Голова відділення НОК України в Одеській області, олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ висказав свою думку стосовно рішення про перенесення Олімпіади-2020 на наступний рік та розповів про перспективи одеських спортсменів. Нагадаємо, що Ігри в Токіо були заплановані на період 24 липня – 9 серпня.

ВАЖЛИВЕ ТА ПРАВИЛЬНЕ РІШЕННЯ

- Миколо Миколайовичу, як ви поставилися до того, що Олімпіада-2020 перенесена на наступний рік?

- З одного боку, дуже шкода, що Олімпійські ігри – головні спортивні змагання, до якого спортсмени готуються чотири роки, якого так чекають вболівальники у всьому світі, перенесені. З другого боку, по-іншому й бути не могло, адже мова йде про здоров’я людей, і це має завжди знаходитися на першому місці. Ігри не скасовані, а тільки перенесені, і це дає спортсменам цілий рік для того, щоб якомога краще підготуватися до Ігор.

Вважаю, що перенесення Ігор, дуже правильне рішення, адже всі спортсмени, які готуються до Ігор, чи до відбору до Ігор мають знаходитися в однакових умовах. Про що я? Як ви знаєте, в деяких країнах діє жорсткий карантин і навіть на вулицю забороняють виходити, не говорячи вже про те, щоб нормально тренуватися, в деяких країнах, наскільки мені відомо, спортсмени можуть вести підготовку.

Milchev Rio 2016 15

На Олімпіаді-2016 олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ був прапороносцем збірної України. Ігри в Токіо можуть стати пятими в кар'єрі уславленого спортсмена

СПОРТСМЕНИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ІГРАХ-2020

- Для молодих спортсменів Одеської області перенесення Олімпіади це плюс, як ви вважаєте?

- У нас ще 10-12 спортсменів Одеської області борються за олімпійські ліцензії. Гадаю, що перенесення Олімпіади їм на руку, адже до Ігор залишається більше року, тож є відмінна можливість підвищити свою майстерність та отримати новий досвід. Втім, треба ще відібратися.

Нещодавно слідкував за відбірковим турніром з боксу, де успішно стартував Цотне Рогава. Він знаходився в гарній формі, міг розраховувати на ліцензію, але на жаль, турнір відмінили. Сподіваюсь, що Цотне підготується до нового турніру ще краще та завоює ліцензію. Чого я йому і бажаю, як втім і нашим борцям – Василю Михайлову та Владлену Козлюку, фехтувальникам Олені Кравацькій, Аліні Комащук та Андрію Ягодці, веслувальницям Анастасії Тодоровій та Юлії Колесник, дзюдоїсту Олександру Гордієнку, стрілку Анні Ільіній та каратистці Аніти Серьогіній. Є ще рік і у наших талановитих плавців-динамівців - підопічних Олександри Курбанової. Бажаю їм виконати олімпійські нормативи.

- В цьому спортивному сезоні у відмінній формі знаходилася каратистка Анжеліка Терлюга, яка достроково завоювала ліцензію, і була серед претендентів на медаль в Токіо-2020…

- Чому «була»? Вона залишається такою. Впевнений, що за рік Анжеліка стане ще мудріше та сильніше і здійснить свою олімпійську мрію. До речі, вона, як і решта представників спорту вищих досягнень, продовжує працювати над собою і в умовах карантину – бачив в Інтернеті відео, де Ліка займається йогою та фітнесом. Всі намагаються підтримувати свою форму, незважаючи на карантин, щоб бути готовими боротися, стріляти, плисти, фехтувати і так далі.

- До речі, як стрілки підтримують форму?

- Стріляти через карантин, ми, звісно, не можемо, але є такий вид роботи як тренування вхолосту, тобто без пострілів, відпрацювання техніки рухів – у нас запланований великий обсяг роботи. Ось сьогодні (в середу. – пресслужба) ми з Іриною працювали на першому номері, далі будуть – другий, третій, дуплети і так далі. До речі, такі ось тренування вхолосту набагато складніші у фізичному плані, ніж звичні тренування зі стрільбою.

СТЕНДОВА СТРІЛЬБА

- Ваша вихованка Ірина Маловічко одна з трьох спортсменок, які відібралися на Олімпіаду-2020. Їй перенесення Ігор на руку?

- Так. Зараз ми готуємо Ірині сучасну рушницю – ії в країні ще немає. Тож тепер до Олімпіади у нас буде чимало часу для того, щоб підігнати зброю, для того, щоб Ірина пристрілялася. Тому нам перенесення на руку.

stend Euro 26 07 site 001

- Ви теж продовжуєте боротися за олімпійську ліцензію – за право взяти участь в своїй п’ятій Олімпіаді в якості спортсмена?

- Так. Звісно. Останнім часом цілеспрямовано готувався до травневого чемпіонату Європи, де мали визначатися володарі двох ліцензій. На останньому етапі Кубку світу на Кіпрі я був близький до потрапляння у фінал, але трохи не пощастило. За сумою змагань в командному та особистому турнірах вибив 195 мішеней з 200, причому промахнувся по тим мішеням, де зазвичай такого не відбувається. Знаходжуся зараз в гарній формі, тож для мене перенесення Олімпійських ігор не дуже вчасно… Втім, я продовжую боротьбу за олімпійську ліцензію.

Milchev Rio 2016 01

- До речі, як перенесення Ігор може відбитися на календарі міжнародних змагань зі стендової стрільби?

- Поки ще складно відповісти на це питання. Зараз скасовані всі змагання до кінця травня, зокрема і чемпіонат Європи зі стендової стрільби, який є кваліфікаційним стартом на Олімпійські ігри. Така ж ситуація і в інших видах спорту. Тож ми чекаємо поки міжнародні федерації та МОК узгодять календар, зокрема і відбіркових змагань на Ігри-2020.

СИТУАЦІЯ В ОДЕСЬКОМУ СПОРТІ

- На останок хотів би сказати наступне. Незважаючи на те, що близько, навіть більше десяти спортсменів Одеської області можуть стать учасниками Олімпійських ігор-2020, ситуація в спорті регіону залишається бажати, м’яко кажучи, набагато кращого, і за результатами також. Всі наші досягнення, скоріш, всупереч, а не завдяки. Тож хотів призвати керівників, тренерів, всіх, від кого залежить розвиток спорту в Одесі та області зберегти, принаймні, те, що ми маємо.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live