13-річна одеська спортсменка Софія АЛАРОВА стала володаркою Кубку України серед дорослих. Всього на національних змаганнях, які відбулися в Одесі 14-16 вересня, вихованці КДЮСШ №1 (на фото) завоювали 17 медалей (7 золотих, 3 срібних, 7 бронзових).

ОДЕСЬКІ ЗДОБУТКИ

На всеукраїнських юнацьких змаганнях, як ми вже повідомляли, одеські спортсмени завоювали 13 медалей (6 золотих, 2 срібних, 5 бронзових), а в Кубку України серед дорослих – 4 медалі (1-1-2).

СЕНСАЦІЯ НА ІМ'Я СОФІЯ

Представниці одеської школи стрибків на батуті останніми роками дуже рідко залишаються без медалей національних змагань. Ось і зараз, у першу вісімку потрапили чотири одеситки: Діана КЛЮЧНИК, Надія ЛОБАЧ, Тетяна КУКНЕРІК та наймолодша в цій компанії Софія АЛАРОВА (тренери - Віктор СІЛЮТІН, Лілія ДОРОГАНЧУК), яка в минулому році ще виступала в юнацьких змаганнях. Для неї вже потрапляння у вісімку було успіхом. Але вона пішла далі. В 1/4 фіналу вона потрапила з третім результатом (50,28). Тут також Діана (51,67) та Надія (49,21), а ось одна з фаворитів змагань – киянка Марина Кийко – залишилася за бортом медальних розбірок. Система кубкових змагань накладає певні вимоги до спортсменів, адже за 40 хвилин (1/4, 1/2 та фінал) їм необхідно виконати три програми – це складно і фізично, і психологічно.

batut od 21

Півфінал відкривала Надія Лобач і, помилившись, вже на самому початку завершила комбінацію. Аларова також була близькою до цього. Десь у середині у неї відбувся збій, але вона впоралася із ситуацією і завершила програму. Не уникла помилки найтитулованіша одеська батутистка Діана Ключник – вона завоювала у підсумку бронзову медаль. Срібній призерці ІІ Європейських ігор Світлані Мальковій з Миколаєва достатньо було виконати нескладну програму, щоб потрапити у фінал, що вона й зробила.

А Софія Аларова ніяк не могла повірити в це диво – вона вже як мінімум зі срібною нагородою. Софія з трудом стримувала емоції, приймаючи вітання з нагородою. В цей момент до неї – і в цьому неповторна краса та благородство спорту – підійшла Малькова та підтримала: «Все в тебе вийде, не хвилюйся, мала!».

І у неї дійсно все вийшло. Вона виконала заключну комбінацію в свою силу (49,21) і була задоволена вже цим, адже бачила, як із боротьби одна за одною вибули більш досвідчені суперниці. А ось Малькова не впоралася з напругою, завершивши свою програму в самому дебюті.

Так 13-річна одеситка стала несподіваною переможницею дорослого Кубку України. І отримала вітання, напевно від всіх, кого знає в цьому залі, зокрема від друзів по збірній Одеській області, від досвідчених одеських тренерів – Віктора Сілютіна та Регіни Браїлової.

В короткому інтерв’ю новоспечена чемпіонка подякувала, перш за все, тренерам, з якими працювала в період підготовки і зазначила, що на цьому зупинитися не збирається: «Перед собою ставлю великі цілі – Олімпійські ігри, чемпіонати світу. Але всьому свій час. Будемо йти поступово».

У змаганнях серед чоловіків одеський спортсмен Артем САВЧЕНКО посів 4-е місце, поступишись бронзовому призеру - Антону Давиденко з Києва 3,5 бали (47,41 - 50,91).

batut od 22

ПРИЗОВІ СИНХРОНИ

У синхронних стрибках збірна Одеської області завоювала дві медалі, а могла й більше, принаймні у змаганнях жінок, адже у фіналі виступали дві чисто одеські пари. Але медаль – також свою першу у змаганнях серед дорослих – завоювала ровесниця Аларової Каріна Занфірова, разом з Поліною Переверзевою із Харкова (42,25).

У змаганнях серед чоловіків Артем Савченко разом з Владиславом Чеботарьовим, при наявності фаворитів в особі срібних призерів ІІ Європейських ігор в цьому ж виді програми дуету Микола Просторов/ Антон Давіденко, реально претендували на «срібло». Вони його і взяли, поступившись лідерам 2,65 бали (47,13-44,48)

batut od 24

batut od 20

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

5-6 жовтня за участю спортсменів збірної України відбудеться етап Кубку світу в іспанському Вальядоліді. Цей турнір є одним з етапів відбору на Олімпійські ігри-2020.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live