Боротьба за путівки на Олімпійські ігри-2020 вийшла на фінішну пряму. Фінальну цифру учасників від Одеської області ми назвемо 29 червня – це останній термін виконання нормативу в легкій атлетиці, де за ліцензію бореться Роман КОКОШКО.

ЩО МАЄМО?

Після того, як 7 травня борець вільного стиля Василь МИХАЙЛОВ став другим у європейському відборі, який відбувся в Софії, кількість представників Одеської області на Іграх в Токіо-2020 виросло до п’яти.

Також олімпійські ліцензії вже завоювали чотири спортсмени Одеської області: Ірина МАЛОВІЧКО (стендова стрільба), Анастасія ЛИСЕНКО (важка атлетика), Анжеліка ТЕРЛЮГА (карате) і Анастасія ТОДОРОВА (веслування).

ХТО ЗАЛИШИВСЯ?

Станом на 1 березня 2021 року – саме в березні були заплановані перші кваліфікаційні змагання після річної перерви, пов’язаної з пандемією коронавірусу – в розширеному списку кандидатів було 17 спортсменів.

В березні, щоправда ненадовго, в нього увійшов борець вільного стиля Магамед ЗАКАРІЄВ, який завоював право виступити у європейському відборі. Але успіху в ньому він не досяг.

Тим часом, 15 березня, шаблістки Аліна КОМАЩУК і Олена КРАВАЦЬКА у складі збірної України завершили боротьбу за путівку в Токіо за межами ліцензійної зони, а наприкінці квітня невдача спіткала ще одного представника одеського фехтування – першого номера української шаблі Андрія ЯГОДКУ, який поступився у фіналі олімпійського відбору.

8 травня із числа кандидатів вибув борець-класик 24-річний Владлен Козлюк, трохи пізніше – баскетболістки Єлизавета МІТІНА і Юлія МУСІЄНКО, які готувалися у складі збірної України до олімпійського відбору. Також відклали олімпійські мрії до кращих часів плавці – Вадим НАУМЕНКО і Микита ДОРОГОВ.

Таким чином, в числі кандидатів на участь в Олімпійських іграх станом на 22 травня залишилися 6 спортсменів Одеської області: Аніта СЕРЬОГІНА (карате), Анна ІЛЬІНА (стрільба кульова), Микола МІЛЬЧЕВ (стрільба стендова), Цотне РОГАВА (бокс), Роман КОКОШКО (легка атлетика) і Даяна ЯСТРЕМСЬКА (теніс).

ОСТАННІ ЛІЦЕНЗІЇ ДЛЯ СТРІЛЬЦІВ

21 травня в хорватському місті Осієк розпочався чемпіонат Європи у всіх видах стрільби, де останній шанс завоювати олімпійські ліцензії матимуть відразу два спортсмени Одеської області: майстриня кульової стрільби Анна ІЛЬІНА (тренери – Костянтин ДЗЮБА, Ірина ВИНОГРАДОВА) і олімпійський чемпіон зі стендової стрільби Микола МІЛЬЧЕВ.

Анна побореться за ліцензії в двох видах програми: вже в понеділок, 24 травня, у стрільбі із пневматичної гвинтівки, а 30-го – у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень, а наш досвідчений стендовик, який, нагадаємо, очолює відділення НОК України в Одеській області, виступить в європейському відборі 26-27 травня.

Ilina 03

Win WC Egypt 02

ЧИ ПОСМІХНЕТЬСЯ ПАРИЖ РОГАВІ І СЕРЬОГІНІЙ?

Далі, 4-8 червня в Парижі, за ліцензії боротиметься боксер Цотне РОГАВА (тренер – Абель ХАЧАТРЯН), який, нагадаємо, вже вийшов в другий раунд олімпійського відбору (турнір був зупинений через коронавірус в березні 2020-го). Для потрапляння на Ігри Цотне треба вийти у півфінал – виграти ще два поєдинки.

Там же в Парижі, але 11-13 червня, за путівку в Токіо-2020 битиметься триразова чемпіонка Європи з карате Аніта СЕРЬОГІНА (тренер – Олександр ТОНКОШКУР). Їй треба потрапи в топ-3.

Rogava 03

Seroginas 11

КОКОШКО І ЯСТРЕМСЬКА

На чемпіонаті України з легкої атлетики (18-20 червня) олімпійський норматив спробує виконати штовхальник ядра Роман КОКОШКО (тренер – Тетяна Дідик). Якщо це вдасться зробити раніше, на одному з міжнародних стартів, ми будемо тільки раді. Дедлайн для Романа – 29 червня.

І, нарешті, ще один потенційний учасник Олімпійських ігор – тенісистка Даяна ЯСТРЕМСЬКА, яка має бути в топ-56 в світовому рейтингу станом на 7 червня, щоб потрапити в Токіо-2020. Втім, ще не прийняте остаточного рішення по ії справі, пов’язаної з позитивним тестом на допінг (з кінця 2020-го року Даяна не бере участі у змаганнях). Станом на 24 травня вона на 33-му місці в рейтингу. Нещодавно, стало відомо, що одеська тенісистка заявлена на Уімблдонський турнір (28 червня-11 липня).

Kokoshko Sumy 02

Yastremska Hongkong 03

Вся інформація про олімпійський відбір на Інтернет-ресурсах НОК України: сайті, сторінці у фейсбук та телеграм-каналі.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live