На одеському стадіоні «Динамо» відсвяткували Олімпійський день. Головне спортивне свято Одеської області відбулося в рамках онлайн-естафети Олімпійського дня 2020 року, яка проходить в Україні.

УЧАСНИКИ

В цей день на стадіоні «Динамо» зібралися легенди одеського спорту – олімпійські чемпіони та призери, а також володарі олімпійських ліцензій та кандидати на участь в Олімпіаді-2020, і юні одеські спортсмени.

ЕСТАФЕТА ОЛІМПІЙСЬКИХ ПЕРЕМОГ

Своєрідну естафетну паличку в виді «А» (англ. "ей") від відокремлених відділень в автономній республіці Крим та місті Севастополі прийняв голова відділення НОК України в Одеській області, олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ, який оголосив про початок естафети олімпійських перемог Одещини.

olympic day 2020 01

Голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ розпочинає презентацію олімпійської Одещини в рамках естафети Олімпійського дня-2020

Розпочався етап естафети Олімпійського дня-2020 із Одеси презентацією видів спорту, які принесли Одещині олімпійські медалі, а таких видів спорту – 15: спортивна гімнастика, волейбол, кульова стрільба, велоспорт, легка атлетика, веслування, плавання, фігурне катання, вітрильний спорт, художня гімнастика, стрільба із лука, стендова стрільба, важка атлетика, фехтування та бокс. Їх представили перспективні спортсмени Одеської області.

olympic day 2020 02

Презентація видів спорту, які принесли Одещині олімпійські медалі. Спортивна гімнастика. Сергій ЛИМАРЕНКО (КДЮСШ №10)

olympic day 2020 26

olympic day 2020 25

Презентація видів спорту, які принесли Одещині олімпійські медалі. Кульова стрільба.Чемпіони України Валерія ОСТРОВСЬКА та Іван ТКАЛЕНКО

olympic day 2020 07

Презентація видів спорту, які принесли Одещині олімпійські медалі. Веслування. Спортсмени одеської КДЮСШ №6, кандидати в майстри спорту України Максим ШКУРУПСЬКИЙ та Іван СЕРГІЙЧУК

olympic day 2020 23

Презентація видів спорту, які принесли Одещині олімпійські медалі. Фігурне катання. Переможці міжнародних та всеукраїнських змагань – Іван КАЧУР та Єлизавета СЕМЕНОВА

olympic day 2020 24

Презентація видів спорту, які принесли Одещині олімпійські медалі. Важка атлетика. Володарка Кубку України серед дорослих, спортсменка ДЮСШ «Колос» Катерина ГОРДІЯН

ПАМ’ЯТЬ

Після цього спортивна громада Одещини віддала данину пам'яті легендарним спортсменам-олімпійцям, яких вже немає з нами: першопрохідцям - Євгену ВАНСОВИЧУ та Юрію НІКАНДРОВУ, спортсменці, яка завоювала перші олімпійські медалі для Одещини – дворазова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Маргарита Ніколаєва - на заході присутні ії син Віктор НІКОЛАЄВ, донька Дар’я МОРОЗОВА та онук Дмитро; олімпійському чемпіону з волейболу Едуарду СИБІРЯКОВУ, срібній призерці Олімпійських ігор з волейболу Людмилі ГУРЄЄВІЙ, володарю золотої та бронзової медалей Олімпійських ігор з волейболу Євгену ЛАПІНСЬКОМУ, олімпійській чемпіонці з веслування Юлії РЯБЧИНСЬКІЙ, володарці золотої та бронзової медалей Олімпійських ігор з легкої атлетики Надії ОЛІЗАРЕНКО.

СЛАВА ТА ГОРДІСТЬ ОДЕСИ

А далі, в хронологічному порядку, були представлені всі чемпіони та призери Олімпійських ігор за всю історію участі в спортивному форумі. На святі були присутні такі спортсмени як дворазовий олімпійський чемпіон Сергій ПЕТРЕНКО, олімпійські чемпіони Яків ЖЕЛЕЗНЯК, Микола АВІЛОВ, Микола МІЛЬЧЕВ, Олена СОКОЛОВСЬКА, срібні призерки Ігор – Любов РУДОВСЬКА, Наталія БУРДЕЙНА, Олена КРАВАЦЬКА, а також рідні наших чемпіонів та призерів, які не змогли бути на святі: син Ігоря РАЗОРЬОНОВА - Сергій, один з двох перших тренерів та мати Юрія ЧЕБАНА – Людмила ЧЕБАН, двоюрідна сестра дворазової олімпійської чемпіонки Тетяни ГУЦУ – Алеся БУРМА.

olympic day 2020 11

Легендарна нагорода одеського спорту. Перше олімпійське золото. Маргарита НІКОЛАЄВА, спортивна гімнастика. 8 вересня 1960 року. Рим. Медаль в руках ії дітей - Віктора НІКОЛАЄВА та Дар’ї МОРОЗОВОЇ, та онука Дмитра НІКОЛАЄВА

olympic day 2020 12

Олімпійський чемпіон Яків ЖЕЛЕЗНЯК

olympic day 2020 13

Срібна медаль Афін-2004 в руках сина знаменитого одеського штангиста Ігоря РАЗОРЬОНОВА - Сергія.

Також були представлені спортсмени, які вже завоювали право виступити Олімпійських іграх-2020 – майстриня стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО (тренер – Микола МІЛЬЧЕВ), важкоатлетка Анастасія ЛИСЕНКО (тренер – Юрій КУЧІНОВ), яка зараз на зборах, каратистка Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ), а також претенденти на участь в Токіо-2020.

Після цього олімпійська Одещина передала символічну естафетну паличку у вигляді букви «Y» Миколаївській області. Це зробила володарка олімпійської ліцензії Ірина МАЛОВІЧКО, яка побажала українським спортсменам відібратися у Токіо, та привезти на Україну медалі.

НАГОРОДИ ЗНАЙШЛИ ГЕРОЇВ

Продовженням олімпійського в Одещині стало нагородження героїв флешмобу-конкурсу відділення НОК України в Одеській області #тренуйсявдомаодеса.

Отже, володар спеціального призу «Найактивнішому учаснику» – 9-річний гімнаст КДЮСШ №10 Сергій ЛИМАРЕНКО, який зробив 504 домашніх тренування, отримав подарунки від голови відділення НОК України в Одеській області Миколи МІЛЬЧЕВА, а чемпіонку Європи серед юніорів, неодноразову переможницю та призерку чемпіонату України зі стрибків на батуті Надію ЛОБАЧ нагородив Микола АВІЛОВ.

Вихованцю КДЮСШ №10 гімнасту Даніель ТИМОШКІН приз вручив Сергій ПЕТРЕНКО, а переможцю всеукраїнських та міжнародних змагань з фігурного катання Івану КАЧУР, начальник управління фізкультури і спорту ОДА Валентина КОЛЬЧАК, яка до олімпійських подарунків, додала грошову премію від управління.

Символічно, вихованку КДЮСШ №10, гімнастку Кароліну ОГАНІСЯН, нагородив син дворазової олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики Маргарити НІКОЛАЄВОЇ – Віктор НКІОЛАЄВ.

Ще одним з переможців конкурсу став спортсмен клубу карате «О-Кан» Ярослав АФАНАСЬЄВ, приз якому вручала, звісно ж, триразова чемпіонка Європи з карате, володарка олімпійської ліцензії Анжеліка ТЕРЛЮГА.

olympic day 2020 17

Триразова чемпіонка Європи з карате, володарка олімпійської ліцензії Анжеліка ТЕРЛЮГА та Ярослав АФАНАСЬЄВ.

Найзворушливим моментом цього свята стало наступне нагородження, коли наймолодших учасників флешмобу – спортсменів СК «О-Кан» Єлизавету БУРЯЧЕНКО та Максима ГРУДКУ, яким під час проєкту було по 4 роки, а зараз вже по 5, нагороджував найстарший із одеських олімпійців – Яків ЖЕЛЕЗНЯК, якому в наступному році виповниться 80 років.

НАЙАКТИВНІШІ ШКОЛИ

Далі – нагородження найактивніших шкіл та клубів флешмобу.

Відділення спортивної гімнастики КДЮСШ №10 в особі тренера Сергія СТЕБУНОВА нагородив голова міського управління фізкультури та спорту Руслан ПУЗДРАЧ, відділення тхеквондо КДЮСШ №17 (тренер – Віктор ПОДОЛЯН) - 1-й заступник голови Одеської обласної організації ФСТ «Динамо» Ольга ЧЕРКАСОВА, СДЮШОР «Крижинка» з фігурного катання –  Любовь РУДОВСЬКА. Приз отримували вихованці школи Іван КАЧУР та Єлизавета СЕМЕНОВА.

Приз СДЮШОР «Динамо» плавання в особі тренера Олександри КУРБАНОВОЇ вручила Наталія БУРДЕЙНА, а СДЮШОР «Динамо» легкої атлетики (тренер Олена КУТЯВІНА) – Микола МІЛЬЧЕВ.

olympic day 2020 21

Фігуристи Іван КАЧУР та Єлизавета СЕМЕНОВА отримали приз за рідну СДЮШОР "Крижинка"

olympic day 2020 22

Срібна призерка Олімпійських ігор Наталія БУРДЕЙНА та тренер СДЮШОР "Динамо" плавання Олександра КУРБАНОВА

Клуб карате «О-Кан» (тренер Юлія ЧАБАНОВА) нагороджувала, звісно ж, Анжеліка ТЕРЛЮГА.

І це ще було не все. Користуючись нагодою, Микола МІЛЬЧЕВ вручив подяку від НОК України для тренера СДЮШОР «Динамо» легкої атлетики Віри ЦАПКОЛЕНКО - виконуючій обов’язки директора школи Марії ІВАНІШКІНІЙ.

На цьому Олімпійський день-2020 в Одесі завершився.

Нагадуємо, що спортивне свято було організовано відділенням НОК України в Одеській області (голова – Микола МІЛЬЧЕВ) спільно з Одеською обласною організацією ФСТ «Динамо» України (1-й заступник голови – Ольга ЧЕРКАСОВА).

Прессслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live