівки.

КОМАНДНІ ВИСОТИ

Збірна Одеської області посіла 4-е місце у командному заліку у стрільби з гвинтівки – 418 очок.

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

12-17 серпня у Вінниці відбудеться чемпіонат України зі стрільби з гвинтівки, де візьмуть участь найсильніші спортсмени Одеської області, зокрема кандидат на участь в Олімпійських іграх-2020 Анна ІЛЬІНА. Також в команді «міжнародник» Денис ЧЕРНИШОВ, а також плеяда спортсменів 2005-2006 рр.н. - Крістіна ОСТАПЕНКО, Валерія ОСТРОВСЬКА, Софія МИХАЙЛЮК та Іван ТКАЛЕНКО.

Jun rifle 06

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live