Одеський боксер Цотне РОГАВА, відомий перед усім своїми перемогами на чемпіонатах світу з тайбоксу, розповів чому він вирішив боротися за путівку на Олімпійські ігри.

ІЗ ТАЙБОКСУ В БОКС

- Цотне, несподівано і, в той же час, приємно було побачити в якості учасника змагань з боксу. Тепер ви серед кандидатів на поїздку на Олімпійські ігри в Токіо. Розкажіть, чому ви вирішили переключитися на бокс і спробувати свої сили в цьому виді спорту?

- Бокс мені подобався з дитинства. Крім того, в тайбоксе були свої травми - ноги, коліна. І ось, в кінці 2018 року, вирішив спробувати свої сили в боксі. Поки виходить. Подивимося як буде далі.

- Якою була ваша головна мотивація при переході в бокс?

- Взагалі, я хотів перейти в професійний бокс. Але тренер Абель Хачатрян умовив мене спробувати сили серед аматорів. «Відчуваю, що у тебе шанси потрапити на Олімпійські ігри», - казав він. Умовляв мене місяців зо три. І все-таки вмовив.

- Що було найскладнішим при переході в бокс?

- Найскладнішим було «зв'язати» руки з ногами. Мені треба було додати школу боксу. Справа в тому, руками я міг бити, але техніка, якщо говорити про деталі, була неправильною з точки зору боксу. І ми відразу почали над цім працювати.

Rogava 03

Rogava 02

БЕЗЦІННИЙ ДОСВІД

- Першим вашим досвідом в боксі став турнір Мангера в Херсоні...

- І пройшов для мене відмінно - виграв турнір. Переживав, звичайно, адже це був перший для мене досвід в новому виді спорту. У першому бою суперничав з алжирським боксером, який брав участь в двох Олімпіадах. Я переміг його і зрозумів: «Якщо він міг брати участь в Олімпіаді, то і я можу». І не тільки взяти участь, а й поборотися за медалі.

- Дуже цікавим досвідом стала участь в чемпіонаті світу, де брали участь спортсмени збірної Одеської області і ті боксери, що приєдналися до них. Як оціните цей досвід, які висновки зробили для себе?

- На чемпіонаті світу я провів два бої. В першому – виграв у представника Ірану, в другому – програв узбецькому боксеру, який потім став чемпіоном світу. Не можу сказати, що я суттєво йому поступався. Як сказав мій тренер Абель Хачатрян, мені трохи не вистачило школи боксу. Про те, що можу поїхати на чемпіонат світу, дізнався після турніру пам’яті Трестіна, десь за півтора місяця до змагань. Вирішили: будемо готуватися.

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

- Так був побудований календар, що відразу після чемпіонату світу був запланований набагато більш важливий чемпіонат України. Як вдалося розподілити сили на ці змагання?

- Тут все залежало не тільки від фізичної готовності, а більшою мірою від бажання, від цілей, які я перед собою ставив. Як тільки чемпіонат світу для мене завершився, почав налаштовуватися на чемпіонат України, а точніше, на перемогу в ньому. Такою була мотивація, іншої цілі я в Маріуполі не ставив. Тільки перемога.

- У фіналі ви доволі впевнено перемогли чемпіона Європейських ігор-2019 Віктора Вихриста. Як налаштовувалися на цей бій?

- Не можу сказати, що ми якось спеціально готувалися до фіналу. Загальне уявлення про те, як вести бій, звісно, мав, а упродовж поєдинку вже розбиралися з деталями. Якщо я скажу, що не переживав перед фіналом, це буде неправдою. Дійсно, я переживав, але був впевнений, якщо буду все правильно робити, то все у мене вийде.

- Перемогу в цьому бою, яка відкрила шлях до ліцензійного турніру, можна порівняти за емоціями, наприклад, з перемогами на чемпіонаті світу з тайбоксу?

- Це різні емоції. Коли я вперше став чемпіоном світу, мені було 17 років, і я був шалено щасливий тоді. Коли перемагав вдруге та втретє, емоції були більш спокійними. А перемога на чемпіонаті України з боксу – це було щось нове для мене. Я розумів, що завдяки цій перемозі візьму участь на ліцензійному турнірі, а в разі успіху там, поїду на Олімпійські ігри, тому й емоції були дуже сильними. Дуже радісний та емоційний момент для мене.

Rogava 04

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВІДБІР

- Більше року ви в боксі. В чому додали, в чому ще слід додавати?

- Над собою треба постійно працювати. На кожному тренуванні щось додаємо, щось покращуємо. Це питання більше тренеру, з боку краще видно.

- Як оцінюєте свою готовність на даному етапі підготовки (бесіда проходила на початку січня в залі «Abel boxing gym». – пресслужба)?

- Про готовність до ліцензійного турніру поки рано говорити – до нього ще більше трьох місяців. На порядку денному – великий турнір в Болгарії. Зараз відчуваю себе прекрасно. Звісно до самого турніру готовність буде на більш високому рівні.

- Мотивація зараз, гадаю, на дуже високому рівні, адже Олімпійські ігри стали доволі реальною ціллю, чи не так?

- Згоден з вами. Причому все зараз в наших руках. Важливо не перегоріти, не оступитися. Треба зібратися та йти до поставленої цілі.

- Напевно, ваша участь чемпіонат світу з боксу говорить, що боротися за європейську ліцензію цілком реально…

- Дуже реально. У мене великий міжнародний виступ на самих різних змаганнях, тож мене рівень європейського ліцензійного відбору мене аж ніяк не лякає. Я можу дратися на будь-яких змаганнях.

Rogava Od 01

Інтерв'ю Цотне РОГАВА. ВІДЕО

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live