Один з кращих дзюдоїстів України, бронзовий призер чемпіонату Європи-2018 Олександр ГОРДІЄНКО підбив підсумки спортивного року та поділився планами на 2019-й. Минулий рік спортсмен записав в актив, але головні задачі будуть поставлені в передолімпійському році.

- Рік вийшов успішним, - відразу дав оцінку минулому року спортсмен. - Так за національним рейтингом я посів друге місце слідом за титулованим Георгієм Зантарая. Прогрес є, і це не може не радувати.

Вже розпочався відбір на Олімпійські ігри, але основні турніри в рамках цього відбору відбудуться вже в 2019 році. Єдине, що трохи вибила з колії травма – прийшлося пропустив кілька місяців.

Хотілось би подякувати губернатору Одеської області Максиму Степанову за те, що підтримав мене в той період, коли я був травмований. І, в цілому, я постійно відчуваю підтримку з його боку. Його, взагалі, вистачає на все: і дітям допомогти, і спортсменам. Дуже вдячний Максиму Володимировичу. Зі свого боку докладу максимум зусиль, щоб завоювати олімпійську ліцензію. Крім того, в цьому році чемпіонат світу, Європейські ігри, де я націлений завоювати медалі. Гадаю, рік буде успішним.

- Який старт був найяскравішим в минулому році?

- В минулому році було чимало турнірів, де я був в «призах», такі як «Гран-прі», «Grand Slam», але найуспішним став чемпіонат Європи, де я завоював бронзову медаль. На чемпіонаті світу, на жаль, травмувався.

UkrTeam bronze

19 липня 2018. Аеропорт Бориспіль. Збірна України - бронзовий призер командного чемпіонату Європи

- Чи по силам вам завоювати олімпійську ліцензію, як ви вважаєте? Як ви відчуваєте себе в цьому відношенні?

- Відчуває себе добре (посміхається). В період, коли був травмований, був час переосмислити деякі речі, перезавантажитись, оцінити тверезо ситуацію, подивитися на неї зі сторони. Тож я знаю, що треба робити, щоб досягти необхідного результату, і цим необхідним результатом буде завоювання олімпійської ліцензії. І при цьому треба набрати якомога більше очок, щоб на Олімпіаді бути в числі «сіяних», щоб був гарний жереб.

Треба працювати. Вже з кінця лютого розпочинаються серйозні турніри.

Олександр ГОРДІЄНКО. Підсумки року. ВІДЕО

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live